Matei On dit en datjes Aug. Uilkema drukkerij joh. meijer ook voor Uw PARTIES, RECEPTIES, LUNCHES en DINERS pooLt MLen mee, het is voor a.f.c. Reguliersbreestraat 59 - Amsterdam-C. Pils en bloemen De Spartaan bleek een zeer sportieve tegenstander. Ze hielden van pils en had den de bloemen al bij zich, die ze zoals ze vóór de wedstrijd toefluisterden eigenlijk voor zichzelf hadden be stemd. Een gelijkspel was voor hun vol doende de kans op het kampioenschap te behouden. Ja, en toen? We herinneren ons bloemen, pils in de kleedkamer, nog 'ns bloemen en weer bier, officiële en niet-officiële huldigingen, wéér bier en we zaten met z'n allen aan de in een reeks van tegenstrijdige berichten door de heer Balk c.s. uitstekend toebe reide maaltijd. Ab de Jong stapte haas tig zijn tennistoernooi uit, evenals elftal kommissie-voorzitter Marcel Koster. Jan zei iets, Theo van Embden bood namens de elftalkommissie de koffie aan en zei óók iets, ondergetekende zei iets (wat, weet-ie niet meer) en we zeiden allemaal dat we het 't volgende seizoen opnieuw zouden doen. 't Afzakkertje bij Jaap thuis eindigde onder het voeden van de telg 's morgens, waarbij schrijver beweer de z'n jas te hebben liggen. Niemand ge loofde het, maar de volgende (mid)dag bleek het wel zo. Bewonderende blikken Overigens zullen we graag 'ns een in vitatie ontvangen, waarop het elfde elf tal zich alsnog de gelegenheid schept be wonderende blikken op ons te werpen. Want uiteindelijk hebben wij ervoor ge zorgd dat zij promoveren naar een ho gere afdeling. Géén dank jongens, we hebben het graag gedaan. Voor de sta tistici nog dit: Uit 18 wedstrijden noteer den wij 3 verliespunten, opgelopen in de uitwedstrijden tegen de mede-kandidaten de Spartaan (5-3) en in de laatste wedstrijd van het seizoen DCG (1-1). Ook van DCG ontvingen we bloemen. Totaal scoorden wen 122 doelpunten, bij na 7 per wedstrijd (waarvan Jaap Wil- lemse 70!) en kregen er slechts 24 tégen. Het merkwaardige is dat we de meeste doelpunten tégen opliepen in de twee wedstrijden tegen Rivalen: 7 (evenals te gen de Spartaan); Rivalen eindigde in de kompetitie op één na de laatste plaats! Merkwaardig was óók dat in de thuis wedstrijd tegen die club na vier minuten spelen reeds een stand van 2-2 was be reikt (waarschijnlijk óók een rekord). Tegen ASVA scoorden wij het meest: respektievelijk 18-1 (thuis) en 10-0 (uit). Deze club eindigde in de middenmoot. De laagste score was tegen DCG (2-0 en 1-1). In 7 wedstrijden (4 thuis en 3 uit) werd door de verdediging geen tegen- punt toegestaan, terwijl we bij 3 wed strijden de rust met een achterstand in gingen. Tenslotte onze (top)scorerslijst, waarbij de met x) aangeduide spelers zijn aan te merken als z.g. gastspelers. We hopen dat dit optreden ook hen een ge noegen heeft gedaan. Jaap Willemse: 70; Jan van Dijk: 11; Ig Galavazi en Tim Timmerman x): 8; Dick Korfage: 6; Pe ter Scheffers: 4; Dobbie Polak x): 3; Ab de Jong: 2 (waaronder het honderdste, dat hem bier kostte); Jan Steensma, J. van Gelder x), Ton van der Valk x) ook 2; Willem Stenvert en Paul Koster: 1. De tegenpartij zorgde voor de ontbre kende 2. De 8 doelpunten van Tim Timmerman springen er wel duidelijk uit, waar we bedenken dat deze in één wedstrijd wer den gemaakt en wel die tegen ASVA (18- 1). Rest nog te vermelden dat het sukses van dit seizoen tevens werd bereikt door een sterke vriendschapsband en het ont breken van het bekende gepraat in het veld (of het moet Jan Brand zijn, tot wiens psychologische wapen-arsenaal be hoort: het volkomen suf kletsen van de linkervleugel van de tegenpartijen!). Dit goud-omrande stuk beëindigend, wensen we elkaar een fijne vakantie toe en niet de hulp van de nog om te kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 kopen elftalkommissie een „tot ziens" bij het volgende seizoen, gaarne in de zelfde samenstelling. (N.B. aanmelding van nieuwe gegadig den voor het dertiende worden node in gewacht onder vermelding van a) ouderdom; b) slijtage-stand van voetbalschoenen en overig tenue; c) getekende bereidverklaring om met rugnummer te spelen; d) opgaaf van aantal rondjes, dat men bereid is aan te bieden. Betrokkenen kunnen erop rekenen dat deze aanmeldingen niet tè serieus door een daartoe speciaal in het leven geroe pen ballotage-kommissie zullen worden afgedaan). GERARD VAN POORTEN Heroptreden Ben Roode Hoewel ze AFC hebben verlaten, blij ven we geïnteresseerd in de verrichtingen van mannen als Ben Roode en Ko Ons man die met hun benen geld kunnen ver dienen. Een berichtje overéén van de door het semiprofvoetbal gekaapte AFC- ers wordt vrijwel door ieder lid van onze club met bijzondere belangstelling gele zen. Zo lazen we kortgeleden in de lan delijke bladen tot ons vreugde dat Ben Roode na aan afwezigheid van bijna een jaar weer in Holland Sport speelde. Roo de stond zijn eerste wedstrijd, na zijn en kelblessure, opgesteld in het reserve-elftal dat op het Haagse Houtrust tegen de vierdeklasser Wit Blauw gelijk speelde. Roode speelde een uitstekende wedstrijd en maakte bij zijn heroptreden het enige doelpunt voor Holland-Sport. Tel. 72 04 64 VAN BREESTRAAT 3 (bij Concertgebouw)

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 4