A.F.-Cedilles Autolak OTTO NI EU WEN HUIZEN „©e Silveren Spiegel' poolt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg van pagina 4) De zaterdagavond werd in gepaste vro lijkheid doorgebracht met een goed diner en vele alcoholische versnaperingen. Wij troffen het. dat dit diner werd gehouden in een etablissement, waar de plaatselijke operettevereniging een uitvoering gaf met bal toe, zodat vele hippe A.F.C.'ers met een danservaring van jaren, diverse so- praantjes en altjes in hun armen konden houden en zelfs op een laat uur kon men ergens aan de tapkast nog „Die lustige Witwe" horen vermoorden. Zondagmorgen, na een interessant be zoek aan de Technische Hogeschool Twente, traden wij aan tegen H.B.S. en wonnen op onze sloffen met 52. Resul taat de derde prijs. De finale werd door U.D. met 10 tegen P.W. gewonnen. Tijdens de wedstrijden op zondag wer den wij regelmatig op de hoogte gehou den van de stand van zaken in Amster dam (A.F.C.S.D.W.) en het was wer kelijk hartverwarmend, hoe al deze oude amateurclubs met ons meeleefden en wij, toen de uitslag bekend was en A.F.C. kampioen, onder de gelukwensen bedol ven werden. Al met al, prachtige doch zware dagen. Volgend jaar valt ons de eer te beurt dit toumooi te organiseren en wel ter ge legenheid van ons 75-jarig bestaan. Wel A.F.C.'ers, op aller medewerking wordt gerekend om dit toumooi tot een werke lijk hoogtepunt te maken. PIVARU Jeugd Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Dat zij hier wederom maar eens gezegd. Met reden, dachten wij zo; want niet minder dan vijf van onze A-junioren wer den voor het Amsterdamse jeugdelftal gekozen, dat op 1 juni j.l. in het zoge heten Vierbonden-tournooi uitkwam. De namen van onze uitverkorenen: Michael Kahn, Bas Rachman, Dennis Seunke, Jack v. Gelder en Amel Vroege! Van roodzwarte clubkleuren naar roodzwarte stadskleuren. Met gepaste trots vermelden wij hier deze clubmak kers. Eigenlijk moesten wij in onze Schakel vaker de jeugd (kunnen) betrekken. Oudere jeugd Het leven bestaat uit tegenstellingen, dus onmiddellijk na het voorgaande een berichtje van een ouder (bestuurs-)lid, dat evenwel nog jong van harte is. Wij gaan daarvoor even verder terug in de tijd. Om wel te zijn naar 30 april j.l. In de sociëteit van A.F.C. het gemelde lid, te weten Cor van Peperzeel; in het diepste geheim en in strikte afzondering met de pianisten Cor Kools en Rinus van Galen. En verder dan nog de man, waarom het ging: Toon Hermans. Doel van de samenkomst: repe titie voor het programma, dat Toon Her mans op Koninginnedag te Soestdijk later op de dag zou gaan verzorgen. En van wege dat diepe geheim vond die repetitie plaats in een gelegenheid, die weinig kans zou bieden op uitlekken van Toons voor stelling. En waar wordt een geheim beter be waard dan op A.F.C.? (Hoewel In ieder geval lukte het dit keer. Met Cor van Peperzeel als enige toeschouwer. Want hoewel hij inmiddels al een aardig toonladdertje speelt, op die dag kwam hij er toch niet aan te pas. Op de voorstelling zelf was onze ko ningin blijkens de persverslagen zeer en- toesiast. Op de repetitie onze bloedeigen Cor blijkens zijn eigen verslag niet minder. Of, om het juister te stellen: hij was er kapot van. En daar wilden wij hier dan wel even melding van maken. Kijk Terug naar de jeugd. Onze (charmante) dames presenteerden zich ook. Namens hen allen toonden zich twee hunner den volke voor de beeldbuis. Mr. Anita Leeser liet in een ditmaal letterlijk sportieve uitzending van de TV- Rechtbank het recht weer zegevieren. Zelf hebben wij enige moeite met het verwerken van de combinatie Mr. (ge streng) en Anita (bepaald niet gestreng), maar wij zijn dan ook geen jurist. Even min zijn wij mode-ontwerper, maar wij wagen het er toch op (zoveel deskundiger) man Rolf Leeser te adviseren de toga's eens te moderniseren, althans voor wat betreft de dames. Zet de schaar er maar eens in, om te beginnen. Van het recht naar de cultuur, want ook daar spreken wij ons woordje mee. De regelmatige TV-berichtgeving betref fende het Holland-festival wordt verzorgd door Henriëtte Klautz, de eveneens lieve echtgenote van onze wederom bloedeigen Eddy Posthuma de Boer (veer tiende, weet-u-wel). Henriëtte heeft goud in haar keel, maar dat horen ze normaliter vaker over onze landsgrenzen dan er binnen. TV-presentatie is weer eens wat anders en ze deed het best leuk. Wij handhaven Eddy dan ook nog maar een jaar als linker vleugelman in een van onze meest representatieve elftallen. Juist ja, het veertiende. Franske Bouwer en stuwer op het middenveld, Frans van den Bor, heeft wel mee mogen helpen het kampioenschap van ons eerste elftal te behalen, maar mocht de kam pioenswedstrijden zelf daarna niet meer meestrijden. De oorzaak kent u: menis cus-operatie op de donderdag na Pinkste ren. Inmiddels is Frans daarvan weer zeer redelijk hersteld. Come back boy. En het volgende jaar ook in de kampioens-com- petitie! Israël Terug naar het veertiende en naar het recht. Mr. Jacques van Wesel enige en geduchte concurrent van Eddy Posthuma de Boer op de linker vleugel-positie gaat ons verlaten. Begin juli zal hij (voor lopig voor een jaar, maar niets is zo eeuwig als het tijdelijke) afreizen naar Israël. Sukses, goede makker. En laat nog eens iets vernemen! ALLE KLEUREN OOK IN SPUITBUSSEN OVERTOOM 515 - TEL. 38 47 80 EETHUISJE KATTEGAT 4 (b/d ronde Lutherse kerk) AMSTERDAM - TELEF. 24 65 89 Sfeervolle oud-Hollandse omgeving voor recepties, promoties enz. Speciale Burgemeesterskamer. Zondags geopend. 6

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 6