Van Cs Aug.Uilkema P ersv/ers Aug. Uilkema BLOEMEN 'n horloge van Klasse 0e night-bar van zuid Achillesstraat 91 poolt aLLen mee, het is voor a.f.c. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0140 Als 't een goed horloge moet zijn, waar U jarenlang van op aan kunt, maak dan Uw keus bij Rcgulicrsbrccstraat 39 Amsterdam sinds 1900 Derde elftallen semiprofclubs naar standaardklasse In „Zaken, die ons raken", het blad van de Landelijke Bond van amateur- voetbalverenigingen, brengt LBA-voorzit- ter, J. C. Brinckmann, de wens ter spra ke die er bij een aantal semiprofclubs heerst om met hun derde elftal in de standaardklasse uit te mogen komen. Het gaat hier om een al jaren bestaande strijdvraag, die weliswaar nog nooit op de agenda van de bondvergadering heeft gestaan maar waarvan het genoegzaam bekend mag worden geacht dat men in de „wandelgangen" van het amateur voetbal er afwijzend op heeft gereageerd. Voorzitter Brinckmann heeft over de ze kwestie een gesprek gehad met enke le bestuursleden van Feijenoord naar aanleiding van enkele opmerkingen in het clubblad van de Rotterdamse semi- profclub volgens welke de LBA de ama teurs van de semiprofverenigingen als niet volwaardig zouden beschouwen. Het artikel in „Zaken, die ons raken" vermeldt hierover verder: „Op onze di- Reguliersbreestraat 59 - Amsterdam-C. recte vraag, waaruit dan het discrimine rende van de houding van de amateurs bestaat, bleek dat men weliswaar begrip heeft voor de bezwaren van de amateurs, maar dat er ook reden tot klagen bestaat in het andere kamp. Men wijst op het grote verloop van spelers, die in Feijenoord niet verder kunnen komen dan het derde elftal, ter wijl men bijv. wel in De Musschen I kan uitkomen. Men betreurt het verder, dat de amateurs van Feijenoord bijna nooit uitgenodigd worden voor serie wedstrijden en tournooien en niet mo gen deelnemen aan de bekercompetitie. Bezwaren De bezwaren van amateurzijde mogen bekend geacht zijn. Het kan echter geen kwaad er nogmaals de aandacht op te vestigen. Als Feijenoord 3 morgen als Feijenoord I amateur in de competitie kan uitkomen, zullen veel spelers hun weg zoeken naar semiprofclubs, omdat zij dan toch in een „eerste" kunnen spe len en de weg r aar het betaald voetbal gemakkelijker lijkt te zijn. Men kan im mers de ene zondag in Feijenoord I ama teurs spelen en een week later in Feije noord B betaald opgesteld worden. Zelfs is de mogelijkheid aanwezig in het hoogste Feijenoord elftal uit te ko men en de week daarop toch weer bij de amateurs. Dit nu is een onaanvaardbare zaak en dat begrijpt men bij Feijenoord ook wel. Oplossing Is hier nu een oplossing mogelijk? Na tuurlijk, want de mogelijkheid is er, na melijk door een volledige splitsing in Feijenoord (en anderen) tussen de be taalde- en de arrateurafdeling. D.w.z. de stichtingsvorm. De amateurafdeling wordt dan een zelfstandige vereniging met recht op een plaats in een standaard klasse. Deze weg is door verschillende clubs gekozen. Kijk naar Leeuwarden, KFC, Scheveningen enz. Het is de weg, die door het amateurvoetbal in het alge meen als de beste oplossing gezien wordt, omdat daarmede „scheiding der gees ten" bereikt wordt. Niemand kan een semiprofclub echter tot een dergelijke scheiding dwingen, ten zij de reglementen van de KNVB dit als conditio sine qua non zouden stellen. Om een paar clubs te noemen, bij Feijenoord, ADO, Sparta en Ajax al len clubs met een grote amateurafdeling voelt men niets voor een scheiding. Het is een genoegen dit vast te stellen, temeer omdat aan de amateurs van die clubs zorg en geld wordt besteed. En na tuurlijk niet alleen bij de hiervoor ge noemde. Een splitsing zal gemakkelijker tot stand komen, als de nood daartoe dwingt. Overbodig Willen de amateurs dan niet tegen de amateurs van de semiprofclubs spelen? Feitelijk een overbodige vraag, want dit gebeurt toch. Maar ja, alleen in de reser veklassen. En toch antwoorden wij op die vraag: wij hebben nog van niemand gehoord, dat men dat niet zou willen. Maar dan onder gelijke voorwaarden en omstandigheden. Ondenkbaar zou het zijn dat derde elf tallen van alle semi-profclubs plomp verloren standaardelftallen zouden wor den. Alleen de kwaliteit zou beslissend kunnen zijn, bijvoorbeeld kampioen van de reserve eerste klasse. Kampioen Laten we eens aannemen, dat het zo ver komt. En dat Feijenoord 3 langs die weg Feijenoord I amateurs zou worden. Dan zou het hoogst bereikbare voor dat Feijenoord I hetzelfde zijn als voor alle amateurclubs: het kampioenschap van Nederland. Maar een speler van Feijenoord I ama teurs zou maar niet zo naar de afdeling betaald voetbal kunnen overgaan. Hij zou dan dezelfde weg moeten bewandelen als alle amateurs: overschijving vragen. En wat seriewedstrijden en toernooien betreft: misschien denkt men bij de ama teurs te weinig aan de derde elftallen van de semiprofclubs. Nodig ze uit, zoals LFC dat o.m. doet. Voor de rest menen wij op dit moment het nodige over dit punt te hebben gezegd. Tot zover de heer Brinckmann. PLAGIARIS In de ACHILLES - BAR - BODEGA staat U nooit buitenspel Open 8-2 uur Vrijdag en J. v. Bennekom Zaterdag 8-3 uur

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 8