OB Mixed Pickles i 'W BequnstiQinq van onze adveRteeRdeRS, houdt de schakel in stand Feesten De winter lo°Pt ten einde; niet veel winter dit keer, maar een bar vervelende. Net niet meer voetballen, net nog niet schaatsenrijden en verder het hele specialiteitenprogramma van de Bilt: veel sneeuw, ijzel die ons op een gletscher deed terechtkomen, de nodige stormwaarschuwingen en waarschuwingen voor het verkeer. „Goed Genoeg" was weer een soort vuurtoren in dat meteorologische geweld, waarheen iedere AFCer koers zette. Er is weer heel wat afgefeest in het donkere seizoen. Ik heb er maar enkele bijgewoond; ik geloof in de wijsheid van het Engelse gezegde: „Baby, be your age en houd mij dus verre van beatavonden en een bal masqué. Voor mij de spor- tieve vreugde van een biljardwedstrijd met het geklikklak van het ivoor op de groene tafel en de monotone stem van de arbiter; de literaire vreugde om een Nieuwsjaarswens en de culinaire vreugde om het jaardiner. Daar heb ik crêpes Sibé- riennes geconsumeerd waarvoor bijvoeglijke woorden eenvoudig te kort schieten. Ik zal eens met Balk afspreken dat ik op een stille middag helemaal alleen de nakomelingen van deze Siberische pannekoekjes krijg opgediend. De hele „ambiance van dat jaardiner was naar mijn mening dit keer toch al een stuk beter dan vorige jaren wel licht door de aanvankelijk wat vreemd aandoende indeling van de zaal, die een grote ruimte liet met een bijna ontstellen de afstand tussen „kiezers" en „gekozenen". Maar later bleek, dat deze vrije ruimte ongedachte mogelijkheden bood Theo van Nigtevegt gaf daar een solo-dans weg, die sterk deed denken aan de stervende zwaan van Anna Paulona oh nee dat is die dame van die polder in Noord-Holland maar enfin, u begrijpt wel wie ik bedoel. En good old Wim v. d' Marei gaf een improvisatie weg, waarvan hij het geheim nu eenmaal kent. Voor de andere feesten dan „over" naar an dere rubrieken: we hebben weer fijn overwinterd. En zo zal in dit nummer ook wel iets staan over het beroemde bal masqué, waarbij ik buitengewoon heb meegeleefd met de verjonging die heeft plaats gehad. De altijd accurate Jaap van Nek, nog ouder dan ik (wij schelen 27 dagen en dat kan men duidelijk zien) was gelukkig ook voorstander van die verjonging en heeft mij precies uitgerekend dat de gemiddelde leeftijd van Prins Carnaval en zijn Rakkers gedaald is van 61 jaar tot 35 jaar. Een fraai resultaat. Eigenlijk is een en ander een algemene indice voor vriendenclubs. Vriendenclubs hebben natuurlijk veel voor, maar zij worden altijd bedreigd door het gevaar dat er aan de top „vergrijzing" plaats vindt. In een vriendenclub zég je niet graag tegen een oudere: „Het wordt tijd dat je ophoepelt". En niemand zal het in zijn hoofd halen met een tegen-kandi daat te komen. Dat doè je niet. Ik ben mij van dat gevaar ook bewust en heb enige tijd geleden mijn voortreffelijke voorzitter en vriend Henk Kappel hoff benoemd tot nnjn „uitsmijter". Ik heb tegen Kappelhoff gezegd dat heel zelden een journalist of auteur van zich zelf merkt dat zijn werk achteruit gaat. Als Kappelhoff op de club hoort dat je nu wel kan merken dat J. W. ouder wordt en in zijn rubriek begint te zeuren, dan moet hij het mij eerlijk zeggen. Hij zal het wél doen als er een kelner in de buurt is, want een dergelijke mededeling moet natuurlijk „gesmeerd" gaan en nu ik maar af te wachten of dit stukje hiertoe misschien al aanleiding geeft Hoe kan dat Wij zijn verwend mensen verwend met de glanzende successen die onze geliefde AFC de laatste jaren boekt en in het wekelijks medeleven vergeet je wel eens, hoe geweldig de opmars op breed niveau van de