Mixed Pickles Reiservaringen Saloon Dick drukkerij joh.meijer 0e night - bar van zuid Achillesstraat 91 HERENKAPSALON pooLt alLen mee, het is voor a.f.c. (vervolg) 1 oIigenw°°id!ie ro°d-zwart® JeuSd: Wel eens gehoord van Kliekjesgeest in onze good old? Lees met mij de Pickles van VU4. „We nebben deze week verschillende klachten vernomen over familie-regering en haar gevolgen. Wat daar toch de reden van kan zijn? Z™ hnl OVen8en" nlet ,die ïeu8d van toen? De „Meerbode" (toen „het" weekblad in Watergraafsmeer) schreef in i90.4: ..Na afloop van de wedstrijd A.F.C.—E.D.O., Zondag j.l. alhier gespeeld, werden twee van A.F.C.'s adspiranten e ik ingedraaid. Volgens de Pickles had het zich als volgt afgespeeld: „Na het terrein verlaten te hebben gingen de adspiranten, nog verdiept over het spel en vol bewondering voor „die oude mijnheer Scheepens die zo mooi wist te scoren een eindje de Ringdijk op. Bij het zien van een hoop krullen stelde er een voor, een vreugdevuur ter ere van de overwinning van A.F.C. aan te leggen. Met hun vijven zaten zij rond het rokende vuur, toen twee zich door de klau wen van een politieman voelden gegrepen waardoor de overigen zich in Zondagse pakje van de smerige dijk moesten laten rollen Ofschoon zij aan de handen van de gerechtsdienaren waren ontsnapt, wachtte hun thuis een geducht standje Als AF.C. dan 10 jaar bestaat ontvangt zij een uitnodiging van Be Quick Zutphen om met Kerstmis aan haar toen be roemde toernooi mee te doen. Wilt U mee? Trein AmsterdamZutphen, tweedaags retour fl .2.10. Diner logies en ontbijt fl. 2.75, totaal fl. 4.85. Weet U wat ook opvallend is? De vlotheid waarmee men op de Kerkelijke hoogtijdagen tournooien organiseerde, grote reizen maakte en de bloemetjes buiten zette en dat is dan nog een „understatement" Hoe meer ik mij in die oude boeken verdiep, hoe meer ik tot de overtuiging kom dat inderdaad voetbal toen voor een deel ook verzet tegen de „establishment" was. Kunt U zich indenken, dat A.F.C. I nu op Eerste Kerstdag 's morgens om 7 uur in de trein stapt, met een paar flessen bepaald géén melk om in Enschedé te gaan voetabllen dat wel maar vooral om daar de boel eens goed op stelten te zetten? Neen, wantvoetbal is nu zélf establishment geworden' En zo kan men ook uit die oude Pickleboeken de eeuwige kringloop van historie afleiden, de wisseling der getijden de eeuwige botsing der generaties. Zoenen Dat ik ooit met de aanvoerder van A.F.C. nog eens in een polemiek verzeild zou raken over zoenende voetballers is meer dan een mens normaal zou verwachten. Ach. beste Nico van Til, wat is „weerzinwekkend'"' Wat de één nog net toelaatbaar acht, is voor een ander weerzinwekkend, die beoordeling blijft altijd subjectief. Maaral klinkt het een beetje gek: dat gelebber, als er een doelpunt wordt gemaakt heeft ook een voetbaltechnisch aspect en daarover zou ik nu graag de mening van onze captain weten. Die uitbarsting van vreugd bewijst, dat met een doelpunt als iets heel uitzon derlijks beschouwt en dan is men met voetbal toch wel op de verkeerde weg. Het klinkt misschien in deze tijd van systeemaanbidding een beetje ouderwets, maar voetbal is primair een spel om doelpunten te maken en niet om doel punt®11 te verhinderen. Maar wat „carotte" bij biljartspel heet is zo ongeveer systeem geworden bij voetbal. In de ver dediging past met „slidings" toe vroeger heette dat „iemands poten onder z'n gat vandaan halen" en als het zo on geveer „moord met voorbedachte rade" is dan heet het vergoelijkend: „hij trok aan de noodrem". Wij zijn nu bij de Europa-cup al zover, dat doelpunten in een uitwedstrijd dubbel tellen een beter bewijs hoe voetbal „gedenatureerd" is kan moeilijk worden gegeven. En dit kan misschien een der oorzaken zijn dat spelers zich zo aanstellen als er een doel punt wordt gescoord. Hierbij zal ik het verder laten, het aan sociologische studenten overlatende om te promoveren op het proefschrift „De kus in het moderne voetbal". J. W. Als je zo een paar maanden bent weg geweest, stort je je weer in het familie leven, stelt je zakelijk op de hoogte hoe alles gaat en dan begeef je je weer snel naar AFC om te kijken hoe het daar gaat. Dan merk je tot je genoegen, dat het lang niet slecht gaat en als je dan als eerste wedstrijd een 4-0 overwinning te gen Alk. Boys voorgeschoteld krijgt, dan ben je eerst recht tevreden en dan is het prettig vele uurtjes op die zondag te bab belen over vele gebeurtenissen. En als dan maandagavond clubavondwaarts gaat, dan zegt onze redacteur Pim: och ver- tei eens iets van je ervaringen en zet dat op papier; misschien zit er iets bruik baars in voor de Schakel. Aan deze wens wordt vlot gevolg ge geven, al zal ik mij niet verhelen, dat vele belevenissen, gebeurtenissen en hoogtepunten van onze reis naar Mexi co en U.S.A. voor mijn vrouw en mij veelal in het persoonlijke vlak liggen. In de ACHILLES - BAR - BODEGA staat U nooit buitenspel Open 8-2 uur Vrijdag en Zaterdag 8-3 uur J. v. Bennekom AMSTELVEENSEWEG 966 (bij grote ingang Amsterdamse Bos) Telefoon 71 5918 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 6

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 6