Van Cs Enschede drukkerij joh. meijer BLOEMEN kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 BequnstiGinq van onze aövepteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö De volgende spelers genieten bijzondere bekendheid: Kuikens keeper van het Amster damse Amateur-elftal. Scunke en Keinna spelers van het Ned. Studenten-elftal. Huisman en Lonnee voormalige spelers van het Ned. Amateur-elftal. Van Til aanvoerder. Cruyff broer van Johan Cruyff. Husers speelde vorig jaar in het Ned. UEFA-Jeugd-elftal. Vlietman afkomstig uit A.F.C., speelde bij H.V.C. en bij Hilversum, sinds vorig jaar weer A.F.C.'er. Dat alles doet je hart heel goed; daar naast een prettige sportieve spannende op goed peil gespeelde wedstrijd met een sportief Drachten-publiek en een enthou siaste A.F.C.-afvaardiging inclusief com pleet Bestuur (hulde). Een mooie dag en een mooi begin van de kampioenscompe titie. J. v. NEK De droom van A.F.C., in het jubileum jaar 1970 amateur-voetbalkampioen van Nederland te zijn, is in Enschede wel de finitief vernietigd. De 3—1 nederlaag bij De Sportclub betekent immers, dat Drachten met tenminste vijf doelpunten verschil van Enschede zal moeten winnen om A.F.C. althans de kans op een barra ge toe te staan. Geen optimist zelfs bij A.F.C., die daar nog in wil geloven. Het intieme veld van de thuisclub was met 6500 toeschouwers bepaald overbe last, maar uitwijken naar het naastgelegen Stadion Diekman was er wegens verbou wingen aldaar niet bij. Publiek dus tot aan de kalklijnen van het veld, een TV- ploeg op een inderhaast opgerichte toren, fraai zomeravondweer en twee totaal ge laden ploegen in het veld. Ziedaar de in grediënten voor een ouderwets stuk sport- spektakel! Beide ploegen speelden duidelijk op winst, maar deden dat op eigen wijze. De thuisclub hanteerde een strikt direkte speelwijze. De lange pass in de diepte, de onverbiddelijke bereidheid overal ach teraan te gaan en de daaruit voortvloei ende bedoeling goals te maken; hoe dan ook. Een speelwijze, die dit seizoen voor de Tukkers effectief is gebleken, tot in de strijd tegen A.F.C. toe. ook al kwamen de doelputen ditmaal anders tot stand. A.F.C. daarentegen zocht het ook al gebruikelijk in de technisch bekwaam opgezette aanvallen. Inderdaad waren de gasten beter geschoold en ook het tempo van de aanvalsgolven lag zeker niet te laag. De patronen op het veld waren ook niet van intelligentie ontbloot, maar die pushing power en dat geloof in het dodelijke schot ontbrak er wederom aan. Het heeft A.F.C. de das om gedaan en al met al mag de Amsterdamse nederlaag dan ook niet eens onverdiend genoemd worden. De eerste goal van S.C. Enschede viel na een periode van groot Amsterdams overwicht. Een regelrechte dieptepass in de zevende minuut bereikte de recht voor het doel staande Bert Elsink. Van links en rechts sprintten Nico van Til en Ernst Seunke toe om het gat te dichten. Elsink ging in de sandwiche en vervolgens het gras in. Strafschop en niet ten onrechte! Kleine stuurde daarop Kuikens naar de verkeerde hoek en Sportclub leidde met 1—0. Zes minuten later kwam A.F.C. aan de gelijkmaker. Huser werd onreglementair van de bal gezet op ongeveer 20 meter van het doel af. De Enschedese muur werd inderhaast geformeerd voor het af weren van de vrije schop, maar Ernst Huisman richtte zo nauwkeurig, dat de bal laag, hard en onhoudbaar langs de muur en ook langs de totaal verraste doelman Eylart verdween (11). Lang beleefde A.F.C. geen plezier van de nu weer open strijd, want uit de eerste de beste tegenstoot van Enschede kwam de bal snel bij Marcus, die doorlepelde naar Aad te Veldhuis. Met een strak schot van de volle wreef trof hij steen hard de uiterste bovenhoek! Andermaal leidde Sportclub (21). De Twentenaren gingen terug, maar het Amsterdamse schot wilde er tot de rust nog niet uitkomen. Ook na de hervatting behield A.F.C. een stevig offensief, maar wederom onverwacht viel de goal aan de over zijde. Uit een aanval over links kwam de bal van Tip bij Leysen (buitenspel naar het oordeel van de grensrechter, maar niet volgens de scheidsrechter!), die daar op door Jos Lonnee met schouder tegen schouder van de bal werd gezet. Niemand struikelde of rook zelfs maar aan het gras. Maar tot Twentse verbazing en Am sterdamse verbijstering wees scheidsrech ter Krewinkel andermaal naar de witte stip: strafschop! Dit onverwachte meeval lertje wilde Kleine wel weer accepteren en hij schoot Enschede op 31. Met de moed der wanhoop hervatte A.F.C. de stormlopen. En ditmaal werd er wel geschoten, zij het dan van enige afstand tot de Twentse poort. Het stelde keeper Eylart in staat tot enig spektakel- werk, in feite nog niet eens zo moeilijk, maar in ieder geval bij het publiek dank oogstend. Eenmaal slechts ontglipte hem de bal nog, na een overmoedig stukje handvoltige, maar zijn verdedigers waren attent. S.C. Enschede kan nog ver komen in de verdere strijd om het landskampioen schap. S.C. Enschede: Eylart; Bruning. van 't Hooft, ter Horst, Kleine; Kleinwold (van Oene), Marcus; te Veldhuis, Elsink, Tip, Leysen. A.F.C.: Kuikens; Huisman, Lonnee, van Til, Cruyff; Draisma, Seunke; Vlietman (Geh- rin), Röhrig, Husers, Kemna. Scheidsrechter: Krewinkel. Uit andere bladen In het juni-nummer van De H.F.C.'er lazen wij voor u het volgende: „De oudste Amsterdamse voetbal vereniging A.F.C. heeft kans gezien beslag te leggen op de kampioenstitel van de afdeling West A. Dit gebeurde na een 20 overwinning tegen het Gorkumse S.D.W. (weet u het nog?)". Neen, wij wisten het echt niet In het mei-nummer van „Zaken, die ons raken" troffen wij een foto aan van ons eigen kampioenselftal, met in het bij schrift de namen van alle spelers en re serves. Want ook die laatste kwaliteit werd er indien toepasselijk bij ver meld. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0140 3

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 3