Mixed Pickles Uit de clubbladen Saloon Dick drukkerij joh.meijer 0e night - bar van zuid Achillesstraat 91 poolt allen mee, het is voor a.p.c. (vervolg) „Hij" Namen, namen, namen noemen wij niet. Maar daarom mag je het wel over iemand hebben, vindt u niet? Goed. Een der levenslustigste leden in ons levenslustige AFC heeft een job, die op zichzelf helemaal niet levenslustig is: hij bege leidt ons op onze laatste tocht. En zoals de Natuur altijd voor contrasten zorgt je ziet soms een hele lange vrouw stapel verliefd worden op een heel klein kereltje heeft zij ons voor die op zichzelf een beetje sombere baan een vent in de club gestuurd, die „tiré a quatre épingles" is, een snorretje cultiveert om jaloers op te zijn, de hoed een tikje achteloos op het hoofd heeft, juicht bij een overwinning en de juiste troostwoorden weet als door een walgelijk ingrijpen van het noodlot de nietswaardige tegenpartij met de buit gaat strijken. Het is geen wonder, dat zowel „hij" als „wij" daarover wel eens grapjes maken. Ik loop met Arie Waayer bij een druk bezochte thuiswedstrijd langs de open tribune een plaatsje te zoeken. Net als ik wil gaan zitten, grijpt Arie mij bij mijn mouw en zegt: „Nee, Jopie, laten wij daar gaan zitten." Ik protesteer: „Maar dan zitten we met onze snufferd precies in die rotwind". Zegt Arie. „Dat wéét ik. Maar hier zit hij en hij kijkt zo doordringend naar mij sinds ik 70 geworden ben." Enfin, AFC ook AFCers van 70 en hoger weet terug te slaan. U kent de Horeca-slagzin: „Uit goed voor U." Zeggen ze op Goed Genoeg: „Uit meten u komt nóóit meer thuis." Namen noem ik niet, maar het loopt tegen Sinterklaas dus u kunt misschien dichten. „Meggico" Een opvallend groot aantal AFCers heeft op clubavond kunnen genieten van een vlotte causerie, die ons lid M. K. (Rien) Bal, chef Sportredactie van Het Parool, op clubavond hield over zijn ervaringen bij de Olympische Spelen in Mexico. Rien Bal bleek de gave te hebben van de „geboren" reporter die niet alleen registreert maar ook de sfeer op zich laat inwerken en een stemmingsbeeld weet te creëren. Bal sprak een uur, noemde geen enkele uitslag, geen enkele tijd en wist ons toch mee te voeren naar dat wonderlijke land, die wonderlijke stad en die wonderlijke spelen. Tot mijn verbazing en een beetje tot mijn verontwaardiging werd er in het restaurant aan een paar tafeltjes doorgekaart. Tot mijn verbazing, want deze leden hebben zichzelf te kort gedaan. Tot mijn verontwaardiging want als een AFCer de moeite gedaan heeft om een lezing te maken voor zijn clubgenoten en bij AFC gebeurt alles „con amore" dan behoort men de beleefdheid op te brengen te gaan luisteren. Het onderwerp doet dan eigenlijk niet eens ter zake. Over dat kaarten op Goed Genoeg gesproken: dit wordt griezelig. Uiteraard staat het iedereen vrij om in ons clubhuis zich te amuseren op de wijze die hij prettig vindt. Dus waarom zou men niet kunnen kaarten? Maar er zijn thans AFCers die een thuiswedstrijd van het eerste, een algemene vergadering, een bijeenkomst van de Zilveren Ploeg, een met zorg voorbereide causerie als een onwelkome onderbreking beschouwen van hun kaartspel. En dan is kaarten geen ontspanning meer, maar langzamerhand een soort dwang-neurose. J. W. Boysstem Hoewel het Twentse Ros-toernooi al weer 3 maanden geleden heeft plaats ge vonden, mag daar nu nog wel even op worden teruggekomen. Dat amateurspek takel van de eerste orde is dat wel waard, dachten wij. In De Boysstem clubblad van de Enschedesche Boys troffen wij nog In de ACHILLES - BAR - BODEGA staat U nooit buitenspel Open 8-2 uur Vrijdag en J. v. Bennekom Zaterdag 8-3 uur een dankwoord aan van de redaktie ,voor een ieder, die maar ,iets' met de organisatie van ons toernooi te maken heeft gehad'. Tevens onder meer: ,Een bijzonder woord van dank moeten wij richten tot de heer Bakker van onze zustervereni ging P. W. Hij presteerde het om het gehele gezelschap van AFC bij zijn le den onder te brengen. Mijnheer Bakker hartelijk bedankt. Wij zullen deze mede werking in de toekomst niet licht verge ten'. HERENKAPSALON AMSTELVEENSEWEG 966 (bij grote ingang Amsterdamse Bos) Telefoon 71 5918 Ook AFC deelt uiteraard die dank baarheid. Vandaar, dat dit berichtje nog best even in onze eigen Schakel mag! Zwolle Wederom ging een club ons voor. Het Zwolse ZAC vierde reeds op 9 novem ber j.l. het 75-jarig bestaan met veel feestvertoon in de zalen van de Buiten sociëteit. O.a. ook met de muzikale co- medie ,Krak-Boemü' Onze gelukwensen aan de Zwollena ren. Voor de toekomst gunnen wij hen veel boem en weinig krak. kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 07 10 6

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 6