Mixed Pickles Europa Cup II Zonder omwegen (II) HOF VAN HOLLAND poolt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg) Geen zorgen Onze vriend Ab Milhado die niet alleen onze persoonlijke vriend is, maar ook een groot vriend van A.F.C., geeft een alleraardigst blad uit over zijn bedrijf dat aan alle relaties en kennissen wordt toegestuurd. Gelukkig vergeet hij de humor niet zodat het blad ook zeer leesbaar is voor hen die in een andere branche werkzaam zijn en niet precies weten hoe de business van Milhado in elkaar zit. In het laatste nummer het blad verschijnt in het Engels lazen wij een stukje onder de titel „So why worry?" Het is een gefingeerde brief van iemand aan zijn vriend en wij vonden het zo aardig, dat wij het hier dus netjes met bronvermelding overnemen: „Dear Friend, I haven't heard from you for a very long time. Here everything is going well and all of us are in good health One of our friends told me you are worrying, but why? You are either successful or you are not. If you are successful you have nothing to worry about. If you are not suc cessful you have two things to worry about: you are either in good health or you are ill. If you are in good healt there is nothing to worry about. If you are ill there are two things to worry about: you are either going to get well or you are going to die. If you are going to get well you have nothing to worry about. If you are going to die there are two things to worry about: you are either going to heaven or to hell. If you are going to heaven there is nothing to worry about and if you are going to hell, you—and believe me, especially you, my friend—will be so busy shaking hands with old friends, you won't have time to worry. So why worry? With my best wishes." J. W. In het toernooi van 1956-7 werd Neder land vertegenwoordigd door Rapid J.C., een club, die nu onder de naam Roda J.C. in de tweede divisie speelt. Rapid werd echter evenals PSV een jaar eerder al in de eerste ronde uitgeschakeld. Ditmaal was Rode Ster uit Belgrado het struikel blok voor de Nederlandse kampioen. Dit was dus allesbehalve een goede start voor Nederland. In tegenstelling tot het vorige toernooi deed er nu wel een Engelse Club mee, na melijk Manchester United. Aan de aan vaarding van de uitnodiging was een fikse ruzie tussen de besturen van United en de Football League voorafgegaan. Zodoen de kregen Matt Busby en zijn Babe's geen uitstel van competitiewedstrijden. Boven dien stonden ook de supporters afwijzend tegenover de deelname aan de Europa Cup. Zij vonden de ploeg te jong en te onervaren. Met een 100 overwinning op Anderlecht werd het tegendeel bewe zen. In de halve finale moesten zij het tegen Real Madrid, de bekerhouder op nemen. Door gebrek aan internationale ervaring, kon de ploeg uit Madrid hen de baas blijven. Ik betwijfel echter, of dat ook dit jaar het geval zal zijn. Door bo vengenoemd resultaat bereikte Real voor de tweede keer de finale. Deze wedstrijd werd in Madrid gespeeld. Een thuiswed strijd voor Real! Mede door de steun van 125.000 toeschouwers versloegen de Ma- drilenen het Italiaanse Fiorentina met 20, door doelpunten van Di Stefano en Gento. Door deze overwinning kon San tiago Bernabeu de tweede Europa Cup in Real's prijzenkast zetten. Het toernooi van 1957-8 werd over schaduwd door de vliegtuigramp bij Mün- chen, waarbij zeven spelers van Manches ter om het leven kwamen. Matt Busby werd weken lang verpleegd in een zuur stoftent, maar hij overleefde de ramp. Het tweede elftal van de Mancunians werd door A.C. Milan in de halve finale uitgeschakeld. Onze kampioen Ajax deed het beter dan P.S.V. en Rapid J.C. De eerste ronde hoefden zij niet te verspelen en in de tweede wipten zij Wismut uit Karlmarxstadt. In de kwartfinales moest Ajax in Vasas Budapest zijn meerdere erkennen. Vasas werd op zijn beurt door Real Madrid verslagen, zodat op 28 mei 1958 A.C. Milan en Real Madrid aantra den voor de finale. De 67.000 toeschou wers, die het Heizelstadion te Brussel be volkten, hebben van een uitstekende en spannende finale kunnen genieten. Na negentig minuten hadden beide elftallen twee maal gescoord. Gento maakte in de verlenging het derde en dus winnende doelpunt voor de Madrilenen, die hier door hun derde Europa Cup veroverden. In het toernooi van 1958-9 mocht DOS de eer van het vaderlandse voetbal ver dedigen. De Utrechtenaren werden echter zowel thuis als in Lissabon door Sporting verslagen. Real Madrid bewees na een slechte start tegen het ons welbekende Besiktas uit Istanbul (21 en 11) weer in glanzende vorm te verkeren. In Madrid werd de Wiener S.K. met 70 van het veld gespeeld. Vervolgens stond heel Ma drid op zijn kop, toen de loting voor de halve finales bekend gemaakt werd. Real Madrid en Atletico Madrid moesten te gen elkaar spelen. Na drie zenuwslopen de duels trok Real Madrid tenslotte aan het langste eind en ging over naar de fi nale. Stade de Reims maakte in dit sei zoen zijn rentree in de Europa Cup. Na het vertrek van hun beste speler, Ray mond Kopa, die aan Real Madrid ver kocht werd, hadden de Fransen weer een sterk elftal en de verwachtingen waren hoog gespannen. Terecht, want zij bereikten de finale. Dezelfde tegenstanders als bij de eerste finale. Het stadion in Stuttgart was aan gewezen voor, naar men verwachte, een grootse finale. Het werd echter een grote anticlimax. In een uitermate saaie wed strijd maakten Mateos en Di Stefano voor Real de doelpunten, waardoor de vierde Europa Cup ook in het bezit van de Spanjaarden kwam. RACONTEUR Vragen: 1. Sinds wanneer bent u lid van AFC en in welke functies bent u actief geweest? 2. Als u op een zondag vrijkaartjes zou krijgen voor AjaxFeijenoord en op diezelfde dag speelt het eerste elftal van AFC een thuiswedstrijd, waar gaat u dan naar toe? Waarom? KOM EENS KIJKEN IN BODEGA REMBRANDTSPLEIN 5 ZAAL BESCHIKBAAR VOOR RECEPTIES, PARTIJEN, ENZ. DIR. PIM BAKKER 6

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 6