Matei 3li£nde%ö>ook voor Uw PARTIES, RECEPTIES, Tel. 72 04 64 LUNCHES en VAN BREESTRAAT 3 (bij Concertgebouw) DINERS poolt allen mee, het is voor a.p.c. ra, alles zittend op auto's. Het was adem benemend, dikwijls zeer vermoeiend en inspannend, maar alles in de perfectie beleefd. En aan roeien, kano varen, gymnastiek, worstelen en boksen niet eens toegekomen, noch het Olympis dorp bezichtigd. Wat heeft Mexico veel tot stand ge bracht; een prachtig Olympis stadion in de zeer indrukwekkende Universiteitscon treien, een voetbalstadion vol met zo'n 90.000 plaatsen, een hockeystadion, een zwemstadion overdekt, een openlucht wateroplostadion, 2 paardensportstadi ons. Alles wel uitelkaarliggend (Muen- chen schijnt dit meer te willen centra liseren). Voor de Spelen, deels ook gedurende de spelen (wat ons wel een beetje speet) excursies in deze wonderlijke wereld naar Acapulco, ons zeilcentrum (welke hoog geroemde plaats ons wel wat tegenviel), even per vliegtuig naar Yucatan op 750 km afstand in 5 kwartier vliegen. Het beviel ons alles zo best, dat we ergens in een luxe oord, zo'n 135 km van Mexi co City, nog een week extra gebleven zijn en genoten van het heerlijkste kli maat in november met openluchtbaden, warmwaterbaden uit natuurlijke bron nen, een rijkdom aan bloemen, een elf tal fonteinen, weelderige bomen, al zwemmend en badend om 11 uur Mexi caanse muziek, een prachtig park met midgetgolf, tennis en pingpong mogelijk heden, een theater met afwisselend elke avond folklore, piano concert of bios coop, dansmuziek, enfin kortom alle ge- noegelijke dingen des levens. Na een maand verblijf in Mexico, mis schien een beetje moe van ruines, pyra- mides, kastelen, kloosters, kerken, aard rijkskunde en geschiedenis, vlogen we vlot in 5 uur via New Orleans (ik was vergeten, dat hier de Missisippi uitmondt in de Atlantise Oceaan en friste aldus mijn aardrijkskundige kennis weer op) naar Atlanta, waar onze jongste dochter, schoonzoon en kleindochter klaarstaan om ons te begroeten. Een ander evene ment, een hoogtepunt, een blijheid. We hadden het genoegen in het be roemde Georgia, vele Hollandse jongelui te begroeten en te leren kennen. Allen hardwerkend om vooruit te komen in de wereld, carrière te maken, maar toch practis zonder uitzondering een beetje heimwee naar Holland. Och de wereld is oh zo mooi en zo interessant, maar als we overal rondgekeken hebben, dan vin den we het hier maar een zeer goed land, dat ons alles biedt wat wij zouden wensen. Zeker, we komen wat zon en wat warmte tekort, maar daartegenover staan zoveel goede dingen, dat voor ons de keus niet moeilijk is waar te willen blijven wonen en leven. Overigens, die Amerikanen daar in het sterk vooruitgaande Atlanta werken in grote doorsnee met een energie, die hier in West-Europa nog wel eens te wensen overlaat. Als het mij geoorloofd is mijn mening te zeggen, gaat de voorsprong van Amerika op die manier nog groter worden ten opzichte van de rest van de wereld. Natuurlijk zijn er grote proble men maar die spelen overal. Noch in Mexico noch in Atlanta, Georgia of Flo rida hebben wij een rassenrel of kwestie meegemaakt. Met goede wil en samen werking, invloed van sport en kerk moet onze wereld vooruitgaan. Wij hadden het voorrecht vlot enige industrieën te bezichtigen (pecannotenin- dustrie, pindaverwerking dagelijks in mil- lioenen, een live-stock arena met 4300 stieren voor de teelt, een in oprichting zijnde soyabonenindustrie, een poultry fa briek als ik