S. DE BOER A. DEN HARTOG On dit et datjes Om 'n afdakkie Makelaars en Taxateurs SURINAMEPLEIN 72 Administraties van huizen en landerijen AMSTERDAM Gelden beschikbaar voor 1 ste hypotheek TELEFOON 188366 poolt allen mee, het is voor a.p.c. Kraaien Het Haagse HBS zal dezer dagen het historische Houtrust verruilen voor een nieuw terreinencomplex. De financiering daarvan was geen een voudige zaak en er kwam als bij ons een stichting (Het Kraaiennest) aan te pas. De zaken zijn rond gekomen en een extra financiële bijdrage kwam uit een onvervalste fancy fair, vermoedelijk de eerste in 75 jaar HBS. De daarvoor benodigde prijzen kwa men onder meer uit de uitverkoop in ja nuari j.l. Voor schertsbedragen werden in de wacht gesleept: vier filmcamera's en 2 fototoestellen. Uiteraard was dat niet even de winkel binnenlopen en huppekee in laten pak ken. Neen, vijf jonge entoesiaste HBS- ers brachten van 7 uur 's avonds tot 9 uur 's ochtends (veertien uren) de lange nacht door op het troittoir vóór het uit verkopende middenstandsbedrijf. Bij een temperatuur constant onder nul. Ten bate van de club. Wie zei er, dat clubliefde vandaag de dag niet meer bestaat? In Het Haagje in ieder geval nog wel! Wolf (f) je Met iets meer interesse dan gewoonlijk namen wij ditmaal De Feijenoorder ter hand om te zien, of Phida Wolff zijn be lofte was nagekomen. Jawel! Pagina 66 bleek geheel gewijd aan AFC, waarvan hij het a.s. 75-jarig jubileum belicht. Wij citeren: „Dat men dit feit met vele festiviteiten wenst te larderen spreekt, de club kennende, vanzelf en daarvoor kan men bij the Good Old Reds beschikken over een staf van me dewerkers om, op zijn Mokums gezegd, van te kwijlen". Daar kijken wij dan toch wel even van op! Want wij goeie ouwe rooien zelf zijn in eigen kring toch bepaald niet altijd overtuigd van eikaars verdiensten, waar bij wij nog niet eens willen zeggen, dat wij somtijds aan eikaars verstandelijke vermogens twijfelen. Maar komaan. Wij zijn gesignaleerd als een wakkere groep begaafden, een drachtig hoge feestelijke idealen verwe zenlijkend. Wij moeten dat dan maar waar maken! En dankbaar zijn, dat in Rotterdam onze AFC weer eens met ere is genoemd. Vos Uw redakteur maakte ambtshalve een vergadering mede van de jubileumkom missie, voorgezeten door Nico Holzappel (oud-direkteur ener middelbare school). In gesprek met een deputatie van de jeugdkommissie sprak hij over de wijze van benadering van onze jeugdvoetbal lers. Hij wilde zeggen: „Je moet weten, dat die jongens enz., maar Freud gaf hem iets anders in de mond: „Je moet weten, dat die leerlingen enz. Slimme schoolvos in de slip derhalve. W.A. U weet het: A.F.C. gaat ter gelegen heid van zijn 75ste verjaardag een twee de tribune overdekken. En dat is nodig. We kijken alleen maar op de bestaande open tribune naar het veelal verkleum de supporterslegioen (zowel van onze kant als die van de zijde van de tegen standers) en we zijn van deze noodzake lijkheid overtuigd. Niet dat één over dekte onvoldoende is voor het herber gen van alle belangstellenden bij de thuiswedstrijden van ons eerste, maar de bestaande overdekte heeft de onheb belijke gewoonte bij de hollandse klima tologische omstandigheden, de snerpen de wind (en daarmee de striemende slag regens) in meer dan ruime mate gastvrij heid te verlenen. Met andere woorden: de tribune staat eigenlijk verkeerd, dat geven we eerlijk toe. Nu kleeft aan een initiatief, als bo venomschreven, de nare bijkomstigheid, dat het geld kost, véél geld, zoals Tho- masvaer en Pieternel tijdens de Nieuw jaarswens laatst zongen. Nu blijft het een BIJKOMSTIGHEID als iedere A.F.C.-er zijn (bouw)steentje maar bij draagt. Vandaar dit stukkie. Wat kunt U doen? Gewoon geld storten natuurlijk, en wel bij de AMRO-BANK, Bijkantoor Buitenveldert, A. J. Ernststraat 867, Amsterdam, onder rekeningnummer: 4.661.73.555 t.n.v. de Stichting „Goed Genoeg" onder vermelding van de aktie „Om 'n afdakkie". De gemeentegirore kening van die bank staat óók open: no. A. 10051. Verder de postgirorekening: 487275. Betaalcheques en kontanten worden (tegen afgifte van een kwitantie) uiter aard tevens gaarne door ondergeteken den aangenomen. Dus als U hen tegen komt, maak dan het automatische ge baar naar Uw binnenzak (mits zich daarin geen schiettuig bevindt), of waar U dergelijke papieren gewend bent te bewaren. Maar er zijn méér mogelijkheden, bijvoorbeeld door middel van de „schuldbekentenis" die U dezer dagen met het „Bulletin" is medegezonden. De inhoud daarvan spreekt voor zich. U geeft door invulling en ondertekening daarvan aan de spelende leden de mo gelijkheid, zich door hun sportieve inzet aan de aktie te verbinden. Bovendien kleeft hieraan waar wij Nederlanders zo van houden een gokelement, al kunt tJ niets, maar A.F.C. alles ermee verdienen. Het is de notoire Sociëteitsbezoeker in dit kader bovendien opgevallen dat het door onze Cor Peperzeel zo zorg vuldig op kleur uitgezochte en aange brachte toiletmeubilair een uitbreiding heeft ondergaan. Dat was nodig, want wat doen de onvervalste toiletbezoeker? Juist ja, hij/zij houdt een dubbeltje (sinds de invoering van de B.T.W. een kwartje!) in de hand waarmede hij/zij de in dergelijke gelegenheden meesten tijds aanwezige juffrouw of mevrouw verblijdt. Die laatste ontbreekt bij A.F.C. Het is daarom onze plicht te zorgen dat U dat muntstuk niet onge bruikt laat, respektievelijk bij de aan koop van spiritualiën aan het buffet ver brast. Vandaar die bus. Het één sluit bovendien het andere niet uit: hoe gro ter de buffetomzet, hoe groter de gang naar juist ja. Wij hebben nog meer „zaken" in pet to om U op een nette manier geld uit de zak te kloppen, maar dat zult U wel ondervinden. Voorlopig kunt U lief zijn voor A.F.C. door bovenomschreven aanwijzingen gewoon op te volgen. M. KOSTER G. VAN POORTEN

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 4