marshall IP ïcdi Beestachtig BROQUE'S -m m. am KEUKENS IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN jfck ifeééete sAoes poolt ALlen mee, het is voor a.f.c. '""r 5HSJI*v -'*•* gen. Dibbiedabbiedoe dit moet het zijn! Voetbal zonder hardlopen, voetbal zonder je longen te teisteren. Longen, hart, knieën en enkels, ze kunnen mee tot aan je A.O.W. Promenade-voetbal, wandelvoetbal. Voor elke aanzet tot een looppasje onmiddellijk fluiten. Een soort Haags voetbal. Deftig voetbal. Heren voetbal. Alleen dan mogelijk met elf technisch bekwame heren. Ik kijk om me heen. Inventariseer. D'oude rotten, ja ja, dat moet mogelijk zijn. Ze heb ben allemaal het betere schuifwerk in hun benen. Het is simpel een kwestie van lijnen trekken op het veld. Van lan naar Nico, van Nico naar Paul, van Paul naar Appie. Appie een lob voor de goal en DRAMMM de voet van laap d'r onder. Doelpunt. Hoeveel stap pen bij elkaar? luist, acht. Alleen Nico had twee handelingen meer nodig. lammer. Dat valt bij te schaven: Nico is pas 50. Passer en lini aal, jongens. Hatseké, een grillig variant. Een scherpe W, daarna een platliggen de N.WHANGG de voet van Jaap d'r onder. Doelpunt. W N is G (oal). We moeten nog ver der. Stilstaand voetbal zit erin. Om de buitenspelval te vermijden kan het lange afstandsgeschut ingesteld worden. De omgekeerde A, een langegerekte i BOEMMM, de voet van Jaap d'r onder. Doelpunt. Steeds enthousiaster word ik door deze geniale inval en dan bereikt me een dieptepass uit het achterland. Ik zie een vrij veld voor me, het vijande lijk doel gaapt uitnodigend op een meter of dertig. De keeper klemt de kaken op elkaar, z'n ogen provoceren. Het vonkt in m'n middenrif wacht maar knaap, nou zal ik m'n plaats waarmaken. Van uit de looppas raak ik in galop, de bal blijft dit keer beheerst voor me uit hup pelen. Van rechts nadert een back, een grote, zware jongen. In de vlucht pas seer ik hem met een ouderwetse schaar beweging. Achter me slaat de man een krater in de grond. Ik hoor gejuich uit duizenden kelen. Nog 15 meter, nog 10 m'n rechtervoet haalt automatisch uitdan wordt alles zwart. In de kleedkamer ruik ik eerst eau de Cologne, dan pas zie ik de bezorgde ge zichten. „Promenade-voetbal mompel ik en probeer overeind te komen. De ge zichten veranderen, ze staan nu vrolijk. „Prachtig doelpunt, Charlie als in je beste dagen". „Een platliggende C fluister ik, leun terug en sluit gelukzalig m'n ogen. Een warm gevoel van voldoening neemt bezit van me. Charlie plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Snuffelende, en dat doe ik al jaren, in wat boeken, heb ik eens gelezen dat het hoofd van ieder mens ondergebracht kan worden in een dierentype. Onderschei den in vogel-, paarde-, honde- en andere typen. Ik ben daar, zuiver in clubver band, eens ernstig over gaan nadenken. Daar zit onnoemelijk veel in. Laat ik beleefdheidshalve eens de voorzit ter „bij het hoofd" nemen. Henk Kappel- hoff is een uitgesproken vogeltype. Nu zou u de vraag kunnen stellen: is het een reiger, een lijster, een goudvink of een huismus? Dat laatste is hij per sé niet. Hij zou eerder kunnen overhellen naar een ka- katoe. Ogenschijnlijk de rust zelve, doch dan plotseling een opgestoken kuif en danig opgewonden. Rood aanlopend, ter wijl hij even daarna soms zo ontzettend lief kan zijn. Een goudvink is hij zo goed als zeker. Want een voorzitter die be paalde tijd het land uit is en die terug komt met een winst van het eerste elf tal van 9 van de 10 punten is zeldzaam te noemen. Er zijn er, omdat hij Afrika bezocht, de mening toegedaan, dat hij een struis vogel kan zijn. B'j de vogeltypes kunnen wij ook indelen mensen als Co Bouwens, Jip Vogei, Carel Swart en Gerrit Stall- mann. Deze laatste dan bezien als kla verjasser en grensrechter. Hij behoort tot het raaf-type. Snel de korreltjes pik kend. Loerend langs het lijntje en „kraak" krijsend, waar en wanneer hij maar de kans krijgt. Bij het paarde-type vinden we o.a. Cor van Peperzeel. Volgens mij een volbloed hengst met allures van een flink ren paard. Een renpaard met muzikale in slag. In een circus zou hij het eveneens niet slecht doen. Dat muzikale mag als een grote uitzondering in de fokkerij worden verondersteld. Dus geen ouwe trouwe merry, echter wel bekroond op feesten en partijen. Ook Nico van Til komt van een stoe terij. Doch met andere inslag. Lenig en snel. Zijn hinneken op het veld mag be kend worden geacht. Haver maakt hem dol en soms kan wat gerstenat hem zeer goed doen. Een edel dier, die Nico! Gaan we over tot andere types. Cor Kerker behoort tot de hazen-afdeling. Stelt u voor Cor met lange oren, nóg groter dan ze nu zijn. Zie dan zijn grote trouwe ogen en u ziet de haas. Geef hem eens een wortel. Hij zal u dankbaar zijn. Het mag ook een jonge klare zijn. Cor zou getrouwelijk kunnen zeggen, dat hij vaak „het haasje" is, maar dat gelooft geen speler. Over naar Jo Wijnand. Deze is in een heel ander licht komen te staan, sinds hij met Nico van Til van mening ver schilt wanneer men en wie men al zo mag zoenen. Jo Wijnand slingert zich door het woud van amateurisme en pro fessionalisme met een vaart, die niet te stuiten is. Jo zou een aap kunnen zijn, maar vermoedelijk geen kwade, doch een brutale aap. Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 AMSTERDAM BEVERWIJK LEEUWARDEN Zijn aversie tegen zoenen valt vanuit zijn gezichtshoek te begrijpen. Een aap zoent niet, doch vlooit. Valt er, beste Jo, nu niet met Nico van Til te praten? Kan een speler, die een doelpunt heeft ge maakt, niet gevlooid worden. Volgens mij wel, indien je wel oplet waar je hem vlooit. Ik bezit geen ledenlijst, anders zou ik nog veel andere voorbeelden van die- rentypes kunnen beschrijven. Voor één maak ik er toch nog een uitzondering. En dat is Arie Mets. Volgens Engelse uitspraak, lijkt hij, wanneer hij met bil jarten aan stoot is, precies op een gold fish. En verdomd, toen ik dat eens be keek, zag ik het ook. De gelijkenis is treffend. Dat heb ik eens rustig met Arie be sproken. Misschien sprak ik er iets te lang over. want toen zei Arie: Jij kletst zo ontieglijk lang, dat je jezelf soms in de reden valt. Daarom zwijg ik maar verder. Jhr. van Rossem de Gaulin de Italiaanse keuken Imp, gebr. plieger heerlen, Amsterdam 4

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 4