cgamcdi A.F.C.-funktlonarlssen 1968/69 Het „Tu/entse Ros" toernooi PLIEGER KEUKENS poolt alLen mee, het is voor a.f.c. Bestuur: G. H. H. Kappelhoff, voorzitter, tel. 422442; J. L. van Dijk, secretaris, tel. 721985; J. Hurwits, penningmeester, tel. 440417; D. J. F. Hermens, 2e voorzitter, tel. 135693; A. van Soomeren, 2e secre taris, tel. 422499; H. O. van Rijn, 2e penningmeester, tel. 02964-32116 en C. van Peperzeel, commissaris van materi aal, tel. 745220. Jeugdcommissie: H. D. Scheepstra, voorzitter, tel. 424212; J. de Bie Jzn; R. W. Limburg; C. J. D. Sierhuis; T. Swart; S. van Gel der; M. H. Hulskes; J. J. van Steenbeek en P. Th. Pas Jr. Elftalcommissie A: C. Kerker, voorzitter, tel. 02500- 42292; A. v. d. Valk; Th. van Emden; R. E. Duis en K. R. Brouwer. Elftalcommissie B: R. Melsert, voorzitter, tel. 122802; Th. J. Nooy en P. van Ruyven. In het weekend van 24-25 augustus heeft een selectiegroep voor het le elftal als voorbereiding op het nieuwe seizoen deelgenomen aan het grootste amateur- toernooi van Nederland, dat georgani seerd werd door de vereniging „Ensche- dese Boys". Over dit zo geslaagde evene ment wilde ik U graag wat meer vertel len. We gingen naar Enschede toe om het toernooi te winnen, doch kwamen in Amsterdam terug met een 7e plaats. Hoe kan dat nou?, zal de goede supporter zich afvragen. Welnu, de le wedstrijd werd 's mid dags in een werkelijk tropische hitte na een even zo warme busrit van ca. 3 uur tegen de latere finaleploeg Germanicus met 0-0 gelijkgespeeld. Helemaal niet gek, er was nog geen vuiltje aan de lucht, we zouden alleen de volgende 2 wedstrij den tegen Sp. Heer en Sp. Enschede ge woon moeten winnen, om naar de fina lepoule over te gaan. Maar ja, in onze 2e wedstrijd tegen Heer konden we ondanks een groot veld- overwicht geen enkele goal maken totdat in de allerlaatste seconde van de wedstrijd Jos Kemna dan eindelijk het doel vond; helaas het was te laat, op het moment dat de bal Josjes voet verliet plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Elftalcommissie C: F. Spoel, voorzitter, tel. 02963-1851 en M. L. Koster. Elftalcommissie D: H. Loonstijn, tel. 713407; C. G. J. Tromp; E. Witteveen en H. P. v. d. Bergh. Pers- en propagandacommissie: J. van Nek, voorzitter, tel. 420312; W. de Zwart, secretaris; H. de Bie; R. E. Duis; C. R. J. Schroder; W. Adriaansz; C. van Peperzeel en O. J. van der Heul. Toto-commissie: J. Tj. Steensma, tel. 424941; J. M. Geusebroek; R. A. Quint; Ch. J. Ree kers; F. H. Reddering; C. J. D. Sierhuis en D. H. E. Polak. Enquete-commissie: T. ten Oosten, voorzitter, tel. 726015; C. A. Quint; A. Gehring; N. Leloux; H. Pielage; C. J. D. Sierhuis; B. J. Slaap en G. Struys. floot de scheidsrechter voor het einde. Een enorme teleurstelling voor ons om dat de kans op de le plaats van onze poule wel uiterst gering was geworden. Om naar de finalepoule over te gaan zouden wij nl. onze 3e wedstrijd tegen Sp. Enschede met 3-0 moeten winnen, terwijl de wedstrijd Germanicus-Heer on beslist zou moeten blijven. Germanicus won echter met 1-0 en wij brachten het niet verder dan een 2-1 overwinning. Jean Bollen benutte een penalty en de andere goal werd uit een corner inge schoten door een zekere Gehring. We werden dus 2e in de poule, zodat we de volgende dag om de 5e t.e.m. de 8e plaats zouden moeten spelen. Die eerste wedstrijd op zondag tegen Vosta speelden we alweer