Mixed Pickles On dit en datjes HL Saloon Dick poolt allen mee, het is voor a.p.c. (vervolg) Welkom, supportertje! In het publiciteitsgezin op Goed Genoeg is een baby geboren en gretig happen wij in de beschuit met muisjes Het heet „Het Supportertje" en het heeft een stralende entrée gemaakt. De verschijning van het gestencilde blad (dit is een blad en geen „blaadje") bij AFCHollandia was een complete verrassing zowel om de voortreffelijke inhoud als om de samenstelling van „HET TEAM". Die blijkt als volgt te zijn: Fred Gehring (voorzitter), Benno Leeser (secretaris pen ningmeester), Rudie Weissman (verslaggever) en André Bonnet (fotograaf). En weet U wat hier het verrassende is? Deze „heren zijn 12 ja twaalf! jaar oud. Over verjonging gesproken! Ik hoorde hierover op Goed Genoeg een aardig grapje. Voorzitter Kappelhoff zat met „HET TEAM" te praten wlgerP aa" £en andef 'afeltje iemand vroee: „Met wie zit Kappelhoff daar?" Antwoord „Ssst. Hij polst zijn op- Mag ik als „old hand" mijn jeugdige collegae van harte mijn compliment maken? De inhoud was interessant en geva rieerd en de uitvoering was foutloos dat is de Schakel nog nooit helemaal gelukt. En nu moet U mij een groot ge noegen doen. Voor een tientje per jaar is U lid van de „club" en dan krijgt U iedere maand dat blad thuisgestuurd Wilt U dat tientje dan gireren op postgiro 1356532 ten name van Mr. A. B. Leeser-Gassan, Amsterdam? Beste mensen laat onze populaire „televisie-griffier" overtijd moeten maken met het inboeken van de giro's. Voor dat tientje kunt U dan tegen gereduceerde prijs hoedjes, vlaggetjes en toeters kopen en dat is dan weer leuk voor de ouderen onder ons die nog niet helemaal aan de verjonging kunnen wennen en zich toch willen uiten Verder gaat 50 procent van de winst de jeugd is altijd optimistisch en de jongelui hebben het nu al over winst" naar het 75-jarig bestaan. Dus misschien vang ik ook nog wat voor mijn gedenkschrift en zo helpt de jeugd dan weer de ouder dom Gireert U meteen even? Dank U. J. W. Weer thuis Chris Schroder vertoeft weer in zijn flatwoning aan de Joh. Jongkindstraat. Na ruim acht weken Overtoom. Een be zoek aan hem kort na zijn thuiskomst leverde mij de wetenschap op dat Chris weer geheel ,in' is voor AFC. Een schrijfmachine, een statistisch boekwerk en legio uitslagen vormden zijn werkmateriaal. Naar Brynzeel gaat hij nog niet, want de operatiewond moet nog genezen. Ik was trouwens niet de enige die Chris temidden van vrouw Henny, twee zonen en AFC-bescheiden aantrof. Het loopt er aardig druk aan de Joh. Jongkindstraat. De resultaten van zijn gecijfer treft u al in deze .Schakel' aan. Carnaval Het Carnaval-nieuwe-stijl is een suc ces gebleken. Was de opkomst niet zo groot als het vorig jaar, de gezelligheid was daarentegen enorm groot. Wellicht dat het volgend jaar het carnavalsfeest niet tijdens het echte' carnavals-weekein de moet worden vastgesteld, want vele AFC-ers zakken tijdens deze dagen af naar het gebied beneden de grote rivie ren. Gelachen hebben we wel en niet in het minst geraden. Namelijk wie wie was. Pipo's collega's bleken in trek te zijn, want onder iedere tien deelnemers- (sters) bevond zich een clown. De eerste prijs bij de dames ging naar Rietje Le- loux die zich als de .vliegende non' had uitgedost, bij de heren was het Ton v. d. Valk Jr. die als skelet rondtippelde en met de eerste prijs ging strijken. Andere prijzen werden verdiend door Pim Adri- aansz als Parijse clochard en Jaap Drais- ma, die zich aan travestie .bezondigde' door als ,ouwe heks' te verschijnen en daardoor een damesprijs verdiende. Een prijs die hij niet ontving omdat hij plot seling van Goed Genoeg's grondgebied verdwenen scheen te zijn. Althans dat dacht men. Ook mevrouw de Boer oog- ste met haar creatie ,de fee met de lich tjes' enorm veel succes. Zagen we ver der een politieman, een chirurg, een buikdanseres, een zeeman, een duivel, een cowboy, een Hongaars dansmeisje, acrobaten, LSD-meisjes, boeren en twee katers (die poezen bleken te zijn) rond lopen. Prins Carnaval Rob Dukker en zijn jolige raadsleden, Jan van Dijk, Ni co Leloux, Hans Dukker, Henk van Teunenbroek en Hugo Walker hebben zich goed van hun taak gekweten. Weer feest Nauwelijks bijgekomen van dit carna valsfeest moesten de feestvierders van AFC, ABC en ACC twee weken later opnieuw aantreden voor het ,Milly Scott- feest'. Acht kapitaalkrachtige AFC- ers hadden dit feest op touw gezet en hun pecunia er in gestoken. Zij hebben er geen spijt van gehad en de enkele gul dens die zij er bij moesten leggen, heb ben zij er graag voor over gehad. Dit feest klonk als een klok, niet in het minst dankzij het magistrale optreden van Mil- ly Scott en haar kwartet. Af te gaan op de uitlatingen van de graag anoniem willende blijven initiatiefnemers staat er voor binnenkort weer zo'n fuifje voor de deur. Voor mij mag het. Beat Over feesten gesproken. Hebt u zich wel eens gerealiseerd hoe veel werk de .beatcommissie', AFC's enige onofficiële commissie, verzet? Mannen als Kees Boer junior, Eddy Loonstijn, Wilko Gee- sink, Ron Limburg, Leopold Küpers, Freddy Laarhoven en John Mud maken van deze commissie deel uit. Met als .man op de achtergrond' de wat oudere Wim Endel. Eén keer per maand wordt zo'n beatfeest op ,Goed Genoeg' geor ganiseerd en dat gebeurt met een élan, waarvan ouderen nog wel eens iets kun nen leren. De heren zijn kind aan huis bij Amsterdams belasting- en BUMA- kantoren en contracteren bekende beat- orkesten als volleerde zakenmensen. Beatorkesten die aan de De Boelelaan al hun kunnen hebben getoond zijn: Ger- trud's Dream (wat ze droomde zijn we niet achter gekomen), Re Obcession, The Robins, Bobby Green's Selection en za terdag 23 maart j.l. Midnight Special. Het is een prettige gedachte dat onze ,Goed Genoeg'-gemeenschap over der gelijke feestorganisatoren beschikt. So- ciëteitsbestuur en Pers- en Propaganda- commissie zullen de heren later graag in hun gelederen opnemen. Weglopers En dan ontpopten zich twee avonturiers onder de jeugd van AFC. Mark Roosnek haalde de voorpagina's van de kranten door van huis weg te lopen en in Ierland terecht te komen. Dolf Waterman nam eveneens de benen maar bleef binnen de grenzen. Gelukkig kwamen beide jon gens weer terecht in het ouderlijke ge zin. Andere jeugdleden bleven thuis. Ze hadden geen behoefte om weg te lopen, omdat zij het Supportertje' moesten ma ken. HERENKAPSALON AMSTELVEENSEWEG 966 (bij grote ingang Amsterdamse Bos) Telefoon 71 5918 3^

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 6