Van Ss On dit et datjes Voetbal fn Engeland drukkerij joh. meijer i—Uil—I nM¥ci il iiiffi ll" - tfmmmZsw BLOEMEN kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houör öe schakel in stand Baby's? Foei, B-Pupillcn! Sinds 27 sept. j.l. telt AFC er een categorie bij: de B-pupillen. Owee wie hen baby's noemt! Over de resulaten valt nog weinig te zeggen. Het enthousi asme is er in ieder geval en dat is heel belangrijk. We zullen trachten ook deze spelers zo snel mogelijk in onderling competitie verband te laten spelen. We zijn vol goede moed. Tot slot nog dit: jongens TRAIN!!! Houd je aan de trainingstijden van de woensdagmiddag. Nogmaals de geselec teerde A-pups (de spelers dus van het eerste, tweede en derde) trainen van 14- 15.15 uur. De overige A-pups van 14- 15.15 uur en de B-pups van 16-17.00 uur. Zonder toestemming van de Jeugd commissie mag hier niet van afgeweken worden!!! Wil je toch om een of andere reden afwijken van het schema, neem dan contact op met de secretaris afd. pupillen. Veel succes! P. Th. Pas jr. Het Engelse voetbalseizoen is dit jaar twee weken eerder begonnen, zodat de competitie eerder zal eindigen opdat het Engelse Nationale elftal zich kan voor bereiden op de wereldkampioenschappen in Mexico in 1970. Op het moment van schrijven is de competitie al 12 wedstrij den oud en het opmerkelijke is dat slechts twee ploegen nog ongeslagen zijn, te weten Luton, koploper in de 3e divisie en Port Vale, leider in de 4e divisie. Alle andere ploegen hebben al 1 of meer wedstrijden verloren. Opmerkelijk is ook dat Luton, in een paar jaar tijds van de le divisie naar de 3e divisie is gedegradeerd, nu aan een duidelijke op mars bezig is. Queens Park Rangers, de club die vorig seizoen na een éénjarig verblijf in de hoogste divisie, degradeerde naar de 2e divisie, voert hier de ranglijst aan met 17 punten uit elf wedstrijden, met een wel zeer opmerkelijk doelsaldo, nl. in de 5 thuiswedstrijden werden niet minder dan 18 doelpunten gescoord ter wijl er maar 5 tegengescoord werden, in de 6 uitwedstrijden, waarin QPR 7 pun ten behaalde is een nadelig doelsaldo te constateren van 7 voor en 8 tegen. Derby County, de club die vorig sei zoen promoveerde naar de le divisie doet het uitzonderlijk goed. Zij staat op de 3e plaats op de ranglijst met 18 pun ten uit 12 wedstrijden. De 12e wedstrijd betekende voor Derby de le nederlaag in de le divisie en de le nederlaag in 25 wedstrijden. Zowaar een clubrecord om trots op te zijn. Everton? Het ziet er naar uit dat het kampioen schap van Engeland zal gaan alweer tus sen de noordelijke ploegen: Everton 21 punten, Liverpool 19 punten, Leeds 15 punten (uit 11 wedstrijden) en Manches ter United 13 punten, al deze clubs be halve Leeds speelden 12 wedstrijden. Opmerkelijk is de opmars van Man chester United, vorig jaar in de onder ste regionen van de competitie, en dit jaar een zeer slechte start met 1 punt uit 4 wedstrijden. Toen kocht manager Pat Gillies de alom bekende Schotse verde diger van Arsenal Ian Ure voor 80.000 pond, dit was medio augustus en sinds dien heeft Manchester United geen wed strijd meer verloren en behaalde 12 punten uit 8 wedstrijden. Londen Er spelen 5 Londense ploegen in de le divisie te weten Arsenal, Chelsea, Crystal Palace, Tottenham Hotspurs en West Ham United. Al jaren probeert een van deze clubs de noordelijke suppre- matie te doorbreken, maar én in de FA Cup én in de League is dit, toen Tottenham in de „early sixties" kam pioen en bekerwinnaar werd, en ook West Ham United eenmaal de Europa cup voor bekerhouders won, sinds die tijd niet meer geschied. Scheidsrechters De scheidsrechters in Engeland heb ben de opdracht gekregen om strenger op te treden tijdens competitiewedstrij den, en vreemd als het mag klinken, heeft dit feit al zijn weerslag gevonden in de uitslagen. De meest opvallende uit slag was wel die van West Bromwich Albion tegen Liverpool. De 2-2 uitslag kwam pas tot stand in de 98e minuut van de wedstrijd toen Roger Hunt een zwaar tegenvallend Liverpool naar een niet verdiend gelijkspel schoot. De re den voor het lange doorspelen was niet het aantal blessures, er waren er zeer weinig, maar het treuzelen (althans vol gens de scheidsrechter), van de WBA spelers met het nemen van doelschoppen, ingooien en vrije trappen. Volgens de scheidsrechter waren er precies 90 minu ten „actual play". Niet alleen moeten de scheidsrechters strenger optreden, ook moeten de clubs uitgebreide voorzorgs maatregelen nemen om onlusten rond het veld te voorkomen. Ik noem u een paar voorbeelden. Tij dens de wedstrijd Chelsea-Arsenal moest de politie die met 100 man sterk in het stadion aanwezig was, een niemands land creëren tussen de supporters van beide verenigingen, die met elkaar slaags raakten na het le doelpunt van Chelsea. Supporters werden gefouilleerd voordat toegang werd verleend tot het stadion van Chelsea en bij het stadion van Colchester, een 4e divisie club, bij dit laatste stadion werden 8 personen gearresteerd omdat zij in het bezit wa re nvan „offensive weapons" zoals me talen stokken. Supporters die schoenen met ijzeren tips aanhadden, werden ver zocht deze uit te trekken, aan dit ver zoek werd door velen voldaan en zij gingen of op kousevoeten of blootsvoets het stadion in. U ziet, niet alleen in Ne derland zijn er moeilijkheden op de tri bunes, maar in Engeland ook. R. F. Domhof Beker I Waarom namen we eigenlijk nooit deel? Uit angst voor blessures? Terecht, zo blijkt nu. Kennelijk tot genoegen van de spelers en de leiding zijn we na één wedstrijd al weer uitgebekerd. Een met mannen uit nog lagere regionen versterkt tweede immers moest in de verlenging aan De Eland een derde goal toestaan. Rot is het ongeluk aan Michael Kahn overko men. Zware hersenschudding. Michael, beterschap. Ook Frits Röhrig kwam er niet zonder kleerscheuren af. We weten het. Voor onze tegenstanders in een der gelijk bekertournooi valt alleen maar te winnen. Wim Staats jr. Op 11 oktober overkwam de jongste zoon van Wim Staats een ernstig auto ongeluk nabij Nijmegen. De noodzake lijke, vaak erg pijnlijke, ingrepen zijn geschied en nu hoopt Wim Junior, op VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 7201 40 II HPWMII 'Jmtt WJg-

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 3