Van C S On dit et datjes Van de „A" Aug.Uilkema sinds 1900 BLOEMEN 'n horloge van Klasse poolt allen mee, het is voor a.f.c Cruijffie Bladerend in een al weer oud nummer van het weekblad Revu namen wij ken nis van een artikel, gewijd aan Johan Crijff, voetballer van het jaar. Daarin komt ook terloops broer Henny Cruijff ter sprake, waarvan al even terloops wordt aangetekend: „Henny is meer de richting van de zakenwereld opgegaan. Naast zijn semi-profbaan bij AFC is hij een succesvol zakenman in de textielwe- reld". Henny Cruijff speelt in AFC U. Uw berichtgever, die het zelf in de voetballe rij nooit verder heeft geschopt dan tot redelijk betaald amateur, vraagt zich wel af, wat de jongens van ons eerste dan wel bij AFC vangen. Toch maar weer eens in training gaan, dacht ik zo voor mezelf. Noteren Met het nieuwe voetbalseizoen is nu ook weer de halfjaarlijkse winter in ons land ingevallen. Wij zullen dan ook weer meer ons vertier binnenshuis moeten zoeken, waarbij wel menigmaal ons AFC-huis als dependance zal worden in geschakeld. Om uw planning alvast een beginnend houvast te geven: hier zijn reeds nu en kele data, die genoteerd kunnen worden. Jeugdkienen op zaterdagmiddag 14 de cember, voor de rijpere jeugd op vrijdag 20 december. Het kienen staat dit jaar voor de laatste maal onder leiding van Jan de Vries. Maar dat vertelt-ie al ja ren achter elkaar, zodat niemand daar nog enig geloof aan hecht. Vermoedelijk hijzelf evenmin. Op vrijdag 7 februari (in het nieuwe jaar dan al weer) vieren wij ons jaarlijk se carnavalfeest nieuwe stijl. En daar vóór hebben wij de nieuwjaarsreceptie al gehad. Ditmaal vallende op 1 januari. En voor wij het weten is het al weer allemaal voorbij. Want de tijd ijlt voort, vrienden. Braef Stand Niet alleen het voetbalseizoen heeft zijn rechten hernomen, ook de bendge- noten van onze biljartclub stoeien weer met de ballen. Het heeft Arie (Mets) be haagt als eerste club op Goed Genoeg uit te nodigen de vrienden van het Haag se HBS. Na het in feite niet zo belangrijke ver toon rond onze biljarts, die AFC win nend met 13-11 kon verlaten, volgde als van ouds het spel met de woorden. Haag se makker Klaas van Rijswijk kan er wat van, maar het hoogste woord blijft onze Arie voorbehouden. Wat er verder van te zeggen? Slechts dit: maak het een volgende keer zelf mee! Radio Uw Schakel is niet slechts uw club blad, maar welhaast ook uw programma blad voor radio en tv. Reeds nu melden wij de radio-uitzending van de NRU op 14 oktober a.s. (de juiste tijd moet u nog maar even opzoeken), waarin topsport aan de orde zal zijn. Maar waarin ook aandacht zal worden geschonken aan puur amateurisme. Naar het lijkt zal uw veertiende elftal onder meer onderwerp van gesprek worden Clubleven In „Zaken, die ons raken", het maand blad van de landelijke bond van amateur voetbalverenigingen, is de laatste pagina steeds ingeruimd voor de rubriek „De clubbladen spreken". Uw Schakel-redak- teur, die nu eenmaal een zwak heeft voor de bijzaken, die hem snel raken, neemt hier graag een paar berichtjes uit over. Oudewater - OVS: Wanneer ik een krant ga lezen sla ik eerst de sportpagina op, waar vermeld staat wat de mens heeft gepresteerd. Op de voorpagina staat alleen maar waarin hij heeft ge faald. HMS - Utrecht: Wie wil mijn tegoed bon van 7,50 (te besteden bij Dan- vers) van mij overnemen? Er wordt door mij reductie gegeven. HRC - Den Helder: De jeugdcommis sie van HRC dankt de Luchtmacht heel hartelijk voor de schenking van 25 gul den die zij mocht ontvangen. Zeeburgia - Amsterdam: De manier, waarop het eerste van de C-junioren ver loor, wat ten hemel schreiend. Wij heb ben niet snel critiek op de leiding, maar wat deze vrouwelijke scheidsrechter pres teerde ging alle perken te buiten. Laten we dit maar zo snel mogelijk vergeten, anders krijgen jullie nog een hekel aan meisjes. W. A. Insiders weten het: goed geoefend; veel besproken; zeer veel geëxperimen teerd; grote teleurstellingen; nog meer verontwaardiging; 11 goals vóór en 10 goals tegen. Resultaat: 3 punten te weinig! We mogen stellen: een rumoerig en slecht begin van de competitie. Maar mensen, Keep Cool, train nog harder, denk eerst na en lever vervolgens kritiek. Het vierde elftal (1-1 tegen Blauw-wit 3) heeft volgens de algemene opinie een punt te weinig meegenomen. Aanvoer der Frans Kat en leider Rob Brouwer noemden vier a vijf tegen één als niet irreële uitslag. Het derde elftal heb ik tot de rust 0-0 zien spelen. Dit was voornamelijk te danken aan Frans Jüch, welke een paar moeilijke situaties opvallend simpel oploste. Na de rust waren wij meer in de aan val. De tegenpartij (Victoria 2) maakte echter de doelpunten (0-2). Mensen: con ditie, conditie. Een compliment zou ik Cok Noorlander willen maken. Eigen kweek en talent! Volendam 3 verloor met 8-1. Van wie? Van ons tweede elftal. Ongelofe lijk! Er was kermis in Volendam werd er gezegd. Kan allemaal wel waar zijn. De punten zijn binnen! OWO heeft van ons gewonnen. Dat is de laatste 10 jaren bijzonder weinig gebeurd. Wij maakten twee prachtige goals (Huisman - Kemna); bij vlagen speelden we goed voetbal. Waarom wij dan met 6-2 weggezet? Omdat Nol Kuikens en Jos Lonnee grove fouten maakten, kortom een com plete off-day hadden. En weet u wie daar het meeste mee zitten? Die zelfde Nol en die zelfde los. Het zijn juist die momenten, die de sportman de moge lijkheid bieden te groeien tot een per soonlijkheid, tot een kerel die later nog eens iets gaat betekenen. Het nemen van risico's voor de ogen van je hele club, voor duizenden toeschouwers, daar leer je van. Niet wegkruipen in de onderbond en schitteren in Sneeuw-witje 12. Wij in de commissie weten dat èn Nol èn Jos uit het goede hout gesneden zijn. Wat die fouten betreft. Jammer, next time better. Het spreekt vanzelf dat bovenvermel de fouten niet de enige oorzaak van ons falen hebben betekend. Wij moeten als AFC met onze tijd mee. En die tijd wordt harder en harder. Ook het voet bal. Mensen, loop harder, schiet harder, maar wéés vooral harder. Het moet! R. E. Duis VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0140 Als 't ccn goed horloge moet zijn, waar U jarenlang van op aan kunt, maak dan Uw keus bij Regulicrsbrccstmt 39 Amsterdam 4

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 4