De Zatten V/an Alles U/at drukkerij joh. meijer BLOEMEN kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 BequnstiGinü van onze aövecteepöeRS, houör öe schakel in stanö in de eerste minuut het reddende been van Nol Kuikens een AFC-achterstand zagen voorkomen. AFC trok hierna meteen in hoog tem po ten aanval, wat reeds na 10 minuten resulteerde in een doelpunt van new comer Peet Petersen, na een voorzet van Hans Vlietman. Vijf minuten later was het alweer raak. Na een fraaie actie van Jos Kem- na en een handig overstapje van Hans Vlietman was het Kees Gehring, die be heerst inschoot. AFC bleef bouwen en wist het tempo evenredig hoog met de temperatuur te houden. Comfortabel Tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft was het weer Kees Geh ring, die na een dieptepass van Jos Kem- na de HRC-goalie het nakijken gaf. Zo brak de rust aan met een comfor tabele 3-0 voorsprong voor AFC. Na rust drong HRC op en wist na 10 minuten via Bijl de achterstand te ver kleinen. Verder liet de achterhoede van AFC het niet komen en toen na 20 mi nuten in de tweede helft Kees Gehring met een fraai afstandschot zijn hattrick voltooide, was het verzet van HRC ge broken. De rest van de wedstrijd was een for maliteit. Beide ploegen freewheelden naar het einde, waarna de AFC-ers de welverdiende koele drankjes wachtte. Al met al een wedstrijd die perspec tieven biedt voor het verdere seizoen, hoewel het natuurlijk, nog te vroeg is om te kunnen zien hoe de werkelijke krachtsverhoudingen in de eerste klasse A liggen. F. R. Ook de zatten zijn weer van start ge gaan; op 30 augustus j.l. het eerste en tweede team en op 13 september de ove rige drie elftallen. Door diverse om standigheden is er weinig oefengelegen heid geweest (afgelasting toernooien en niet beschikbaar zijn van eigen velden), terwijl het feit dat de trainingsavond naar de maandag werd weggemoffeld ook al niet tot een perfecte conditie heeft bijgedragen. Het argument, dat de zon dagvoetballers ook weer op dinsdag trainen gaat m.i. niet op, want dat zijn allemaal jonge jongens, die nog wat „verdienen" kunnen, terwijl de zat met de meeste conditie pas op dinsdag de stramheid uit de spieren weer kwijt raakt (Laat staan de zat zonder con ditie Competitie Maar goed, we begonnen die 30e au gustus met frisse moed: het eerste tegen SMS thuis en 't tweede tegen PVWA2 uit. Thuis behaalden we de halve winst (2-2) en dat was (gelukkig) iets meer dan we verdiend hadden, uit moesten we een nederlaag incasseren. Het tweede gaat dan ook net als ver leden jaar een zwaar seizoen tegemoet, terwijl we ook nog enkele prominenten daarin kwijt raakten (Milner, de Bruyne en Cox). Ook de volgende wedstrijden van 't tweede gaven nederlagen te zien, AMVJ2 thuis met 0-2 en Kennemer- land2 uit met 5-1. Toch kunnen we in deze klasse best mee komen, maar dan moet wel een ieder bereid zijn er wat voor te doen. Bijv. trainen (ja, dan toch maar op maandagavond!!!) en niet, zoals tot nu toe het geval is, slechts één a twee man van 't gehele elftal. Het eerste inmiddels won de tweede wedstrijd uit tegen Zandvoortmeeuwen, waarbij deze tegenpartij met 4-1 volledig opgerold werd, terwijl er tevens enkele fraaie goals te zien waren. Bij de tegen partij stond oud-AFC-er Wim Kniessen in de goal en dat hij zijn AFC vrienden nog niet vergeten was bewees hij door over een tam rollertje van ondergete kende heen te vallen. Op de vraag waar om hij dat nou deed, antwoordde Wil lem: „Ik heb jaren met Cas gespeeld en herinnerde mij zijn harde schoten van vroeger; toen hij dus alleen voor de goal kwam rekende ik allerminst op zo'n zachte (terugspeel)bal!" (Ja, Willem maar dat was twintig jaar geleden!!) De daarop volgende wedstrijd tegen Zeeburgia ging verloren; deze mensen speelden 't zelfde systeem als wij, alleen wat sneller en geraffineerder; nou ja zo veel sneller nou ook weer niet Triest Het was overigens een trieste zater dag, want niet minder dan drie AFC-ers (1 in 't eerste en 2 in 't tweede) werden 't veld uitgestuurd. Over 't hoe en waar om en over de vraag of 't al dan niet te recht was wil ik hier niet twisten; maar wel blijkt duidelijk, dat we doodgewoon zelfbeheersing te kort komen. Wat de te genpartij doet of de scheidsrechter, dat alles moet voor ons onbelangrijk zijn. Wij voetballen en daarmee uit en in al deze gevallen dienen wij eerst de hand in eigen boezem te steken. Overigens maken wij een ieder er op attent, dat de zaterdagcommissie tegen de eerst vol gende spelers, die er uit gestuurd wor den, streng zal optreden. Dit, buiten de eventuele straf van de KNVB om. Drie en Vier Het derde en vierde startten het nieu we seizoen uitstekend met overwinnin gen op resp. KMVZ3 (4-0) en Ahrend4 (3-2). Verheugend was het weer een aan tal ouwe getrouwen terug te zien o.a. Henk v. d. Bergh, Bertus v. Manen en Daan Perton. Zou het daaraan gele gen hebben Vijf Het vijfde begon helaas met een ne derlaag tegen TWM2, maar verdrieti ger is dat onze nieuwe doelman, de U welbekende Robert Domhof bij deze wedstrijd een zware hersenschudding op liep. Wij hopen, dat Rob spoedig ge neest en weer gauw op Goed Genoeg verschijnt om 't glas te heffen; valt dat uit z'n handen dan kan alleen z'n teen beschadigen Maar zonder gekheid, het is beroerd genoeg en wij hopen, dat Rob weer compleet herstelt zonder er iets aan over te houden. In ieder geval mag hij de eerste weken geen bezoek hebben, maar zoekt U hem daarna eens op? Cater J.S. In deze schakel zult u de vertrouwde initialen J. S. niet aantreffen. Onze re- dakteur is begin deze maand met Her- ma naar Spanje getrokken om daar na de warme dagen in eigen landje enige verkoeling te zoeken. Op dit moment zijn Jan en Herma al weer op de Boele laan teruggekeerd, zodat de volgende Schakel, misschien een tikkeltje Spaans getint, weer onder de supervisie van Jan tot stand zal komen. Ja zo ben je! De weinigen, die het plaatje van onze eigen AFC-musical „Ja zo ben je" nog niet in hun bezit hebben, kunnen wij be richten dat Cor van Peperzeel nog enke le exemplaren voor de vrije verkoop heeft. Voor het luttele bedrag van VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 01 40

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 3