Herfst Saloon Dick drukkerij joh.meijer 0e night - bar van zuid Achillesstraat 91 poolt Allen mee, het is voor a.f.c. De Jun. B 5 spelen met wisselend suk- ses. Dit team heeft nog wel eens de moeilijkheid, dat door de vele spelers die beschikbaar zijn, niet elke week met dezelfde opstelling wordt uitgekomen. En dan is afgelopen zondag de Jun. B 6 voor het eerst in het veld geweest. En het werd meteen een 92 overwinning tegen Ahrends. Gelukkig gaat dit team nu ook geregeld aan de competitie mee doen. Doordat dit team later werd in geschreven, zijn er nogal wat B-junioren tekort gekomen en dus niet geregeld in de teams opgesteld. De Jeugdcommissie betreurt dit zeer, daar het toch voor een voetbalclub de bedoeling is, dat een jeugdspeler regelmatig voetbalt. Wij ho pen, dat deze moeilijkheden voortaan verholpen zullen zijn. Wel moeten wij er jullie op wijzen, dat bij het gelijk spelen van alle 6 B-juniorenteams bepaalde jongens toch wel als reserve dienen te worden opgesteld. De training van de selectie B-junioren staat onder leiding van de heer G. van Dijk, terwijl de la gere B-junioren trainen onder leiding van de heer F. Kramer. Ook hier geldt het devies: bezoek de training. Voor de C-junioren hebben wij dit jaar op papier een aantal van 116 spe lers, verdeeld over 8 elftallen. Dit is ongeveer net zoveel als het vorige sei zoen. Jun. C 1 is na twee achtereenvolgende kampioenschappen thans in de hoogste klasse geplaatst, waarin handhaven moei lijk zal zijn tussen o.a. de jeugdploegen van alle betalende Amsterdamse clubs. Tot nu toe wordt met wisselend sukses gespeeld. Jun. C 2 is ook in de hoogste afdeling van de 2e klasse geplaatst. Van de overige elftallen schiet Jun. C 4 er flink tussen uit. Uit 4 wedstrijden wer den 8 punten behaald. Maar per 20 ok tober a.s. wordt dit team in een hogere klasse geplaatst. De C 3, C 5 en C 6 spe len met redelijke resultaten. Wat betreft de Jun. C 7 en C 8 geldt hetzelfde als voor de lagere B-elftallen. Door het grotere aantal spelers moeten de opstel lingen van deze elftallen nog wel eens gewijzigd worden. Ook de training van de C-junioren in 2 groepen staat onder leiding van de heer F. Kramer. De Jeugdcommissie hoopt, dat vooral het gedrag van de C- junioren niet evenredig is aan de spel- prestaties, maar dat op hun gedrag niets valt aan te merken. Aan het begin van het seizoen werden een drietal C-junio ren gestraft in verband met wanordelijk gedrag op vrijdagavond tijdens de trai ning. Laat dit een voorbeeld zijn geweest en niet meer voorkomen. Wat betreft onze jongste leden, de Pu pillen, zijn zowel voor het A-team, dat in de competitie speelt, als voor de teams in de onderlinge competitie de resultaten redelijk te noemen. De training van de selectie-pupillen staat onder leiding van de heer F. Kramer, terwijl wij voor de training van de overige pupillen diverse leden op woensmiddag bereid vonden. Ten slotte danken wij de jeugdleiders voor hun medewerking. Mede door hen kan de Jeugdcommissie trachten te ko men tot een bloeiende en gezonde jeugd afdeling, waarop A.F.C. trots kan zijn. Johan de Bie Het was gewoon op zo'n vrijdagavond, dat mijn overigens lieve vrouw en ik doorgaans mild gestemd het niet eens konden worden over een aangename en dus nuttige passering van de avond. Zelf had ik de voorkeur gegeven aan een kleine bar, maar mijn vrouw prefe reerde een grand gala-divertissement met de bijbehorende toestanden. Het werd dus een avondje thuis, met de televisie. Op de buis verscheen een gestandari- seerde schoonheid met een kapsel, dat ik eerder op het hoofd van een belendende zuildame meende te hebben gezien. „Goeden avond dames en heren", zei de schoonheid steriel. „Het volgende pro gramma is niet alleen voor kinderen, maar ook voor volwassenen minder ge schikt". Het daarop volgende storings bordje bevestigde dat. Ik zocht troost bij een slok verschraald bier, want de olie was op en de schoor steen nog niet geveegd. „Weer een kring op de tafel", stelde mijn vrouw koel vast, toen ik mijn natte glas terug plaatste. „Je knoeit met je as", kon ik vrij ge lukkig antwoorden. Het zat er thuis niet in die avond. Dat was duidelijk. „Laten we maar naar je kroeg gaan", zei mijn vrouw ten slotte inschikkelijk. Zij verzoende zich reeds met het onver mijdelijke. Buiten goot het nu, maar ik schoot een jas aan en zij ook. Na 3 minuten rijden waren we er, maar parkeren was moeilijk en een kwartier lopen toe bleek niet te voorkomen. Aan de bar zat nog niemand, zodat wij getweeën stilzwijgend besloten nog even voort te mokken. Als eerste verbrak mijn vrouw het zwijgen. „Merkwaardig toch, dat jij altijd je zin krijgt. Zit ik weer in zo'n sombere griebus". „Jij hebt het anders ditmaal zelf voor gesteld." Blijkbaar kwam de discussie toch nog op gang. „Als ik een man was zou ik je een klap in je gezicht geven", zei ze, waarop ik weer: „Als jij dat was zou je er geen reden voor hebben". Theatraal naderde ze nu het motori sche moment. „Ik heb zin om van je af te gaan". Als gebruikelijk zocht ik mijn vlucht in het compromis. „Twee mensen leven goedkoper dan één". Maar het effect was diametraal, want ze snibde terug: „Wie zegt je, dat ik goed koop wil leven?" Het zat er echt niet in vanavond; dat blééf duidelijk. In het volle besef daar van zijn wij dan ook maar opgestapt. Op weg naar huis kwamen wij toevallig langs A.F.C., want soms kan ik mij maar met moeite oriënteren. Even gingen wij naar binnen; om te kijken wie er was. Het viel niet tegen. Wel regende het buiten nog steeds, maar binnen was het behaaglijk warm en de stemming kwam er in. Toen de avond voorbij was bleek het zelfs een beetje uit de hand te zijn ge lopen. Thuis gekomen stelde ze vast: „Eigen lijk hadden we meteen naar A.F.C. moe ten gaan". Dankbaar kuste ik haar. Het leven is toch de moeite waard Ad Onderdelat In de ACHILLES - BAR - BODEGA staat U nooit buitenspel Open 8-2 uur Vrijdag en J, v. Bennekom Zaterdag 8-3 uur HERENKAPSALON AMSTELVEENSEWEG 966 (bij grote ingang Amsterdamse Bos) Telefoon 715918 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 4

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 4