On dit et datjes ook voor Uw PARTIES, RECEPTIE Tel. 72 04 64 LUNCHES VAN BREESTRAAT 3 (bij Concertgebouw; DINERS poolt allen mee, het is voor a.f.c Verder, wat ook voor onze ballenpo- sitie zo fantastisch werkt, is wanneer er na afloop van de wedstrijd één of meer dere voetballen in de struiken zijn ge schoten, zo'n heel elftal de voetbal weer te voorschijn tovert wat voor onze ter reinknecht, de heer Stokkel, iedere zater dag en zondag weer een feest is; hij hoeft nooit meer zelf te zoeken. Over het inleveren van de door de hr. Stokkel verstrekte voetballen hebben wij dan ook geen enkele zorg en ieder jaar kan ik onze penningmeester weer mel den, dat wij met hetzelfde aantal (voet)- ballen het seizoen geëindigd zijn, als we begonnen. Ook moet mij van het hart en dit voor al bij de jeugdtraining op vrijdagavond, dat bij AFC, in strijd met wat bij de meeste clubs gebeurt, onze jeugd niets vernielt, kapstokhaken niet afbreken, geen ruiten ingegooid worden, etc. Het is ontroerend te zien, met welke liefde vooral de jeugd, met alles wat hun club toebehoort, omgaat. ,Als dit alles eens waar zou kunnen zijn'! Het had zo mooit kunnen zijn C. van Peperzeel Vijfenzeventig Uw redakteur heeft geluk gehad. Onze jubileummusical t.g.v. het vijfenzeventig jarig bestaan zal inderdaad worden op gevoerd in het binnenkort te voltooien Esso Motor Hotel (hoek Europa Boule vard en De Boelelaan). Het aantal voor stellingen zal evenwel met één worden vermeerderd tot drie. Vrijdag 16 januari 1970 's avonds voor de leden, zaterdag middag 17 januari 1970 's middags voor de jeugd en 's avonds voor bestuur, kom missies, genodigden etc. Er bestaat nog al wat misverstand ten aanzien van het opgeven voor deelname' aan de musical. Geruime tijd reeds ge leden kon men zich opgeven. Alle opga ven zijn geboekstaafd, maar kunnen geen garantie inhouden voor daadwerkelijk optreden. En zekere mate van selektie zal onvermijdelijk zijn. Wie zich reeds opgegeven heeft krijgt niettemin wel te gelegener tijd bericht. Laat ons zeggen ,om zijn of haar sollicitatie nader toe te lichten'. Nieuwjaar Voor we het weten staat 1 januari '69 al weer voor de deur. En dat betekent per traditie onze nieuwjaars-receptie ter sociëteit, met daaraan onverbrekelijk ver bonden de nieuwjaarswens van Thomas- vaer en Pieternel. De teksten daarvoor zullen ditmaal verzorgd worden door Bob Wildeboer en Pim Adriaansz in vereniging. Geruime tijd reeds stoeien zij met de jubileum musical, een werkje van gezamenlijke vlijt; en in één moeite nemen zij de jaar- wens ditmaal eveneens samen mee. Zij hebben nog geen ruzie gehad, het geen wellicht verontrustend genoemd mag worden. Maar misschien verklaart veel, dat chef d'orchestre Cor van Pe perzeel in zijn volle omvang het schrij versduo begeleid. Enfin, we zullen wel zien. Of eigenlijk: zult wel zien (en ho ren). Naar wij hopen althans. Zatten-vijf Met enige weemoed herdacht De Scha kel de vorige maal het verscheiden van het vijfde zaterdags-elftal in deze kom petitie. Uw redakteur merkte naar aan leiding daarvan op: ,Het heeft een beetje pijn gedaan. Allicht! Uw redakteur moet er niet aan denken, dat hoogmogenden zijn stukje speelgoed het zondagse veertiende af zouden nemen. Hij zou bepaald een beetje verdrietig worden. Ons wakkere bestuursgroepje weet dat echter. En daarom zal het hopelijk nooit gebeuren Eerlijk gezegd heeft hij wel een beetje in vreze geleefd, dat de militante onder toon zijn veertiende op de tocht zou zet ten. Maar wat gebeurt er? Bestuursleden van AFC zijn ook hu mane wezens en hebben er nog eens (diep) over na gedacht. Met als resultaat, dat het vijfde op zaterdag is herrezen en als van ouds weer in de wei draaft. Het beschermheerschap van de zatten- vijf is uw redakteur evenwel nog niet aangeboden. Tribune-dak U weet, dat er plannen bestaan om ter gelegenheid van het a.s. jubileum het be stuur de middelen te geven om onze zit- tribune te doen overkappen. Die midde len zijn uiteraard uw financiële bijdra gen. Gerard van Poorten en Marcel Koster zullen die bijdragen uit uw zak ken gaan rollen. U hoort er binnenkort meer van E. H. B. O. Ter gelegenheid van het (eveneens 75- jarig) jubileum van de Vereniging EHBO is een boekje verschenen van de hand van de joernalist Bart van Veen. De ti tel: Niet op hun achterhoofd gevallen. Winkelprijs 6,90 (via verenigingen 4,75). Het boek, waartoe de Amster damse huisarts N. J. H. van Hasselt het initiatief nam, is met vele foto's verlucht en willen wij hier gaarne aanbevelen. Eveneens aanbeveling verdient het het schrikbarend tekort aan EHBO-ers in de verenigingen zelf te doen verminderen. Hoe? Eenvoudig door u op te geven voor een cursus! Chris Om te besluiten met Chris Schroder, het statistisch geweten van onze AFC (tevens sinds kort Schakel-administra teur). In dit nummer treft u zijn bijdrage aan ,Van de groene velden'. Bijgewerkt tot voor zo ver mogelijk. Ongetwijfeld echter niet ver genoeg, zal perfectionist Chris evenwel denken. U weet het. Aktualiteit in een maan delijkse periodiek is een nauwelijks haal bare zaak. De recente resultaten van on ze voornaamste elftallen (gelukkig me rendeels uitstekend) zitten niettemin nog vers in uw eigen geheugen. Bij het aan te bevelen nauwlettend lezen van Chris' bijdrage kunt u dus zelf de verbeterde posities van onze equipes konkluderen. Dat zij hem tot troost. W. A. 8

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 8