DE A.F.C.-SCHAKEL V/an de brug A.F.C.3 1895 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. Tj. Steensma, De Boelelaan 467, Amsterdam, tel. 42 4941 Administrateur: Chr. Schroder, Johan Jongkindstraat 91, Amsterdam, tel. 15 27 51 Typografie Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132, Amsterdam, tel. 18 07 10 49e Jaargang oktober 1969 No. 3 De competitie Ons eerste begon de competitie uit stekend door HRC in den Helder met 4-1 te verslaan. Door snel en doeltref fend aanvalsspel stonden onze jongens in de rust 3-0 voor en dat is iets wat weinig bezoekende clubs in de kop van Noord-Holland overkomt. Na de rust werd het al vrij spoedig 1-3, maar kort daarna werd het 1-4 en die goal kwam op het juiste moment; HRC was daarna een geslagen ploeg. Dat HRC toch heus niet zo zwak is bleek de week daarop toen in Amsterdam nog wel Spar taan met liefst 4-0 werd geklopt! Die dag speelden wij tegen DCG; we derom kwamen wij met 3-0 voor, dank zij uitstekend voetbal in het eerste half uur. Na de rust hadden wij het ongeluk Nol Kuikens door een ernstige schou derblessure die hem wel een paar maanden buiten de lijnen zal houden te verliezen. Peter v. d. Valk kreeg de moeilijke taak hem te vervangen en moest één tegengoal toestaan. De wed strijd tegen SDW uit werd een grote te leurstelling; wij waren volledig van slag af en speelden tempoloos. Toch gebrek aan vertrouwen in Peter? Het zal onbe wust wel een rol hebben gespeeld. Daar bij speelde SDW in topvorm en de over winning was dan ook volledig verdiend. SDW heeft nu de taak de woorden van voorzitter Wagenaar waar te maken: „wie de eerste drie wedstrijden wint, wordt kampioen". Maar een competitie duurt heel wat langer dan drie wedstrij den!!! We shall wait and see. Weer een week later ontvingen wij JOS aan de De Boelelaan. Wij behaalden een magere 2-1 overwinning; het spel was voor de rust matig en daarna gewoon slecht. Maar er was één groot lichtpunt: Peter v. d. Valk keepte grandioos en de over winning was voor een groot deel aan hem te danken. Daarna trokken wij naar Alkmaar, waar met 1-0 van Alkmaarse Boys werd gewonnen. Misschien kregen we iets meer dan ons ditmaal toekwam, maar verheugend was dat de achterhoede met succes de voorsprong verdedigde, al weer met Peter aan het hoofd, die een paar zekere doelpunten wist te voorko men. Wij staan nu op de derde plaats met 8 punten uit 5 wedstrijden en ik wil óók een voorspelling doen: de club die dit gemiddelde in de eindstand weet te behalen is kampioen! Maar ondanks die 4 overwinningen in 5 wedstrijden zijn wij niet tevreden. Hoe is het mogelijk dat een elftal dat een half uur lang uit stekend voetbalt plotseling terugvalt tot een prestatie die ver beneden de maat blijft? Het is m.i. een kwestie van men taliteit; AFC gaat nooit dóór als het goed gaat. Hier ligt nog een grote taak voor E.C. en trainer. Tweede Het tweede stelt zeer teleur door uit 5 wedstrijden slechts 3 punten te behalen. Ook hier kan de mentaliteit véél beter en bovendien laat de discipline te wen sen over. Dit moet en zal anders wor den; een met grote zorg in vele jaren op gebouwde positie zou verloren kunnen gaan. Ditzelfde geldt voor het derde, dat goede en slechte wedstrijden afwisselt. Kom jongens, besef toch dat wij bij ons 75-jarig bestaan wèl veel kampioenen, maar geen énkele degradant kunnen ge bruiken. De prestaties van het vierde zijn in één woord geweldig. De mannen van Frans Kat hebben tot nu toe alles gewonnen, zonder één tegengoal; doel- cijfers 13-OÜ Ga zo door, want bij de zeer versterkte degradatie in de reserve 2de klas, is een kampioenschap van het vierde goud waard. D. J. Bessem Ons erelid en oud-voorzitter Dick Bes sem is benoemd tot lid van verdienste van de KNVB, afdeling Amsterdam, me de op grond van zijn langdurig bestuurs lidmaatschap van AFC. Van harte pro ficiat, Dick. Wij hopen dat je de jou toegekende onderscheiding heel lang in gezondheid zult mogen dragen. Ziekenboeg Van Mol en Jan de Vries kregen wij wat gunstiger berichten, al zal het her stel lange tijd vergen. Wij vergeten hen toch niet? An Glas, de vrouw van onze veteranen-voorzitter, heeft met gunstig gevolg een operatie ondergaan. Wij wen sen haar van harte spoedige beterschap. Ditzelfde geldt voor de jongste zoon van Wim Staats, die een auto-ongeluk heeft gehad en voor Jacques Kohier, die enkele wel wat tè vermoeiende avon den met enige weken bedrust moet be- k nnpn Henk Kappelhoff

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 1