Matei SliindeHó Is het bekervoetbal in Nederland lonend? Veertien Duits bezoek ook voor Uw PARTIES, RECEPTIES, Tel. 72 04 64 LUNCHES en minuten voor Reims. Di Stefano en Rial maakten nog voor de rust gelijk. In de tweede helf gaf Hidalgo Reims weer een voorsprong, maar de opgerukte spil van Real zorgde na een lange solo weer voor een gelijke stand. Elf minuten voor het einde maakte Rial zijn tweede doelpunt, zodat elf dolgelukkige Spanjaarden de cup voor het eerst mee naar huis moch ten nemen. Zij zouden dit later nog een paar maal doen, maar daarover meer in de volgen de Schakel. RACONTEUR Sinds vele jaren kampt onze KNVB met een groot probleem. Men blijkt in Den Haag niet bij machte om een goe de formule voor het bekertoernooi te vinden. De nieuwste invoering, het poule systeem met clubs uit dezelfde streek, die dan tegen elkaar spelen, blijkt alles be halve succesvol te zijn. Bovendien zijn de data, waarop dit seizoen de wedstrij den zijn vastgesteld niet bepaald de ge lukkigste. Het ligt voor de hand, dat wedstrijden op oudepaarsdag en tijdens carnaval niet veel toeschouwers zullen trekken. Het is duidelijk, dat het Nederlandse voetbal publiek niet erg geïnteresseerd is in het vaderlandse bekervoetbal. Bovendien lijkt het mij, dat verscheidene clubs er ook liever niets mee te maken willen hebben. Naar mijn mening zijn er nog twee mogelijkheden voor de KNVB. De eer ste mogelijkheid houdt in, dat het ver loop van de competitie wordt afgewacht en dat men de clubs bijvoorbeeld in no vember of december de gelegenheid geeft zich voor het bekertoernooi in te schrij ven. Dit systeem vindt men ook in En geland, hoewel de bekercompetitie daar al in september begint. Het voordeel van dit systeem is, dat niet geïnteresseerde clubs niet behoeven mee te doen. Bovendien weet men in de cember wel, welke clubs nog kans heb ben op het landskampioenschap. De clubs, die geen kans meer hebben, kun nen dan voor de beker gaan voetballen en langs deze weg proberen een plaats in de competitie voor Europacup II te bemachtigen. De clubs zullen dan onge twijfeld meer publiek tijdens de beker wedstrijden trekken. De tweede moge lijkheid voor de KNVB is, om het be kervoetbal te stoppen. Dit zou ik echter betreuren, maar het lijkt mij vrij duide lijk, dat het niet mogelijk is op dezelfde weg door te gaan. INVESTIGATOR Betreffend uw veertiende elftal ont brak in de februari-schakel een werkje van mijn vaste hand, hetgeen ter redac tie tot een lichte verontrusting aanleiding gegeven bleek te hebben. De C-commis- sie bracht evenwel uitkomst en liet een uiteraard objectieve maar terecht lovende hartekreet los. Niettemin is er iets verstoort in de rhytmische motoriek van uw staartelftal, hetgeen u niet ontgaan zal zijn. De oor zaak ervan moet echter buiten onze for matie worden gezocht. Luttele uren immers na onze archaïs tische carnavalsviering struikelden wij ,uit' met 0-4 tegen Geuzenveld 7, dat thuis' met 13-1 was opgepeuzeld. In de schaduw van Prins Nooit Genoeg de Tweede was uw berichtgever inderdaad iets beter op dreef. Prijswinnend. Als Pa- rijse clochard. ,Quel arrondissement?' werd er nog gevraagd. ,Quatorzième', was het begripvolle antwoord van een kenner. Als viezerik was ik stellig verdienste lijk, hoewel Tonny van der Valk als ske let de hoofdprijs