marshall V BOOTEE'S Nachtelijk ideetje Dank IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs houöt öe schakel in stanö Die nacht werd ik met een schok wak ker. Nee het was geen nachtmerrie. De bons in de keuken, die ons slaapver trek begrensd, was duidelijk genoeg. Nee het wordt ook geen spookver haal. De keuken dient als nachtverblijf voor Japie en Jopie. Japie, een geholpen kater, Jopie (vanwege de alliteratie) een ongeholpen poes. Meestal erg lief voor elkaar maar op een zeker moment, even voor de bons, gunde men elkaar kenne lijk geen voorrang bij de bak. Het werd een licht partijtje catch-as-catch-can, eerst op de begane grond, daarna voort gezet op de aanrecht, daar staat nog wel eens een flesje zus of zo en flesje zus, in dit geval koffiemelk, werd als een sta-in-de-weg achteloos naar de vloer geveegd. Daar werd ik wakker van. Het gezin knorde genoegelijk door maar de waakzaamheidstrengen in de lobben van het gezinshoofd hadden getrild en ik bleef wakker. Dat heb je vaker met gezinshoofden, het is vervelend en las tig maar het schijnt iets met de natuur te maken te hebben, dus je accepteert het maar. Na de bons waren er twee mogelijk heden. Er zijn altijd twee mogelijkheden, zoals Napoleon zei toen hij vanaf een heuveltje z'n troepen bekeek na de slag bij Waterloo. Ik kon gaan kijken, het bakkenprobleem verkeerstechnisch op lossen met alle kans, dat Jopie, de rap ste, met een noodgang tussen m'n be nen zou slippen, dat zou me een kwar tier kosten om hem binnen vanonder de bank vandaan te sjorren en ik kon ook niet gaan kijken en rustig afwachten of er nog meer flessen naar beneden zou den komen. Of er nou één fles te plet ter ging of drie, een rotsooitje zou het toch zijn. Het voordeel van het laatste was, dat ik in de mand kon blijven. Ik besloot tot het laatste. M'n vrouw droomde kennelijk iets gezelligs want ze glimlachte. Even dacht ik nog, dat ze m'n tweestrijd had gevolgd en m'n be sluit al bij voorbaat kende, maar dat was niet zo. Daarvoor gingen de krul letjes op haar voorhoofd te parmantig heen en weer onder de rustige ademha ling. Een klein stukje nacht boorde zich door een spleet in de gordijnen en gaf me reden tot enig gepeins. Geen dich terlijke toestanden, geen metaphysische beschouwingen, niks van dat. Louter we reldse gedachten en om helemaal exact te zijn, ze waren gericht op ons club blad. Dat ik die middag in de bus had gehad en na 5 minuten uit had. Geen blaam voor de nieuwe redacteur. No sir. Ad Onderdelat heeft een jofele pen, min stens zo goed als die van de Neander thaler van het 13e. Deze laatste is ove rigens een uitstekend linksbuiten, een intelligent voetballer. Alleen op borst en kuiten treft men nog rudimenten van het vroegere bomenbestaan maar voor de resteen zeer intelligente speler. Een beetje agressief maar ja, wat wil je? Af komst verloochent zich toch nooit he lemaal. Terug naar ons maandblad. Het was niet eens zo heel veel dikker dan het weekbulletin, dat gelijktijdig in de bus was gegleden. En om Napoleon nog maals te citeren: „Er zijn altijd twee mogelijkheden". Is dit gebrek aan stof of aan centjes? Soms het eerste maar toch meestal het laatste. D'r is een bud get en in dat corset zit de redacteur ge vangen. Advertenties geven wat soelaas maar niet veel. (BEGUNSTIG ONZE ADVERTEERDERS!) En plotseling, ik tuurde nog steeds naar dat stukje nacht, verscheen er een ster. En even plotse ling kwam het idee. Dat die ster iets met dat idee te maken had wil ik niet zeg gen, in de regel word ik toch amper se rieus genomen. Die dag hadden de kran ten weer vol gestaan met fusies en dat was kennelijk blijven doorsudderen. U begrijpt het al: het idee is erg simpel, daar hoef je niet voor bijgelicht te wor den. Hoeveel Amsterdamse voetbalclubs, betalend en liefhebbers, geven een club blad uit? Ik weet het niet maar het zul len er een heleboel zijn. Allemaal met redacteuren, die de grootste moeite heb ben om in hun corset te blijven. Zeker bij de liefhebbers. Als dat nu allemaal eens gebundeld werd, eens per maand. Ieder z'n eigen identiteit behoudend, al- phabetisch per club gerubriceerd. We staan dan in ieder geval lekker vooraan. Elke redacteur blijft verantwoordelijk voor z'n eigen inbreng, er wordt een overkoepelende commissie (hoi, alweer een commissie) van redacteuren be noemd, die zich met de totaal inhoud bezig houdt. Eén ferm Amsterdams voet balblad, waarin men met het wel en wee van elke club, groot of klein, kan mee leven. Gedrukt bij één drukkerij en men zal niet meer behoeven te leuren om ad vertenties want niet alleen brengt elk blad z'n eigen adverteerders mee maar door oplage en aanzicht, Amsterdam is zeer voetbalminded, zal men zich lopen verdringen om een mm.-regeltje te pak ken te krijgen. Fusie betekent besparing. Het Groot Amsterdams Clubblad kan verlucht wor den met foto's, wellicht gebonden wor den. We gaan meelachen met de aan voerder van Madjoe III, die z'n wedstrijd tegen Geinburgia II verslaat en vertelt hoe driftige Kees een wat wankele doel paal in tweeën schopte. Het leuke cur siefje van de Volewijckers-man, die me dedeling doet van een paar pupillen, die de klompen van de terreinknecht met schapenkeuteltjes hadden gevuld. Hoe Rinus Michels even een dekseltje van een geheim systemenpotje opendoet, de ge penetreerde slingerback, die zich diago naal schroevend terugdraait om een te genaanval over links te blokkeren; hoe onze eigen voorzitter waarschuwd een vinger heft tegen de dreigende escalatie van het klaverjasgevaar op zondagmid dag, enz. enz. Wij, Amsterdamse voetballers, komen gewoon bij elkaar op schoot te zitten. Het lijkt me niet eens buitensporig wanneer men voor deze unieke positie een klein bedragje per jaar op de contributie meer gaat betalen om het geheel, wellicht een man in vaste dienst (het lijkt me leuk, hoor nog fraaier te maken. In ieder geval krijgt men dan eens in de maand iets in handen, waarin men ge noegelijk een aantal uurtjes kan genie ten. Geen vijf minuten. En dat allemaal dankzij Japie en Jopie. (De schade bleef beperkt tot 1 fles koffiemelk, 1 omgekieperde suikerbus en 1 totaal ontredderde bak). Charlie De redactie van de AFC-Schakel is zo vriendelijk geweest voor mij enige plaats ruimte te reserveren om op deze manier al mijn vrienden van AFC, ACC en ABC te bedanken voor hun medeleven en enorme belangstelling gedurende de lange tijd dat ik ziek geweest ben. Ik hoef u niet te zeggen, dat een zo langdurig ziekbed en ook de herstel periode daarna onvermijdelijk depres sies met zich meebrengt. Vooral in die moeilijke tijden bent u allen voor Aty en mij een geweldige steun geweest. Ik ben er geweldig dank baar voor en met Aty ben ik trots op uw ondervonden vriendschap. HARRY SCHEEPSTRA Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 AMSTERDAM BEVERWIJK LEEUWARDEN 3

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 3