Van Cs The good old Aug.Uilkema sinds 1900 Aug. Uilkenia BLOEMEN van baerlestraat 39 'n horloge van Klasse poolt Allen mee, tiet is voor a.f.e. September Uw nieuwe redacteur wacht gaarne bijdragen in voor de septeniber- Schakel op zijn privé-adres en wel vóór 9 september a.s. Ook mondelinge informatie over wel en wee van onze clubmakkers, waar ook ter wereld, wordt gretig aanvaard. Hij rekent een beetje op uw medewer king. W. A. Er is die middag een wedstrijd gespeeld tussen besnorde, langbroekige, slobber- hemd dragende 1895-ers en kwieke, kort- Amerikaans geknipte, 1970-ers. Geheel voetballiefhebbend Nederland heeft „the- good-old" gecomplimenteerd en 's avonds op het tweede veld, bij het scoringsbord van de krikketers, staat het vignet 1895- 1970, een pracht stuk vuurwerk, de wijde omtrek te verlichten. Het hoofd van de voorzitter, speels opgemaakt in het vig net, komt zuiver door. Dat z'n naam met één f wordt geschre ven wordt wel geconstateerd maar gezien de feeststemming, de receptie is al om vier uur begonnen, wordt dit foutje slechts met een licht „ahhh als iets onbelangrijks afgedaan. Met een (ouderwets) notitieboekje in de hand, in deze drukte heeft het geen zin een bandrecorder mee te sjorren, be geef ik me tussen de dicht opeen ge pakte menigte. Na enige moeite bereik ik de eerste secretaris, de heer Jan van Dijk, maar wacht toch even met m'n eerste vraag want hij zet net, met een voor dit tijdstip opmerkelijk heldere stem „For he is a jolly fellow" in, het geen ogenblikkelijk massaal wordt over genomen. Na de derde strofe zakt het volume iets, de meesten kennen maar één couplet, en ik neem m'n kans waar. Een intelligent openingsvraagje. C.: „U bent toch de secretaris van the-good-old?" De markante van Dijkenkop laat aan duidelijkheid niets te wensen over en hij beseft dat ook. J. v. D., kijkt even terzijde, knikt (iet wat geïrriteerd) bevestigend: „Yes, that's me (Ja, dat ben ik. Vert. C.). C.: „Hoe voelt U zich op deze gedenk waardige dag?" J. v. D„ draait zich nu met enige moei te in mijn richting en kijkt me, met voor dit tijdstip opmerkelijk heldere ogen aan: „Goed voor nog es 75, jongeman, haha- ha C.: „Jaar of pils?" J. v. D„ weer vol bewondering voor de beeltenis van de voorzitter in het vig net, een paar letters geven inmiddels de geest, ook het voorhoofd en de neus beginnen te brokkkelen: „Allebei, jonge man, allebei. A propos, voor welk blad werk je?" C.: „Voor de A.F.C.-Schakel, meneer van Dijk." J. v. D.: „Het is me niet onbekend. Wat wordt het? Een hoofdartikel?" C.: „Nee een tussendoortje. Een beetje opinie peilen van een paar belang rijke mensen. Bijvoorbeedd, waar ziet U The Reds in het jaar 2000?" J. v. D., ogen krijgen een merkwaar dige gloed, beslist geen reflex van het pronkstuk bij het scoringsbord, stem bijna fluisterend: „Na een dubbelcompe- titie met Appingedam, Wildervank, Hoo- gezand en Sappemeer worden we voor de eerste keer landskampioen." C.: „D.C.G J. v. D„ schudt heftig het hoofd, z'n stem slaat nu over: „Niks geen D.C.G. In 2000 wordt A.F.C. landskampioen, schrijf dat maar op FOR HE IS A JOLLY GOOD FELLOW Z'n krachtige stem vuurt de massa nog maals aan en na hem zachtjes bedankt te hebben worstel ik me verder naar het middenveld. Temidden van een hossend groepje ontwaar ik de voorzitter van de elftalcommissie, de heer Cor Kerker, en na nog even flink met de ellebogen ge werkt te hebben bereik ik de midden cirkel. Voorzichtig trek ik aan de mouw van de man. die z'n vreugde precies op de middenstip tot uiting brengt. Wat ge agiteerd staakt hij het hossen en kijkt naar de plek, die ik aanwijs. Z'n schoe nen zijn wit bestoft van het krijt. C.: „Meneer Kerker, is Uw aanwezig heid op deze plek soms symbolisch? Heeft U de middenstip gekozen, omdat U een andere weg wil inslaan met Uw jongens. Per slot 75 jaar, misschien wil men wel eens iets anders?" C. K„ kan moeilijk stil blijven staan, z'n voeten markeren de pas op het luid schallende „For he is", dan met veel moeite rukt hij zich los van de branden de voorzitter en met z'n staalbruine ogen kijkt hij me doordringend aan: „Éen andere weg Ik ben bang, dat ik m'n vraag niet dui delijk heb gesteld. C.: „Ziet U nog veranderingen in de komende 75 jaar? Een gekozen aanvoer der, bijvoorbeeld. Of een paar daagjes „Zeist" voor elke wedstrijd. Elke speler een eigen verzorgster of zoiets. Louter stimulerend bedoeld, natuurlijk C. K., oogopslag verandert, de harde Reguliersbreestraat 59 - Amsterdam-C. uitdrukking verdwijnt, maakt plaats voor iets nadenkend, mompelt: „Verzorg sters?" Kijkt daarna snel om zich heen, buigt zich voorover, fluistert: „Ook voor leiders?" Ik kijk de heer Kerker bezorgd aan, bedank beleefd voor het gesprekje en stel de vele heildronken verantwoor delijk voor de onverantwoordelijke sug gestie van dit toch belangrijke lid. Door de uitgelaten groep op het mid denveld word ik spiraalsgewijs naar het clubhuis gedrongen, maar vlak bij de zij lijn zorgt een robuuste figuur, dat het geen uitbal wordt. Ik herken Cor Peper zeel, futsel ogenblikkelijk m'n boekje te voorschijn, want het is me bekend, dat ook deze man een belangrijk lid is. Z'n ohhhs en ahhhs gaan door merg en been en ik kan hem niet helemaal ongelijk geven, want in het vignet, dat ook al da nig aangetast is, is nog alleen een P zichtbaar. Het hoofd van de voorzitter is geheel opgebrand, ergens een logisch slot van een stuk vuurwerk, maar op het moment zelf toch moeilijk te accepteren. Ik stoot hem zachtjes in het bolle vest en eindelijk laten z'n ogen het tafereel los. Hij kijkt me enigszins onthutst aan. (vervolg pag. 6) TELEFOON 72 01 40 Als 't ccn goed horloge moet zijn, waar U jarenlang van op i aan kunt, maak dan Uw keus bij Reguliersbreestraat 39 Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 4