Van Cs Aug.Uilkema ABC Jeugdig initiatief BLOEMEN 'n horloge van Klasse poolt allen mee, het is voor a.p.c. 11. In principe wel. Het Jong willen blijven' ondanks het bereiken van een bepaalde leeftijd heeft echter in vele gevallen iets geforceerds. 12. Opvallend minder. De moeilijkheid blijft om aan te geven waarom ik dat vind. Dit seizoen constateer ik een gebrek aan bezieling. Het lijkt alsof een verbetering van de tweede plaats in de kampioenscompetitie er bij de jongens niet in zit. De belangrijkste facetten die ik be halve bezieling dit jaar mis zijn: 1) schotvaardigheid van zowel de voorhoede als van de middenlinie, en 2) de goede trough-passes'. Over het algemeen wordt tè steriel en tè kort gespeeld. 13. Tot mijn schande tè weinig. Als mijn zoontjes opgroeien zal dit on getwijfeld veranderen. 14. Om in AFC termen te spreken ,Goed Genoeg'. Een waardering die in wezen om verbetering vraagt. Niet wat de zakelijke berichtgeving betreft; wel wat betreft de esprit'. Verder mis ik fotomateriaal. Het kostenprobleem is mij daarbij be kend. TON GLAS Antwoorden: 1. Omstreeks 1939. Functies: lid, later voorzitter van de elftalcommissies B en A. Lid van de enquêtecommissie. Thans nog voor zitter van de veteranen. 2. Nee. 3. In zijn huidige vorm niet. 4. Wel jammer, geen ramp. 5. Uitstekend. 6. Niet geregeld, wèl nu en dan. 7. Ja. 8. Ja. 9. Kan ik uit eigen ervaring laatste tijd niet beoordelen. 10. Nee. 11. Ja. 12. Slechter. 13. Te weinig. 14. Afwisselend goed en minder goed. tijdens de wintermaanden zijn ontstaan, aan te houden en te versterken. ABC biedt de voetballende jeugd tijdens de zomermaanden een vrije-tijdsbesteding die enorm aanspreekt: boeiend, flitsend en dynamisch. Voetballertjes die belang stelling voor honkbal hebben, kunnen er binnenkort nader mee kennismaken. Maandag 1 april 's avonds om 18.15 uur: van 15 jaar en ouder; woensdag 3 april 's avonds om 18.15 uur van 12 tot 14 jaar en zaterdag 6 april 's ochtends om 11 uur van 9 tot en met 11 jaar. Ieder een is van harte welkom. Plotseling lag het op de tafels in liet clubgebouw: ,Het Supportertje', het nieuwe blad van de nieuwe Supportersvereniging AFC. Vier bladzijden waarop de vier AFC- ers, die hun schouders onder de oprichting van een supportersvereniging hebben ge- zei, vertellen wat hun bedoelingen zijn. Letterlijk stond er: ,Wü delen u mee dat wij bezig zijn een supportersvereniging op te richten. Wjj doen dit om te trachten ons nog steeds zo sterk staande eerste naar het kampioenschap te helpen. Voor het de finitieve oprichten hiervan, hebben wij grote belangstelling van u nodig'. Het initia tief kreeg een enthousiast onthaal. Reden voor de vier jongens, die het werkteam vormen, om energiek door te gaan. van de De dagen worden langer, het weer wordt beter en het voetbal nadert zijn afloop. De zomersporten gaan zich weer aandienen: honkbal in ABC en cricket in ACC. Beide clubs bieden een goede ge legenheid om de vriendschapsbanden, die Kort na de wedstrijd AFC-Hollandia was het bestuur van de supportersclub bereid om het een en ander exclusief voor de AFC-Schakel toe te lichten. Wij spraken met voorzitter, de 13-jarige Fred Gehring en met secretaris/penningmees ter, de één jaar jongere Benno Leeser. ,We hebben het al in ons eerste blad uiteengezet dat het de bedoeling is om natuurlijk zoveel mogelijk AFC-ers lid van onze supportersvereniging te laten worden. Dit kost 10,per jaar en daarvoor krijg je het blad en het recht om met reductie hoedjes, vlaggetjes en toeters bij ons te kopen. Deze spullen zijn nodig om ons eerste aan te moedi gen', vertelde Benno. ,We hebben nog meer plannen, zoals, later, als we genoeg geld daarvoor hebben, om een bus te hu ren voor de uitwedstrijden. Bovendien willen we foto's laten maken door onze eigen fotograaf, André Bonnet (14 jaar), en die in ons blad bijsluiten. Foto's niet alleen van het eerste. Iedereen die dit maar wil kan bij André opgeven welke foto hij moet maken. Dat kost natuurlijk geld', aldus voorzitter Fred. Wanneer komt je blad uit? ,Eén keer per maand'. Wie zorgt voor de inhoud? .Dat doet Rudie Weissman, die onze ver slaggever is. Hij maakt bijvoorbeeld in een maand tien verslagen en daarvan zoeken wij er enkele uit'. Hoeveel leden telt je supportersclub al? Ongeveer vijf tien, maar we kregen al een aantal toe zeggingen, zodat het spoedig veel meer zal zijn'. Wie zet de tekst op de stencils? Dat hebben we zelf gedaan, maar omdat dit nog niet zo lukte, hebben we een ou dere bereid gevonden het over te doen. Rudie's vader gaat ons nu hiermee hel pen'. Waar draaien jullie de stencils af? ,Daar hopen we een AFC-er voor te vin den. Misschien kan dit gelijk met het AFC-bulletin gebeuren één keer per maand'. Hoe groot is jullie oplaag? Voorlopig honderd. Als we merken dat dit te weinig zal zijn, vergroten we na tuurlijk onze oplaag'. Hoe gaat het met de distributie van het blad? Wordt aan de leden van de supportersvereniging thuis gezonden'. Gaan jullie het blad ook een kaft geven? ,Ja, daarvoor hopen we adverteerders onder de AFC-ers te vin den'. Het kwartet Fred, Benno, Rudie en André, zal ongetwijfeld dagelijks met spanning de ledenaanwas volgen. Het lid maatschapsgeld van 10,(pupillen half geld) kan betaald worden door stor ting op postrekening 1356532, t.n.v. mevr. mr. A. B. Leeser-Gassan omdat we zelf nog geen girorekening mogen openen, daar zijn we te jong voor') en voorstellen en ideeën worden graag in gedacht bij Fred Gehring (Stadionweg 180"', tel.: 020-731865) en bij Benno Leeser (Cannenburg 88, tel.: 020- 423445). ,We geven ieder lid een lidmaatschaps kaart en aan de prijsvraag in ons blad mogen alleen ingeschreven leden mee doen', klinkt het zakelijk. .Betaling di rect bij het aanmelden', wordt er nog aan toegevoegd. Het onderhoud is afge lopen. Fred Gehring (eerste klas Am sterdams Lyceum), Benno Leeser (idem), Rudie Weissmann (eerste klas Spinoze Lyceum) en André Bonnet (tweede klas se HAVO-school) hebben nog meer te doen. ,We moeten wel aan onze studie denken', zegt er één bij het afscheid. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0140 Als 't ccn goed horloge moet zijn, waar U jarenlang van op i aan kunt, maak dan Uw keus bij Reguliersbreestraat 39 Amsterdam sinds 1900 8

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 8