club in de jaren zestig eigenlijk wel is. Ik werd het mij bewust toen ik weer eens de telefoon bediende na enkele wedstrijden van het eer ste. Dat vind ik altijd geweldig interessant vanwege de reactie bij de mensen die opbellen. En nu is mij iets opgevallen- als je moet zeggen dat AFC verloren of zelfs gelijkgespeeld heeft dan hoor je: „Hoe kan dat nou''" Is dat niet het machtigste bewijs, hoe sterk AFC geworden is? Het is nog niet zo gek lang geleden pak weg, een jaar of acht u6!6," e"x^at dat ln de hlstone van AFC dat die opbellers uit hun stoel vielen als je kon zeggen dat we gewonnen hadden. Nu vallen ze uit hun stoel als je zegt dat we verloren of gelijk gespeeld hebben. Had je ons moeten zien terug- komen na een gelijk spel in Den Helder of in Zaandam. De binnenstad was te klein geweest. Maar nu zo iets vin den ze gewoon een sof. Het ziet er naar uit dat dit seizoen ons tenslotte een teleurstelling zal brengen. Maar vergeet niet: die teleurstelling betreft het met kampioen worden in de eerste klas de vreugde van enkele jaren geleden betrof het niet degraderen naar de derde klas. Toch een heel verschil. Foto's Dringend verzoek met name aan de oudere leden: wilt u eens nagaan of u foto's heeft van „Goed Genoeg" Water graafsmeer, waar AFC haar domicilie had van 1906-1920? Zij zijn bestemd voor het Gedenkschrift dat verschijnt bij ons 75-jarig bestaan en worden om met de huwelijks advertenties te spreken „op erewoord" geretourneerd. Gaarne zo spoedig mogelijk inzenden aan J. H. Wijnand Rid derlaan 67, Den Haag. Partij kiezen Nederlanders hebben de neiging dank zij ons rechtvaardigheidsgevoel en ook wel dank zij onze sympathie voor de underdog om partij te kiezen. Wij zijn vóór of tégen het Amerikaanse optreden in Vietnam, de omwenteling in Griekenland, Mr. Smith in Rhodesia en de rassen-discriminatie in Zuid-Afrika. Wij zijn van die echte zwart-wit kijkertjes En nu zijn we een beetje in de war geraakt, want nu heeft Zuid-Afrika beloofd om geen rassen-discriminatie toe te pas sen bij de uitzending naar de Olympische Spelen in Mexico, waarop alle mogelijke „zwarte" landjes het vertikken naar Mexico te gaan. Dit nu begrijpt de zwart-wit denkende Nederlander niet. Nu de witte Zuid-Afrikanen hun gediscrimi neerde zwart landgenoten naar Mexico sturen, worden de zwarten in andere landen wit van woede en gaan niet' Hoe verschrikkelijk moeilijk de situatie nu geworden is bewees mijn oude sobat Kick Geudeker die aan deze zaak in Sport en Sportwereld een hoofdartikel wijdde en de volgende zin pleegde: „Hoe begrijpelijk de felle emotionele reactie van vooral de „gekleurde landen op de toelating van Zuid-Afrika ook is, hoe verheugend ook de solidariteit van andere landen wij betreuren die nochtans." Hoe je „nochtans" iets kan betreuren, dat verheugend en begrijpelijk is ontgaat mii Als ik in ons aller Schiller-bar Kick Geudeker tegen het lijf loop moet ik het hem toch eens vragen. Tegen de tijd dit ik het snap zullen wij, om in de terminologie van „gekleurde landen" te spreken (Kick, hoe verzin je het') er allebei wel ee kleurd op staan. e Sterk Ja, inderdaad: AFC is toch wel over alle linies sterk. Op één pagina van de „Sportkroniek" het volgende: Uitslasren Reserve 2e klasse B: AFC III—UW II: 10." (Derde tegen tweede). Daarnaast een drie-kolomsfoto met een juichende voorhoedespeler en een vruchteloos duikende keeper. Tekst: „BelgiëNederland UEFA-jeugd 02 Husers fAFO heeft het tweede doelpunt gescoord." Wie wie inderdaad had dergelijke berichten enkele jaren geleden als iets van- zelfsprekends durven voorspellen? 1 5

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 5