Mixed Pickles J. W. poolt adLen mee, het is voor a.f.c. ©e night - bar van zuid Achillesstraat 91 (vervolg) In no time had Sport/Sportwereld het tienvoudige van de abonnés van de Sportkroniek ondanks het feit dat Geudeker iet over de officiële berichten beschikte. Zijn hoofdartikelen of men het er mee eens was of niet, doet niet ter zake werden gevreten en Kuiphof zag geen kans, hoewel hij over de officiële berichten beschikte, een formule te vinden die de Sportkroniek ook maar enigszins leesbaar maakte. En toen Voetbal International zijn intrede treed en ook een aardige vinger in de pap kreeg, werden de klachten over de inhoud van het officiële orgaan steeds veelvuldiger Voor vne,h^rdrJaar mocht,men toc,h wel iets anders verwachten. Maar het bleef bij een dorre optelsom van oninteressante contact met het wetbal volk misfe." Wa3rUlt a"een bleCk' dat de ,eiding Va" de SP°rtkroniek bet ecbte n»™ ukrijgrn "U als officieel orgaan „Nederlands Voetbal" en wij vragen ons af, of nu niemand een iets origineler 1! ^1H r? verzinnen. Grifhorst ex Vrije Volk krijgt de leiding en als wij het ambitieuze programma le zen dat de Bond zich voorstelt met het nieuwe blad te realiseren dan behoeft Grifhorst zich voorlopig geen zorg te van dne°KNVR%n7ol ng/amZrtVri)e harte jterkte en '"'en wij hopen dat in dit nieuwe officiële orgaan van de KNVB enige aandacht besteed zal worden aan de sector, die 99,5 procent van de leden omvat. Het zou een welkome verbetering zijn na een „officieel orgaan" dat dit percentage negeerde. Hé, bellen oil?1 Jax, AFCfrs h.?bben genoten van het ruiterfeest op „Goed Genoeg" dat ons op Koninginnedag werd 'voorge schoteld. Nu is de ruitersport een sport van allure. Wie in de arena verschijnt met het air van „overwinnen of sterven" neemt netjes zijn petje af voor de kamprechters. Maar toch blijven wij en misschien is het ook wel goed en erg de mocratisch een volk zonder enig gevoel voor decorum. Vlak voor het officiële gedeelte stond een official die zijn werk uiterst gewetensvol verrichtte. Hij was tijdopnemer, gaf aan wanneer de startlijn gepasseerd was en wanneer de rijder - als hij het onderweg niet had laten afweten, op zijn hoofd was gaan staan of ruzie met zijn horse had gekre nt r> df f'nlsh baalde- ,Nu geviel het, dat een paard de hele betimmering in elkaar stampte en dringend hulp nodig had. De tijdwaarnemer ging ook assistentie verlenen, maar op het laatste nippertje merkte hij dat hij wat vergeten had draaide zich om en riep naar de jury: „Hé, bellen"! Enfin, er werd gebeld en iedereen was content. Maar ik vroeg mij' even af, wat er in die omstandigheden bij een Engels ruiterfeest zou zijn gezegd Druk bü DCG-SDW Het betaalde voetbal klaagt dikwijls over de geringe publieke belangstelling. Niemand zal durven beweren dat het de amateurs voor de wind gaat, maar er zijn af en toe opvallende uitschieters. Zoals het plaatselijke duel tussen DCG en SDW van een aantal weken geleden. De ze wedstrijd was van belang omdat beide ploegen toen titelkandidaten waren. De strijd werd gevolgd door liefst vijfduizend toeschouwers: het hoogste bezoekersaan tal dat men op het sportpark Ookmeer aan de Amsterdamse Troelstralaan ooit bijeen had. Hulp voor standenbord Voor het komende seizoen zoekt de pers- en propagandacommissie een seni or- of juniorlid die bereid is een keer per week het standenbord in het clubgebouw bij te houden. Liefhebbers worden ver zocht zich in verbinding te stellen met de pers- en propagandacommissie (telefoon: 15.27.51). AFC naar Enschede In „Zaken, die ons raken", het blad van de Landelijke Bond van Amateur voetbalverenigingen lezen we dat AFC vertegenwoordigd zal zijn op het toernooi om de „Twentse Ros" dat door Ensche- dese Boys dit jaar voor de tweede keer wordt georganiseerd. Andere deelnemers (allen eerste-klassers) zijn: Be Quick (Zut- phen), Concordua SVD (Den Bosch), DCG (Amsterdam), DESK (Kaatsheu vel), EBOH (Dordrecht), Emmen, Sport club Enschede, Germanicus (Coevorden), Gouda, Papendrecht, SVN (Nieuwenha- gen), TSC (Oosterhout), Velocitas (Gro ningen), VOSTA (Enschede) en natuur lijk Enschedese Boys zelf. Zeven jaar geschorst De zwaarste straf die de afdeling Lim burg van de KNVB kortgeleden aan 18 amateurspelers oplegde, viel toe aan A. Gorissen van de club Palemig (Schaes- berg). Wegens het slaan van een scheids rechter, wat lichamelijk letsel tot gevolg had, het gebruiken van onzindelijke taal en het neerslaan van een tegenstander zonder enige reden, werd deze speler m.i.v. 14 december jl. geschorst voor een periode van 7 jaar. Jubileum in 1970 Opnieuw is de jubileumcommissie 1970 van onze vereniging bijeen geweest. Nu samen met een aantal werkcommissies, zoals die voor de jeugdactiviteiten. Plan nen werden natuurlijk nog niet bekend gemaakt maar vast staat dat de jeugd een belangrijke plaats zal krijgen in de festi viteiten ter gelegenheid van ons 75-jarig bestaan. Wat betreft de jubileummusical: een aantal leden heeft zich al opgegeven om op de bühne te gaan staan. Het is de bedoeling om begin 1969 met het repe teren te beginnen, dus talentvolle leden, althans op het gebied van acteren, moe ten zich wel haasten. Even een berichtje aan de secretaris van de jubileumcom missie (tel. 02964-18278) en u krijgt t.z.t. een uitnodiging om op auditie te komen. Toto-etentje De toto-commissie, AFC's enige com missie die in plaats van geld uitgeeft geld binnenbrengt, heeft kortgeleden haar jaarlijkse etentje gehad. Ook enkele oud gedienden waren door de onder het voor zitterschap van Hans Geusebroek iedere vrijdagavond opererende toto-commissie uitgenodigd om in „De Wakende Haan" in Abcoude te eten, te drinken, te kege- len en te babbelen. Het was erg geani meerd, natuurlijk omdat ook de eega's van de partij waren. Er werd fervent geke geld, smakeliijk gegeten, gezellig gedron ken en oneindig veel gepraat. Toen alles op was, trok het gezelschap naar de De Boelelaan om daar de beatcommissie nog wat entreegeld te bezorgen. Veldprestaties Voor de prestaties op het veld wordt u verwezen naar de „Groene Velden" van Chris Schroder. Enkele bijzondere ont moetingen waren: 13 april: de vaders van de C-l junioren die met 2-5 van hun zoons verloren, diezelfde C-l junioren die op 26 april met 2-1 wonnen van de Cut- tinghamschool uit Engeland, waarvan de C-l van Ajax verloren heeft, en op 3 mei het 2-2 gelijkspel tussen de „Gouden Ballen"-ploeg 1963 en het eerste AFC- elftal van het afgelopen seizoen. In de ACHILLES - BAR - BODEGA staat U nooit buitenspel Open 8-2 uur Vrijdag en J. v. Bennekom Zaterdag 8-3 uur 6

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 6