met 0-0 ge lijk, zodat na afloop strafschoppen ge nomen moesten worden, hetgeen wij on danks dat Nol er eentje prachtig stopte minder goed deden dan onze tegenstre vers. De daarop volgende wedstrijd tegen T.S.C. om de 7e en 8e plaats werd met 1-0 gewonnen: ook geen groot succes, het veldoverwicht in aanmerking geno men. De goal was een afgedwaalde voor zet, tenminste zo werd hij door de ma ker Frans v. d. Bor zelf betiteld. Enfin, we hadden een zwaar toernooi achter de rug en niet te vergeten een misschien nog wel zwaardere zaterdag avond. Want U begrijpt wel dat er nie mand om 10 uur in bed lag. Nadat we nl. genoten hadden van een heerlijk di ner, ons aangeboden door enkele be stuursleden en meereizende supporters, begaven we ons naar de schouwburg, waar het organisatie-comité een feest avond georganiseerd had voor alle spe lers met hun dames. AFC had echter zijn dames thuisgelaten dus U be grijpt het wel, iedereen in de Ensche- dese binnenstad weet nu dat er een club in Amsterdam is, die AFC heet. Om 12 uur verzamelden we weer bij het feestgebouw waar we aan onze pleeg ouders werden toevertrouwd. Zij allen waren lid van P.W., een club zeer be kend bij onze veteranen en cricketers. Voor de lezers onder U die noch vete raan, noch cricketer zijn, vermeld ik dan dat P.W. een vereniging is van AFC's leeftijd (ik geloof zelfs nog enkele jaren ouder), waarvan het le elftal in de loop der jaren is afgezakt naar de afdeling. Maar daar treuren ze niet zo om, ge zelligheid kent er nog altijd geen tijd en van feestvieren konden we nog heel wat leren, zo vertelde mij mijn pleegvader. Iedereen is dan ook geweldig ontvan gen en de meesten van ons lagen daar door niet eerder in bed dan het uur, waarop 's zondags voor ons een compe titiewedstrijd begint. Toch was het de volgende dag weer vroeg opstaan gebla zen, want om 9 uur moesten we weer op het veld aanwezig zijn. Het verloop van onze wedstrijden op deze dag heeft U reeds van mij vernomen. Toen de finales waren gespeeld, Con cordia het toernooi had gewonnen en AFC de 7e plaats van de 16 deelnemers had behaald, kregen wij van de organi serende vereniging een toegangsbewijs voor de wedstrijd Twente-PSV aangebo den. Een enorm leuke geste waar we echter geen gebruik van hebben gemaakt. Het was nl. zo warm en we hadden zo genoeg van voetbal, dat we de middag hebben doorgebracht in een schitterend zwembad, vlak bij het stadion gelegen, waar we door de garderobe-juffrouw werden uitgemaakt voor een groep T.H.- studenten. Ach, wat scheelt het? En wat denkt U dat we tussen het zwemmen door gedaan hebben ja, we hebben heerlijk een balletje getrapt! Het werkelijk perfekt georganiseerde toernooi, waarin de heer Bakker van P.W. en de heer Achterhuis van Ensche- dese Boys voor een zeer plezierige bege leiding van AFC zorgden, werd beslo ten met een diner waaraan alle deelne mers met hun dames en alle medewer kers, bij elkaar zo'n 500 man, aanzaten. Precies volgens het geplande schema werd het diner, waar de prijsuitreiking aan verbonden was, om half acht beëin digd, waarna alle ploegen de thuisreis weer aanvaardden. 's Avonds om 11 uur arriveerde op „Goed Genoeg" een bus met een sla perig gezelschap, dat echter kon terug blikken op een zeer geslaagd weekend. Kees Gehring de Italiaanse keukee Imp, gebr. plieger Heerlen, amsterdam 8

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 2