Een droom u/erd geen u/erkelijkheid No. 9 Dit is de Schakel die komt hinden, De oude cluh aan d'oude vrinden. Redalcteur W. Adriaansz, Cesar Franclcstraat 1. Castricum. tel. 025)8-5 09 48 Administrateur: Chr. Schroder. Johan Jongkindstraat 91, Amsterdam, tel. 15 27 51 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Amsterdam, tel. 1807 10 48e Jaargang juli 19Ó9 Onze vurige hoop plus de illusie van Jo Wijnand om zijn jubileumboek te kunnen afsluiten met het hoofdstuk ,,Aan de top' zijn helaas niet in vervulling gegaan. De kampioen van Nederland-amateurvoetbal 1969 komt uit Middelburg. Het begon zo goed. Weliswaar speelden we in de eerste wedstrijd tegen Drachten uit niet ons beste voetbal, maar de over winning was verdiend. Een zeer sportieve wedstrijd met een hartverwarmende ont vangst bij onze Friese vrienden, die wij in de toekomst nog eens hopen te ontmoe ten. Daarna de thuiswedstrijd tegen En schede, met veel spanning tegemoet ge zien door de grote roep die van de Ooste lijke kampioen uitging. Onze jongens speelden beter dan ooit, maar Enschede had een puike verdediging met een schit terende keeper aan het hoofd. Het was en bleef 00. Een duidelijk handsgeval in het strafschopgebied van Enschede werd door de uitstekende arbiter niet bestraft en zo ontging ons de over winning, die verdiend zou zijn geweest. Daarover waren vriend en vijand het eens. De week daarop togen een aantal AFC'ers naar Enschede, waar wij de thuisclub een ruime en zeer verdiende overwinning zagen behalen op een traag Drachten. De volgende zondag kwam tegen ons in Amsterdam een geheel ander Drachten in het veld, dat ons kennelijk de overwinning niet cadeau wilde geven. Het was ondraaglijk heet; zulk weer is niet geschikt voor voetbal. Een paar van onze jongens werden door de warmte be vangen en konden nauwelijks meer voor uit. Wij kwamen met 20 voor te staan en net toen we verlicht adem gingen halen scoorde Drachten tegen. We waren blij met de 21 overwinning maar niet voldaan. We hadden dus 5 punten uit 3 wedstrijden en onze laatste wedstrijd tegen Enschede uit moest worden gewon nen, daar bij een gelijk aantal punten het doelgemiddelde zou beslissen. Enschede had als doelcijfer 41 en wij 42. Op ons verzoek werd om half zeven 's avonds gespeeld en wel op zaterdag. Een kleine 200 supporters vergezelden ons. Het begin van de wedstrijd was voor ons; weer speelden wij uitstekend, maar het bleef bij een kans en een bijna-goal. Eerste uitval van Enschede buitenspel? Van Til en Seunke vielen de doorgebro ken Enschede'er te hard aan. Penalty en dat betekende na nog geen tien minuten een 10 achterstand. Maar AFC kwam terug en een vrije schop even buiten het strafschopgebied werd door Ernst Huis man hard en laag in de linkerhoek ge plaatst. 11! Maar direct daarop een snelle Enschede-aanval. Een dekkingsfout bracht de bal bij een vrijstaande tegen stander, die schitterend inschoot. 21 achter. In de rest van de eerste en het begin van de tweede helft nam AFC het spel in handen, combineerde prachtig, maar het duurde allemaal nèt even te lang en opnieuw bleek de Enschede- keeper niet te passeren. Intussen waren de Enschede-uitvallen niet van gevaar ontbloot. Bij één daarvan een schouder- duw van Jos Lonnee volkomen correct naar aller oordeel, maar de arbiter, die voor deze belangrijke wedstrijd kwaliteit tekort kwam, gaf wederom een strafschop en dat betekende in feite de genadeklap voor ons elftal, dat echter fel en goed bleef doorvechten tot het eindsignaal toe. Een compliment voor dit team, dat zich tot het uiterste heeft gegeven. Wij hebben weinig geluk gehad, maar erkend dient te worden dat Enschede een van de beste amateurteams heeft die wij ooit aan het werk hebben gezien. Een hechte verdedi ging en zeer snelle aanvallers, die weten wat goals maken is. Hoewel wij allen uiteraard teleurgesteld waren, waren er toch lichtpunten. Ons elftal heeft beter gevoetbald dan twee jaren geleden toen wij wél de finale bereikten en de inzet en de opofferingsgezindheid verdient aller lof. Als wij nu oorzaken zoeken van het ondanks alles teleurstellende resultaat, dan gebeurt dat niet om verwijten te ma ken, maar omdat wij van onze fouten kunnen leren. Ik dacht hoe paradoxaal dat ook moge klinken dat het ter be schikking staan van 17 of 18 vrijwel ge lijkwaardige spelers ons parten heeft ge speeld. Dit leidde er toe dat bij blessure of ziekte niet zonder meer de opengeval len plaats werd ingenomen door iemand anders, maar dat verschuivingen plaats vonden, die lang niet altijd succesvol ble ken. Daarbij deed zich het gemis van een afmaker in de voorhoede geducht gelden,

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 1