Van Cs Aug.Uilkema Van de beat-commissie Laatste nieuu/s Aug. Uilkema BLOEMEN 'n horloge van Klasse BequnstiGinc; van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Per 1 september j.l. heeft zich de ver huizing voltrokken. Moge het de Hage naren er wél gaan! Jas Hier is er weer eentje. Overgenomen uit de rubriek „De clubbladen spre ken", in het blad van de landelijke bond van amateurvoetbalverenigingen, genaamd „Zaken die ons raken". Ten tweede male geknipt dus. Uit het blad van Q.S.C. (Wormerveer): Hoeden af voor het verleden van Q.S.C. Jassen uit voor de toekomst. Vanwege Ajax De september-schakel gleed iets te laat in uw brievenbus, maar voor alles in dit leven is een oorzaak. Ditmaal speelde de Europa Club ons parten. De binder van onze goede Schakel moest ons even tjes in de steek laten want Ajax speelde tegen F.C. Nürnberg en dat was (vonden wij ook) belangrijk. Vele duizenden programmabladen moesten gereed gemaakt worden en daar moest De Schakel gewoon even op wach ten. Als Ajax nu snel uitgebekerd raakt is dat een probleempje minder voor ons, maar zover willen wij bepaald niet gaan, want we hebben allemaal genoten van de uitschakeling van de Westduitse kam- pioensploeg en ook de Turken zien wij gaarne sportief sneven. In ieder geval hadden wij de dagbladen nog met voetballeesvoer en Cruyffie deed met Sjaak en Pietje De Schakel even ver geten. Sukses zij Ajax van harte toegewenst in de komende wedstrijden! W. A. Op het moment van dit schrijven behoort het eerste Goed-Genoeg beat-festijn tot het verleden. Wij kunnen niet zeggen, dat dit qua opkomst een daverend sukses is geweest. Er heerste, zoals gebruikelijk bij onze feesten, een enorme leuke sfeer, maar het aantal bezoekers was beneden peil. De beat-feesten zijn toch in het leven geroepen voor de jeugdigen onder de Sociëteits-bewoners (ook de ouderen zijn natuurlijk van harte welkom). De Drive-in Discobar o.l.v. Kees Hermans is bij de trouwe bezoekers bijzonder in de smaak gevallen. De opkomst van het tweede feest op 26 oktober a.s. zal nu ongetwijfeld overweldigend zijn, zodat wij door kunnen gaan met het organise ren van beat-feesten, want zonder be zoekers geen geld en zonder geld geen feesten meer. In ieder geval tot 26 oktober! Ron Limburg Basis In uw vorige Schakel werd (met enige reserve) het N.R.U.-programma „Top sport en brede basis" van Klaas Peere boom aangekondigd. Hoewel wij toe geven, dat wij zelden goed geïnformeerd zijn, mogen wij met trots melden, dat wij ditmaal de radio- en TV-programma- bladen vóór waren in de publikatie. Op 14 oktober j.l. was het zo ver. Om half tien 's avonds bevond uw be richtgever zich (bien étonné) op de don kere Markt te Schagen. Boven zijn hoofd had het carillon juist de belevenissen van oom Willem's kat te Parijs uitgestrooid. In de auto werd de radio met spanning ingesteld, als gold het een uitzending uit Londen 25 jaar geleden. Representatief voor de topsport bleken onder meer de coryfeeën Max Euwe, Ad je Paulen en Fanny Blankers-Koen. Namens de brede basis als uitsmijter in het programma aan het woord (jawel!) Eddy Posthuma de Boer, die de sport- belevenis in A.F.C. 14 aan het Neder landse volk verduidelijkte. Uw berichtgever, die het zij in alle onbescheidenheid gesteld - de captaincy uitoefent over uw veertiende équipe, hoorde hoe Eddy zijn taak in deze for matie opvatte. Het was verbijsterend. „Met voetbal heeft dit niets maar dan ook helemaal niets van doen. Er is geen techniek en van spelsystemen is geen sprake. Maar het is wel gewoon zalig". Wij hopen, dat Eddy Posthuma de Boer (onze reizende man, thans in Zuid-Ame- rika) zijn zaligheid niet zal ontlopen. Maar over zijn wederopstelling in A.F.C. 14 zullen wij ons wel zeer ernstig moeten beraden. Want eigenlijk is zo'n man toch niet te handhaven Reguliersbreestraat 59 - Amsterdam-C. Zilverlingen Het is weer zo ver. De jaarlijkse bij eenkomst van wat zich ietwat eufemis tisch „De Zilveren Ploeg" noemt. Op woensdag 6 noveber a.s. verzamelen de gezworenen zich om ongeveer 5.30 uur in de Sociëteit. „Zij, die 25 jaar of langer lid zijn van A.F.C. en nog geen deel uitmaken van deze selekte groep, kunnen zich voor een eventueel lidmaatschap wenden tot A. Waayer, Minervalaan 881, te Amster- dam-Nw. Zuid, of telefonisch onder num mer 79.83.39." Aldus luidt het eerste en vermoedelijk ook laatste artikel van de statuten der zilveren boys. Let vooral op het woord „eventueel". Lidmaatschappen kunnen worden geweigerd. Het moet het bestuur, bestaande uit Arie Waayer, kunnen be hagen. Want overal hebben wij wel een Arie zitten. Zware uren wachten de Balkjes op 6 november. De dag daarna zal voor de congressisten wel een zware worden. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0140 Als 't een goed horloge moet zijn, waar U jarenlang van op i aan kunt, maak dan Uw keus bij sinds 190O Rcgulicrsbrccstraat 39 Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 7