lüarshall ff BOOTEE'S 7 Zaterdagvoetba) IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN -teiteït sAo&s uequnstiQinq van onze aöveRteeRcSeRS houöt öe schakel tn stanö Na in mijn laatst vermelde bericht de nederlaag tegen DCG 5 op 28 januari j.l. is dan het reeds lang verwachte herstel gekomen, en hoe! Tegen ZPC 2 werd een zekere overwinning nochtans in de laatste minuut tot een 11 stand gereduceerd, hierna volgde de belangrijke strijd tegen SDW 5. Mede dankzij de enorme inzet van alle elf en met een transistor in het doel ten gerieve van onze dure aankoop „Maestro Groen" werd SDW het slacht offer van onze puntenhonger, 63 was het resultaat. In de schaduw van AjaxFeijenoord werd hierna de „giller" tegen Maccabi 2 opgevoerd, (détails zijn ter inzage ver krijgbaar), en met souffleur v. Ruyven in de kou aan de kant werd met 84 gezege vierd. Dat wij een enorme trekpleister ge worden waren toonde de strijd tegen Am- stel 2 aan, die hierna volgde. De complete elftalcommissie B was aanwezig, zelfs scouts van de A-commissie verbleven in onze buurt, en om maar niemand teleur te stellen bonden wij ook het sterke Am- stel 2 aan onze zegekar, 32 was het po sitieve resultaat. Wat tevens na deze wedstrijd bleek, was dat wij ons definitief van het degra datie-spook hadden ontdaan, en zo kon den wij met een prettig gevoel in de re turn bij Maccabi 2 ten strijde trekken. Wederom een wedstrijd met ietwat vreem de beslissingen van de leidsman, maar wij wilden niet zo maar „veilig" zijn, wij wil den meer en Maccabi 2 werd dan ook met 53 overwonnen. Na van 28 januari t/m 24 maart ongeslagen te zijn gebleven werden wij door SNA 2 in de 2e helft van onze sportieve brutaliteit afgeholpen. De eerste helft van deze strijd ging, ondanks een 11 stand volkomen naar onze zijde, een grote voorsprong zou beslist niet on verdiend zijn geweest, maar in de 2e helft gingen wij op onverklaarbare wijze naar een regelmatige 61 nederlaag. Com mentaar van de spelers na de wedstrijd: „Ze hadden ons door". Door dit alles kwamen wij van 8 ge speelde wedstrijden en 3 punten op 16 ge speelde wedstrijden en 14 punten. Er res ten óns nu nog een thuiswedstrijd tegen Ambon 3 en uit tegen de a.s. kampioen Ajax 6, maar onafhankelijk van het re sultaat wens ik alle AFC-ers reeds nu een zonnige zomervakantie toe. Op 2e Paasdag speelden wij dan onze laatste thuiswedstrijd tegen Ambon 3, dat het seizoen op zijn achterste benen loopt was aan beide zijden duidelijk merkbaar. Wij lieten deze gelegenheid echter niet on gebruikt om met 62 een nieuwe over winning aan ons lijstje toe te voegen, rest ons nog Ajax uit, en wie weet MARCEL KOSTER Wanneer ik aan het eind van dit sei zoen de resultaten van onze 5 elftallen bekijk, dan valt het op, dat wij als geheel een moeilijk seizoen achter de rug heb ben. Moeilijk, omdat het vorige voetbal jaar ons van de 4 elftallen 3 kampioenen opleverde. Het eerste, tweede en derde eisten in het seizoen '66/67 de kam pioenseer voor zich op en klommen ieder een klasse hoger op. Dit jaar heeft men kunnen constateren, hoe moeilijk soms het handhaven van een eenmaal verwor ven positie is. Bij het eerste is dit niet ge lukt. Het tweede en derde hebben zich goed geweerd in hun nieuwe afdelingen. Het vierde, dat het het vorige jaar als enige liet afweten, is nu gepromoveerd. Het vijfde elftal deelt de 4e plaats. Eerste We hebben het niet gehaald. Spijtig aan de ene kant, niet zo erg aan de andere kant. Spijtig is het, omdat na een goed sei zoen een grote overwinningreeks afge sloten werd met het kampioenschap en het idee bestond, dat, toen eenmaal bekend werd, dat er een aanzienlijke