Van Aug.Uilkema BLOEMEN 'n horloge van Klasse poolt alLen mee, het is voor a.p.c. 4. Ingewijden weten, dat ik voor een si gaar alles doe, dus waarom zou ik dan niet wat totoformulieren kunnen ophalen, dat gaat in één moeite door. 5. Ik herinner mij uit mijn welpen- en eerste juniorentijd, dat het AROL- toernooi een evenement was in de ware betekenis van het woord. Dit evenement is de laatste 5 jaren echter een evenement tussen aanhalingste kens geworden. De opzet blijkt m.i. verouderd. Ook in dit soort toer nooien moet je met de tijd meegaan. Financieel gesproken vormt dit toer nooi elk jaar weer een negatieve post op de jaarbegroting. De „sfeer" is de laatste jaren geheel verdwenen. Bij de laatste prijsuitreiking hebben zich voor AFC schandalige dingen afge speeld, die de naam van onze vereni ging geen goed hebben gedaan. Toch was dit karakteristiek voor het toer nooi. Hoe gek het mag klinken, toch geloof ik, dat het AROL-toernooi, wil het (en dat kan m.i.) uit het slop gehaald worden, een professionelere aanpak moeten hebben. 6. Natuurlijk spijt het me, dat onze vaandeldrager geen kampioen wordt. Het vorige kampioenschap en de (goede) wedstrijdenreeks, die het elf tal in de strijd om het landskam pioenschap speelde, zijn de naam van AFC en de publieke belangstelling (aan het begin van dit seizoen) dui delijk ten goede gekomen. 7. Ik heb de meeste wedstrijden van het eerste gezien. Als speler van het tweede elftal is dit voor mij geen makkelijke vraag, daar woorden als afgunst (bij sommigen klinkt „kin nesinne" wat sterker) al gauw bij ve len over de lip komen. Voorop wil ik stellen, dat na een kampioenschap meestal een (lichte) terugslag valt te constateren. Het spelpeil vind ik dit seizoen beduidend minder. De inzet liet ook nog wel eens te wensen over en de mentaliteit van het elftal als geheel was toch niet te vergelijken met die van vorig jaar. (Zó, dat kost me weer een paar elftallen volgend seizoen). 8. Hier sta ik zeer positief tegenover. Dat dit idee, tussen al het kaarten door, toch nog bij enkele jeugdleden is ontstaan, vind ik verheugend voor AFC te noemen. 9. De kritiek, die van vele oudere leden komt, is vaak (te) hard. Het is dit sei zoen weer menigmaal voorgekomen, dat, toen ik gerenomeerde AFC-le- den over de prestaties van het eerste en speciaal over bepaalde spelers hiervan, hoorde praten, het mij be ter leek, een heel stuk verderop te gaan zitten. Het is helaas te veel ge bleken, dat men van deze oudere le den te weinig positieve geluiden op voetbalgebied hoort. Uit deze woor den kunt u gevoeglijk opmaken, dat ik in een supportervereniging met oudere leden geen heil zie. 10. Ik geloof, dat dit bij de meeste AFC- ers op ethische bezwaren zal stuiten. Dat hoedje zal voor mij nog wel gaan, daar mijn ouders zo verstandig waren om mij reeds bij de geboorte een natuurlijk hoedje toe te bedelen. Maar die andere 2 supportersappara ten??? ik zie in m'n gedachten Rolf Leeser al met een toetertje lo pen. 11. Voor deze Schakel schijnt moeilijk een oplossing te vinden. Het is te sta tisch met zijn rubrieken, die al tien tallen jaren stand houden. Men kan te weinig kwijt, zonder in controverse te geraken met bepaalde instanties, commissies etc. Ik geloof, dat de Schakel veel losser t.o.v. deze com missies moet kunnen werken. Men moet in een clubblad ideeën, menin gen die in een vereniging leven (po sitief, zowel als negatief) kwijt kun nen. Een (felle) pennestrijd heb ik zelden in dit maandblad gelezen. Daarbij komt natuurlijk het nijpende probleem van een gebrek aan schrijf- lust bij de meesten. (Ik denk hierbij speciaal aan aanvoerders van de eer ste 5 elftallen). Tevens sluit ik mij aan bij mijn voorganger Rob Duis (wiens weddenschappenreeks overi gens niet zo gunstig verloopt, alle schuldeisers wensen je veel sterkte en wachten met zeer veel vertrouwen het einde van de verschillende competi ties af), dat er geen fotomateriaal beschikbaar is of kan zijn, hetgeen de Schakel aanmerkelijk zou opfleuren. Naast deze kritiek wil ik dan ook enkele voorstellen te berde brengen. Als ik het ABC-honk naast onze AFC-Schakel leg, dan valt mij in het bijzonder op, dat in het Honk veel meer zaken aan de orde zijn, die het hele „Honkballeven" raken zoals be richten uit Amerika, het Mekka van deze sport, „ronsel"-kwesties, verga deringen van de Honkbalbond, opna mes uit andere clubbladen. Zo moet dat m.i. met ons clubblad toch ook mogelijk zijn. Waarom geen stukken over belangrijke voetbalza ken als: de omstredenheid van onze nationale bondscoach: Herr Kessler, de situatie Europacupvoetbal tegen over het steeds minder important wordende interlandvoetbal, menin gen over saneringen in het beroeps voetbal, fusies bij betaalde verenigin gen, het al of niet mogelijk zijn, resp. standhouden, van fullprofessionalis- me in Nederland, moeilijkheden tus sen amateur- en (semi)profvoetbal (ik denk hier aan de 3000,- overgangs- regel, het terugkeren van een prof club in de amateursector), verslagen en nadere beschouwingen van verga deringen der KNVB, betreffende a- mateurvoetbal. Waarom niet iedere maand een interview met een bekend persoon uit de voetbalsport, met een Kessler, Cruyff (sorry Henny, maar ik bedoel, hoewel mijn bewondering voor je spel je bekend is, je „broer tje" Johan), Michels, Brokx (voor de weinige niet-Ajaxcieden in onze club, d.i. de manager van Feijenoord), Meuleman (voorzitter KNVB), een bekend sportcommentator of sport journalist, en uit eigen kring de heer Kerker, aanvoerder Van Til, Gé van Dijk, Hr. Scheepstra, voorzitter der jeugdcommissie. Problemen als: moet een trainer als genoemde Gé van Dijk, óók in een amateurvereni ging, meer volmachten bezitten; hoe komen we tot een betere opvanging van de jeudige voetballers in AFC dan de wijze, waarop zulks nu ge- geschied, hetgeen buitengewoon be langrijk is voor de doorstroming van onze vereniging, want ons jeugdvoet bal als geheel (met uitzondering van de C 1) holt achteruit. Voorts zie ik graag van onze trainer v. Dijk een vaste rubriek over syste men (o.a. zeer leerzaam voor de jeugd) etc. Verder zou ik willen voorstellen een maandelijkse rubriek in te lassen met ingezonden stukken. Kortom, ik lees te weinig zaken, die in onze sport en vereniging leven en ik hoop d.m.v. deze paar suggesties voorlopig een klein steentje te hebben bijgedragen voor verlevendiging (misschien verbetering) van het club blad. VAN BAERLESTRAAT 30 TELEFOON 72 0140 Ais 't ccn goed horloge moet zijn, waar U jarenlang van op aan kunt, maak dan Uw keus bij Regulicrsbrccstraat 39 - Amsterdam rindi 1900

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 8