het zo noemen mag, waar per dag zo'n 70.000 eieren uitgebroed worden, een winkel op, coöperatieve grondslag). Dat liegt er niet om en zelfs in één van die fabrieken werd de gehe le zondag gewerkt, omdat men graag geld verdienen wil. We gingen ook nog naar het schitte rende Florida met zijn heerlijk klimaat, heerlijk zwemmen in de Atlant. Oceaan in de 2e helft november, met zijn milloe- nen sinaasappelenbomen, waar je aan de grens van de staat Florida met een welcome en een glaasje jus d'orange wordt binnengehaald. En dan niet te vergeten die prachtige beach, breed, fijn stevig zand, waarop langzaam een be perkt aantal auto's rijden, met honder den motels. Het bijzondere hoogtepunt was echter wel in deze Staat daar tus sen Daytona Beach, waar wij logeerden en Miami, Cape Kennedy te bezoeken (tot mijn schande moet ik zeggen, dat ik nooit precies heb geweten waar Kaap Canaveral, thans Cape Kennedy, lag. Een rondtocht per bus van 2 1/2 uur over 80 km op dit schiereiland in de Atlant. Oceaan bracht ons onvergetelijke indruk ken. Misschien ben ik niet objectief en zijn de Russen heel ver, maar de zelf verzekerdheid, waarmee de Amerikanen veel vertellen en laten zien, een druk werkje meegeven met illustraties en uit voerige texten, genaamd „Moonport" doet het beste hopen voor alle projecten. Met veel meer dan gewone belangstel ling hebben wij onlangs op t.v. de uitzending gevolgd van Houston, Alaba ma en Cape Kennedy. Wij hebben daar alles zien klaarstaan voor de 21e dec. Het is ons alles verteld hoe als deze proef met 3 man, die tot op 60 mijl van de maan hopen te komen, slaagt in pl.m. mei 1969 weer 3 man opstijgen, 2 op de maan moeten landen, de 3e rondvliegt en ze weer moet oppikken. Vroeger geloofde ik veel niet. Alles zie ik tot stand komen en ook hier geloof ik in een bijzondere toekomst. Aan alle vreugde komt een einde en zo vlogen wij op een uiterst prille mor gen (4-05 vertrek, aan New York 5.52 gelijk een spoorboekje) weer weg uit At lanta om aan boord van het m.s. Euro pa van de Norddeutse Lloyd van N. York via Cherbourg en Southampton scheep te gaan naar Bremerhaven, vol gens schema aankomend. Zo'n leventje aan boord gedurende 10 dagen is ook een heerlijkheid op zichzelf en dan nog in nov.-dec. zonder Atlantise stormen is een bijzonder voorrecht. Ja er was rough sea, high sea, very rough sea? Maar ook smooth sea, slight breeze. Nog pre cies aansluitend in Bremerhaven per trein naar Bremen en een vliegtuig naar Amsterdam bereikten we Groot Mokum, dankbaar en tevreden zulk een prachtige reis te hebben mogen maken, een reis, die qua uithoudingsvermogen niet meer een 2e keer binnen onze capaciteiten reikt. Een reis, rijk zeer rijk, aan aller lei indrukken, belevenissen en hoogte punten op diverse niveaus. Jaap van Nek P.S. Als ik alles nog eens de revue laat passeren, moet ik toch wel bemer ken, dat ik niet had mogen vergeten, dat wij via een introductie van een goede AFC vriendin uitgenodigd werden de slotavond op 28 oktober in Mexico City mee te maken, georganiseerd door onze Ambassade en de Hollandse Club. Onze ruim 100 deelnemers waren daar, allen vrolijk en ontspannen na de uiterst in spannende sport-periode. Mijn beken den uit hockey- en wielrenkringen daar te ontmoeten, allen goed te spreken want het Olympis resultaat kan gerust als bevredigend worden beschouwd. Mexicaanse muziek, dans, wijn en koud buffet verhoogden de feestvreugde. J.v. N. 8

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 8