i Van Cs y V/oetba) m Engeland êtè&ms- Aug.Uilkema Aug. Uilkema De commissaris vertelt I M A BLOEMEN 'n horloge van Klasse BequnstiGinq van onze adveRteeRdeRS, houdt öe schakeL in stand f Jf'M Koninklijk De Koninklijke HFC herdenkt het vijf tig jarig bestaan van het clubblad De HFC'er en drukt op het laatst versche nen blad als titelpagina een herdruk van de buitenkant van no. 1 van het eerste jaargang. Datum: 21 november 1919. Negenenveertig jaar geleden, zult u zeggen! Maar de redaktie van De HFC- er komt met een motivering: ,Onze decisie om het 50-jarig bestaan van de HFC-er bij het ingaan van de 50ste jaargang te herdenken is echter niet op zand gebouwd, een immense re search ging hieraan vooraf, waarbij de volgende factoren een rol hebben ge speeld: 1 het eerste nummer begint met de zinsnede: ,hier is uw HFC-er weer' en geen mens weet wat er dan voor die tijd geweest is; 2 begin en einde der jaargangen is in de loop van de jaren vrolijk gewijzigd en verschijning van 12 tot 5 nummers teruggebracht; 3 één gehele jaargang is overgeslagen en iemand heeft ons over dit versprin gen jaren geleden een uiterst logisch ver haal verteld, dat wij echter geheel en al vergeten zijn; 4 onze archivaris vindt het ook goed; 5 Ksst en Hm! gaan uit de redactie en willen dit nummer zo graag nog voorbe reiden'. Vijftig jaar dus en wij wagen ons niet aan tegenspraak! Wel aan een gemeende gelukwens van de AFC-Schakel! W. A. Het amateurvoetbal in Engeland staat over het algemeen op een lager peil dan in Nederland wat prestaties op clubver band en internationaal gezien aangaan. Maar een nederlandse amateur le klas- ser zou het in Engeland niet kunnen bol werken. Qua voetbaltechniek zijn de Nederlan ders over het algemeen beter, maar qua inzet en qua hardheid, zijn wij ver in de minderheid. De Engelse amateur is ten eerste een contractspeler. Hij wordt door de club benadert, en krijgt een contract aange boden. Nu wordt hij in naam niet be taald maar hij kan wel een mooie on kostenvergoeding vragen en als de club de speler maar graag wil hebben, dan betaalt de club zijn onkosten ook! De Engelse amateurspelers spelen zo'n gemiddeld 50 wedstrijden per seizoen en dat is nog niet zoveel. Eastbourne Uni ted, om een voorbeeld te noemen, speelt 34 competitie wedstrijden in een seizoen, doet mee aan de voorronden van de FA- Cup waar zij zo'n 6 wedstrijden gemid deld voor spelen, de FA amateur cup, ge middeld 8 wedstrijden, de Eastbourne Charityshield 3 wedstrijden, 4 vriend schappelijke wedstrijden per jaar, Sussex Floodlighs Cup 6 wedstrijden, Sussex Amateur Cup 6 wedstrijden. Alleen als er sneeuw op het veld lag werden wed strijden afgelast. Gemiddeld moet deze club zo'n 2 tot 3 wedstrijden per week spelen, welke Nederlandse club zou dit kunnen opbrengen? De Engelse amateurspeler is dan ook veel harder dan de gemiddelde Neder landse amateurspeler. Het Engelse voet bal in het algemeen is ook veel harder dan het Nederlandse. Daardoor komt het ook dat Engelse spelers in Europa, en nu spreek ik over Engelse profs, een slechte naam hebben. Men zegt hier in Europa dat Nobby Stiles een vieze' voetballer is. En iedereen heeft het ver keerd, want wist u dat Nobby Stiles in Engeland er nog nooit werd uitgestuurd, dat hij nog nooit een schorsing heeft ge had? En wist u ook dat Dennis Law al twee maal een schorsing van een maand heeft opgelopen en al verscheidene ma len het veld werd uitgestuurd, dat George Best regelmatig een officiële waarschu wing van de scheidsrechter heeft gekre gen en dat hij dit jaar al een schorsing van een week heeft opgelopen. En Nob by Stiles is dus nog steeds een vieze' voetballer? Nu kan ik mij heel goed voorstellen dat u de stijl van Nobby Stiles niet prettig vindt, hij gaat er n.l. keihard tegenaan, hij geeft de hele wed strijd alles wat hij heeft, en hij verwacht ook zelf niet dat hij gespaard wordt. Nobby Stiles is de profvoetballer bij uit stek wat men ook van hem zegt! R. F. Domhof Reguliersbreestraat 59 - Amsterdam-C. Met blijdschap heb ik op het verzoek van onze redacteur gereageerd, iets over de terreinen, materialen, clubgebouw etc. te willen loslaten. Vanzelfsprekend ben ik zeer enthousi ast over de wijze, waarop bovenvermel de zaken door alle spelers en met name door onze juniorleden worden behar tigd. Bij het betreden van het speelveld zie je direct de captain zijn elftal bij elkaar roepen om het lostrappen niet in de doe len te laten plaats vinden. Het is hart-verwarmend te zien hoe alle spelers daarop snel reageren. Nooit hoeft daarover, noch door mij, noch door de Gemeente-opzichters, een woord gesproken te worden. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0140 Als 't een goed horloge moet zijn, waar U jarenlang van op i aan kunt, maak dan Uw keus bij Reguliersbreestraat 39 Amsterdam sinds 1900

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 7