Qt. (3. 0Le S. DE BOER A. DEN HARTOG Gedachten van een jeugdleider V/eteranentournooi' 1969 Makelaars en Taxateurs SURINAMEPLEIN 72 Administraties van huizen en landerijen AMSTERDAM Gelden beschikbaar voor 1ste hypotheek TELEFOON 188366 pooLt allen mee, het is voor a.f.c. VAM°R F.N.O.P. AUTORIJSCHOOL OPEL REKORD VtT Johan Jongkindstraat 87 .Overtoomseveld Telefoon 15 24 09 Uitsluitend privé-les Daar gelaten, dat Van der Bor per tra ditie het pseudoniem is voor Van den Bor, alle namen exact gespeld. Zulks in tegenstelling tot de talloze naamsvermin- kingen in vrijwel alle dagbladen, waarin speciaal de namen van Seunke, Röhrig en Husers het moesten ontgelden. Hoe exact het blad van de landelijke amateurverenigingen wel te werk is ge gaan, blijkt uit de toevoeging: „Rechts buiten Vlietman, achter Van Til, niet zichtbaar." Een blad naar ons hart. De fotograaf bijna. En wat lezen wij in het genoemde blad als citaat uit De A.F.C.-Schakel? Een blijkbaar achteloos uit de pen gevloeide gedachte van uw redakteur: „Eigenlijk moeten we ons wat vaker opwinden. Het is zo ontspannend". Eigenlijk heeft uw redakteur er nog steeds moeite mee W. A. Het voetbalseizoen voor de jeugd is dan eindelijk ook weer ten einde en onze jeugdige spelers kunnen zich weer gaan concentreren op hun diverse soorten exa mens, vakantie en zomersporten. En dan is het misschien wel nuttig om een sei zoen eens onder de loep te nemen. Over het algemeen genomen mogen wij als jeugdleiders niet ontevreden zijn over de geleverde prestaties, alhoewel er geen reden kan zijn tot optimisme voor de ko mende seizoenen. Als je als jeugdleider zo'n heel seizoen met je jongens optrekt en met de ouders in aanraking komt, dan merk je wel dat het lang nog niet zo loopt als je wel zou willen. Een paar punten springen dan naar voren en dat zijn in de eerste plaats de opstellingen van de elftallen, het ge brek aan belangstelling van het bestuur van A.F.C.zowel als die van de oudere A.F.C.'ers. Om met de opstellingen van de teams te beginnen: de jeugdcommissie heeft het enorm moeilijk vanwege het feit, dat er zo enorm véél jeugdspelers zijn, dat er niet genoeg velden beschikbaar zijn en het niet opkomen vaak van spelers in de la gere elftallen. Toch wil ik hierbij de ge hele jeugdcommissie dank zeggen voor de vele uren, die deze commissie aan het jeugdwerk besteed heeft en hopelijk het komend seizoen weer zal verrichten. Het gebrek aan belangstelling van het bestuur en oudere A.F.C.'ers is iets, dat niet goed te praten valt en wil A.F.C. zijn jeugd houden, dan zal er toch verande ring moeten plaatsvinden en in plaats van met het eerste elftal mee te gaan kan een bestuurslid op een zondag eens langs de kant van een veld bij een jeugd wedstrijd kijken en zich ook aan de spe lers kenbaar maken. De algemene klacht van de spelers en ouders is. dat zij niet eens weten wie eigenlijk bestuursleden van A.F.C. zijn. Ik kan mijn eigen jeugd tijd nog herinneren, toen het bestuur en alle A.F.C.'ers de jeugdspelers kenden en ook wel eens langs de lijn stonden. Het hoeft echt niet elke zondag, maar zo af en toe eens. Dan is er nog iets en dat is de training van de jeugd. Hoewel er dus tijden zijn vastgesteld voor de jeugd om te komen trainen wordt aan deze training veel te weinig gevolg gegeven door het feit dat de trainingstijden samenvallen vaak met de schooltijden van de jeugd. Het zou misschien wel eens nuttig kunnen zijn om een enquête onder de jeugd te houden en tot de meest geschikte trainingstijd te komen. Nu is het wel zo, dat men nooit iedereen tevreden zal kunnen stellen, maar het is toch wel frappant dat uit een bepaald elftal een vijftal jongens nooit kan trainen omdat de tijd precies of bijna precies samenvalt met de tijd dat zij uit school komen en dan nog hun huiswerk moeten gaan doen. Als bijna de helft van één elftal al niet kan komen, dan vraag ik mij af hoe het met de overige jeugd staat? Dan hoop ik dat A.F.C. zich in zijn jubileum-jaar van zijn betere kant laat zien en wat meer aandacht aan onze jeugd zal geven. Want: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. ROBERT F. DOMHOF Dit jaarlijks evenement voor bejaarde jongeren, werd deze keer voor de eerste maal georganiseerd door P. W. Enschede en wel op een meer dan voortreffelijke wijze. De gehele organisatie berustte in handen van ons aller A.F.C.-vriend Henk Bakker, die, helaas door ziekte, niet op het tournooi zelf aanwezig kon zijn, doch vanaf zijn ziekbed en op een buitenge wone wijze bijgestaan door zijn vrouw, via telefoon en andere contacten, zijn stempel op dit tournooi heeft gedrukt. Nogmaals onze hartelijke dank. Zo kwamen wij dan zaterdagmiddag met precies elf spelers, gesteund door de aanwezigheid van onze voormannen Jaap van Nek en Ton Glas, tijdig in Enschede aan met het vaste voornemen dit jaar weer eens de eerste prijs in de wacht te slepen. Onze eerste tegenstander Kampong, werd met groot machtsvertoon (10) be dwongen. terwijl tegen onze tweede te genstander, U.D. uit Deventer, ondanks een grote veldmeerderheid, slechts een 00 resultaat werd bereikt, hetgeen be tekende, dat door een minder doelgemid- delde, wij op zondag slechts om de 3e prijs mochten strijden. De oorzaak van dit alles, wel ik dacht zo, nat kruit en veel te veel geleuter op het veld. Ik herinner mij een moment, dat een A.F.C.'er met bittere blik op het veld in de rondte staarde, toen devoot naar boven keek en prevelde: Gode, geve mij 3 ballen, opdat ik iedereen tevreden stelle. Dit mocht echter niet baten en verheugd ouweh een ieder weer ver der zonder tot een doelpunt te komen. (vervolg op pagina 6) 4

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 4