toebedeeld kreeg. Toch acht ik mijn creatie iets gaver. Ik leek niet alleen op mijn clochard, sterker nog, ik rook er zelfs naar, hetgeen van van der Valks' lijk niet gezegd kon worden. Ook bij Osdorp 7 lag de winst niet meer voor het opscheppen. Met 2-6 schoten wij juist iets te kort en onze tegenstrevers juist iets te lang. De serie uitwedstrijden werd vervolgd bij Unity', dat wij aanvankelijk voor een Unitel-formatie aanzagen. Na het mis verstand en een 0-2 ruststand kon het einde op 2-2 worden gehaald. Wij zijn er dus weer, Ach, eigenlijk zijn wij nooit weggeweest AD ONDERDELAT Zaterdag 6 april komt een gezelschap Duitsers naar ,Goed Genoeg'. Waaron der een aantal voetballers van de vlakbij Keulen gevestigde club TSV Rönsahl. Die komen voetballen tegen ons derde elftal. Hoe één en ander is gekomen? Cor Kerker bezocht enige maanden ge leden met een Westduitse zakenrelatie Klaus Peter Ross ons sportpark. Zoals gebruikelijk, werden de stallen bezich tigd en herr Ross, zelf een verwoed voet baller, stond perplex van de geweldige akkomodatie. De eerste visite van herr Ross aan ons sportpark was hem zo goed bevallen dat hij bij een volgend bezoek zijn voetbalspullen had meegenomen en een training onder leiding van Gé van In de ACHILLES - BAR - BODEGA staat U nooit buitenspel De night - bar van zuid Achillesstraat 91 Open 8 - 2 uur Vrijdag en J. v. Bennekom Zaterdag 8-3 uur Dijk meemaakte. De week daarna ver telde herr Ross aan Cor Kerker dat zijn elftal met 7-0 had gewonnen en dat dit toch wel voor een deel te danken was aan zijn training bij AFC. Er werd door Kerkers zakenrelatie zoveel reclame ge maakt voor AFC in de vereniging Rön sahl dat men daar allerlei initiatieven ging ontwikkelen om voor de eerste keer in de historie van deze club een buiten landse trip te organiseren. Natuurlijk richting AFC. Er werd in Rönsahl zelfs een loterij voor op touw gezet. De moeilijkheid voor AFC was welk elftal AFC zou moeten vertekenwoordi- gen. Rönsahl komt namelijk uit in de onderafdeling die te vergelijken is met de eerste klasse KNVB, afdeling Amster dam. Tè zwak dus voor het eerste en het tweede elftal. Het derde elftal werd ge kozen. 's Middags om drie uur begint de wedstrijd en na afloop van de wedstrijd blijft het gezelschap, bestaande uit 47 personen (inclusief dames) in onze So ciëteit dineren, 's Avonds wordt er ge danst op muziek van het Fokker trio. Verbazend is de Duitse ,gründlichkeit' waarmee de mannen van Rönsahl de trip hebben voorbereid. Een programma door die club uitgegeven, vermeldt ondermeer: Samstag 12.00; Ankunft Stadion AFC, Amsterdam; Begrüssung durch den Vor stand mit anschliessendem Rundgang durch die Sportanlagen; 13.00: Erfris- chung und kleines Essen in vereinseige- nen Restaurant am Stadion. Eintragungen aller Namen in das Buch der Sociëteit; 15.00: Fussballspiel in der Hauptkampf- bahn; 18.00: grosses Abendessen; 19.30: Gemütliches Beisammensein, es spielt eine Kapelle zum Tanz; Sonntag: 9.00: Gemeinsames Frühstuck auf orginal hol- landischen Art. Over Gé van Dijk wordt geschreven: ,der ehemaligen Nationaltor- hiiter und jetzigen AFC-Trainer. Komt u zaterdagavond ook nog langs? VAN BREESTRAAT 3 (bij Concertgebouw) DINERS poolt allen mee, het is voor a.f.c. 4

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 4