versterking van enkele prominente zondagspelers plaats zou vinden, ook in de 3e klasse AFC een behoorlijke rol zou kunnen spe len. Het is echter niet gebeurd. Na over winningen op Wartburgia en Desto in de eerste wedstrijden bleven we maanden op 4 punten staan en dit aantal is langzaam naar 7 als eindresultaat gegroeid, te wei nig voor handhaving in deze klasse. Oor zaken van deze gang zijn al vaak genoemd en het lijkt me dan ook onnodig deze nog eens te memoreren. Het is te hopen, dat door wat beginsuccessen de animo en geestdrift weer zal ontwaken om volgend seizoen een voorname rol te spelen in een lagere afdeling. Tweede Het tweede team heeft een redelijk sei zoen achter de rug met enkele zeer goede wedstrijden als sluitstuk van de competi tie. Zo werd bv. tegen kampioenskandi daat Amstelveen (dat reeds bloemen langs de lijn had) in een uitwedstrijd met 23 gewonnen, vooral door de bewonde renswaardige partij voetbal, die „Merce- des-Kareltje" Baarschers als Ausputzer daar ten beste gaf. De laatste competitie wedstrijd speelde men gelijk tegen nr. 3, Kennemerland. Als slot van het seizoen '67/68 werd een wedstrijd tussen het eer ste en het tweede gespeeld, die in een 11 gelijkspel uitmondde, waarbij bleek, dat het tweede team door de grotere dash het beste van het spel had. De commissie heeft aan dit elftal, onder prima leiding van de altijd even enthousiaste Bert Wit- teveen, veel plezier gehad door zijn uit nemende teamgeest en inzet van de oude re kern en omringende jongeren. Derde Dit elftal heeft zich, ondanks zeer veel moeilijkheden en tegenslagen, rustig ge handhaafd in haar afdeling. Het derde had het meest te lijden van afschrijvingen van resp. Ie, 2e en 4e, dat het hele jaar kampioenskandidaat was. Wij hopen vol gend seizoen wat opbouwender aan dit elftal te gaan werken. Vierde Het enige elftal, dat dit seizoen wezen lijk voor een kampioenschap vocht, was het vierde. Een elftal met een zeer vaste kern van spelers, die buitengewoon ent housiast elke week hun sport beoefenden. Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 AMSTERDAM - BEVERWIJK LEEUWARDEN Als voorbeelden dienen bv. een Ger de Jong, die als KLM-er om 12.00 uit Milaan terugkwam en om 12.40 uur aan de over kant van het IJ z'n partij meeblies en Cor van Haren, ook al KLM-er, die na een 2- maanden durend verblijf in Zuid-Afrika (na eerst vandaaruit gebeld te hebben) om 12.00 uur op Schiphol arriveerde en om 12.30 uur op AFC was om zich voor de promotiewedstrijd van z'n team te verkle den. Zo waren er meer voorvallen, die typerend voor ons vierde waren. Het kam pioenschap was voor Arsenal (waar we 31 klop kregen), promotie is echter een prestatie, waar we erg content mee zijn. Vijfde Kon ik in voorgaande Schakels leuke affaires over ZAT-5 schrijven, de laatste weken is dit een moeilijk elftal geworden. Moeilijkheden met (geleende) scheids rechter (vriendjes) en tegenstanders wa ren aan de orde van de dag. Het pleit ech ter voor de „sjmoes"kracht van enkele onder onze jongens, die elke referee weer plat kregen en waarschuwingen wisten te voorkomen. Het kwam zelf zover, dat een dezer spelers, nota bene een voorma lig jeugdcommissielid, het veld moest ver laten, daar de scheidsrechter een beetje de indruk kreeg, dat genoemde speler de wedstrijd leidde, maar, nadat een afvaar diging van z'n makkers in de rust even gezellig op de thee bij de scheidsrechter was langs gegaan, zag men de onmogelijk met een ander te verwarren gestalte van de uit het veld verwijderdde speler, weer rustig over het gras dartelen. HANS LOONSTIJN 3

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 3