Mixed Pickles Uit de ouu/e doos Saloon Dick poolt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg) Door een of andere vertraging komt de expres uit het noorden aan een ander perron aan dan ons commissielid dacht en hij loopt die ploeg mis. Dat kan natuurlijk gebeuren. Nu gaat de leider van dat noordelijke elftal die zijn gastheer mist heel verstandig naar het Inlichtingenbureau en zegt tegen de ambtenaar: „Mijnheer, wij moeten tegen Ajax spe len, hoe kom ik daar?" Natuurlijk zegt die ambtenaar: „Nou mijnheer, dat is heel eenvoudig. Vlak voor het station staat tramlijn 9, stapt U daar maar in en U blijft gewoon zitten tot het eindpunt." Die ploeg komt op een doodstille zondagochtend met lijn 9 voor een gesloten Ajax-stadion. Nu is daar wel een tele fooncel. maar de telefoongids was al lang gestolen en die leider wist het telefoonnummer van A.F.C. niet uit zijn blote hoofd. Die troep heeft dus een kwartier moeten lopen vóór ze een koffiehuis tegenkwamen dat open was en waar ze een taxi konden opbellen en ons konden bellen. Als je het nu precies nagaat, dan heeft naar de letter niemand een fout gemaakt. De commissielid van ons was op tijd. Die ploeg moest tegen Ajax spelen en die ambtenaar heeft gezegd, hoe je bij Ajax kwam. Maar ik kan U wel verzekeren dat wij etter en bloed stonden te zweten op A.F.C. aan de Wandelweg, waar die uitverkochte tribunes „lichtelijk" tekenen van ongeduld gingen tonen. Dus als er eens fouten in onze organisatie zitten wees dan een beetje mild. Grote Zus Kleine kinderen worden groot. Velen onzer zullen zich nog herinneren hoe tijdens de revue bij ons gouden jubileum twee charmante jongedames onze dochters A.C.C. en A.B.C. voorstelden en een lief lied zongen: „Het is moeders ver jaardag vandaag". Maar kleine kinderen worden toch wel echt groot en nu is A.B.C. een forse jongevrouw van vieren dertig jaar en van dochtertje geëvolueerd tot volwaardige zuster. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Honkbalbond, want A.B.C. is op één na de grootste honkbalclub van Nederland. De grootste was einde 1967 H.C.A.W. met 204 leden en dan volgen onze honkballers, H.C.K. en Schoten, elk met 182 leden. Toch heeft de Bond A.B.C. als tweede geklasseerd omdat deze club van de drie verenigingen het grootste aantal senior-leden heeft. H.C.K. en Schoten daarentegen beschikken over de meeste jeugdleden. A.B.C. heeft thans zestien ju nioren en achtendertig adspiranten en dat is niet zo best, vergeleken met de 31 resp. 25 junioren van de beide andere clubs, en de 64 resp. 65 adspiranten van genoemde clubs. Wij weten wel, dat wij in de tijd leven van de kleine gezinnen, maar de struise vrouw A.B.C. moet toch eens nodig wat kroost gaan fokken. Schaatskreten Het was toch maar lelijk mis met onze schaatsrijders en op de zondagmiddag die tevens de glorieuze overwinning bracht van ons eerste op Z.V.V. werd er zwaar over geboomd. Ach ja, nu was het afgelopen met de kreten: „Heia heia Keesie" en „Heia heia Aard". Maar Karei Swart had onmiddellijk een nieuwe schaatskreet uitgevonden en riep: „Schenk Bols!" En dat heeft Karei Swart zo maar bedacht zonder hulp van volwassenen. Knap hè? Kampioen Noord-Nederland In Het Vrije Volk zo las ik in de vorige Schakel - heeft een sarcastisch stukje geestaan over het feit dat in ons clubhuis Het Vrije Volk noemt het de „Kantine" een foto hangt van ons eerste elftal, Kampioen 1966/67 met de vermelding „Kampioen van Noord-Nederland". De schrijver zegt hiervan: „Wie niet sterk is moet slim zijn." Ik zou de betrokken sportjournalist willen adviseren: „Wie zijn onderwerp niet beheerst moet er niet over schrijven." Ter informatie overigens dit: Vroeger werd het Kampioenschap van Nederland (amateurs) verspeeld tussen de zes afde lingskampioenen in een volledige competitie. De laatste jaren is dit anders. De zes kampioenen worden geografisch in gedeeld in twee groepen van drie, die elkaar twee maal ontmoeten vier wedstrijden dus. De beide nummers één van deze twee poules ontmoeten elkaar twee maal in de finale om het Kampioenschap van Nederland. Er zijn dus nu drie phasen tegenover vroeger twee. De scheidingslijn tussen de beide poules loopt min of meer langs de grote rivieren ten einde de reizen niet te lang te maken. De nummers één van de beide poules hebben dus volkomen het recht op zich Kampioen Noord of Kampioen Zuid, want deze beide finalisten om het „echte" Kampioenschap van Nederland moeten tweemaal als nummer één geëindigd zijn: eerst van hun afdeling en dan van de „poule". Zo'n finalist is dus niet „slim" maar in het betrokken gedeelte van Nederland de „primus inter pares". Voortaan éven het reglement nakijken voor je een spits stukje tracht te plegen, waarde collega! J. W. Een geliefkoosd gezegde van mij is: „Veel verandert er en veel blijft er het zelfde". Ik kan echt niet zeggen, dat bij AFC alles bij hetzelfde is gebleven in de loop der tientallen jaren. Steeds zijn er nieuwe figuren naar voren gekomen en door al die mensen is AFC geworden wat het heden nog is. Een grote club, met een goede reputatie, onder goede lei ding. Wij ouderen zijn op ons qui vive, dat we op tijd jongeren vinden om de zaken over te nemen resp. voort te zet ten, zie maar hoe dat deze keer weer gaat met ons bal-masqué. Daar hebben we een Raad van Vijf en een Prins Car naval, die in doorsnee zeker 25 jaar jon ger zijn als onze Raad van Vijf en Prins Carnaval van verleden jaar (die het, al thans naar hun smaak, toch zeker niet slecht gedaan hadden). En als ik dan zeg dat er veel hetzelf de blijft, dan verwijs ik u naar de acti viteiten, die de Pers- Propaganda Com missie ontwikkelt, om adverteerders te winnen en te behouden, zie ons laatste bulletin. En kijk wat schrijft „Enthou siast" (pseudoniem) in de le jaargang no. 11 van 31 aug. 1923 (thans 47e jaar gang no. 7 van 22 februari 1968): Aan de lezers van De Schakel Neen, niet over voetballen, noch over cricket of andere sport van hoofd en spieren wil ik het in dit artikel hebben. Deze regelen hebben tot onderwerp de financieële zijde van het bestaan van De Schakel. Schrik niet, geachte lezer of lezeres, er zal geen aanslag gedaan worden op uw portemonnaie. Luister slechts. Sinds het verschijnen van ons eerste nummer van ons blaadje mocht wor- den geconstateerd, dat het stichten van een clubnieuws een goede gedachte is geweest. De Schakel is inderdaad een HERENKAPSALON AMSTELVEENSEWEG 966 (bij grote ingang Amsterdamse Bos) Telefoon 715918 6

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 6