V/oor de buis Matei SHindexi- I ook voor Uw PARTIES, RECEPTIES, Tel. 72 04 64 LUNCHES en poolt allen mee, het is voor a.p.c. "jmm* ...am pijnen die hem kwelden, maar ergens had hij gelijk. Gelukkig begon de AFC- aandacht zich later wat beter te mani festeren. Onder protest Over Chris en zijn vier-vijfkamp ge sproken. Dat onze ijverige verenigings statisticus toch niet uit de gedachten van de AFC-ers is, bleek uit een opmerking van Flenk van Teunenbroek tijdens de prijsuitreiking. Martin Duinker deelde mee dat Marcel Koster onder protest op de derde plaats was geëindigd (waarom, is mij niet bekend). Op dat moment lan ceerde Henk van Teunenbroek de op merking: „Chris ligt ook onder protest in het ziekenhuis". Jubileum 1970 Tallozen hebben al gereageerd op de oproep in de vorige Schakel om iets te doen voor de viering van het 75-jarig bestaan. Men belde Cor van Peperzeel, men zei terloops iets tegen Pim Adri- aansz. De jubileumcommissie zou het op prijs stellen als de vrijwilligers(sters) even op papier willen stellen in welke vorm zij wensen mee te doen en uw brief naar de secretaris van de jubileum-com missie te zenden. Het lijkt wel wat offi cieel, maar het is zo overzichtelijk voor de jubileumorganisatoren. Bedankt na mens dit elite stelletje. Raar en minder raar Er gebeurt veel in onze vereniging, waarvan de „gewone man" geen weet heeft. Zo hebben we Gé Burger die een dag na de verjaardagsdatum van AFC, dus op 19 januari, pontificaal in vol te nue het clubgebouw binnenwandelde om eens even lekker te gaan dineren. Gé had zich een dag vergist. Zo hebben we ons toto-commissielid Gerlof Wielinga die „even" de oceaan overvloog om de over komst van zijn Amerikaanse bruid te be werkstelligen. Interpol zegt dat hij haar geschaakt heeft, maar daar zijn bewijzen voor. Zo hebben we Rolf Leeser die het maar even presteerde om weer eens op de beeldbuis te komen. Namelijk in het zondagmiddagprogramma „Monitor". Verscheen hij de vorige keren met zijn lieftallige modellen, nu mocht hij zelf zijn mening ergens over zeggen. Ik meen dat het over de „Bonnie- en Clydemode" ging. Zo hebben we Robert E. Duis die plotseling een middagfuifje gaf omdat hij drs. voor zijn naam mag zetten. Hij weet u nu alles te vertellen over sociologie. Wellicht dat AFC eens van zijn kennis zal moeten profiteren. Tot slot het „gul den schot" van Jack. Het gezin Schot werd met een dochter uitgebreid. Dit is wèl verheugend, maar niet zoiets bijzon ders. Daar hebben we per slot van reke ning in de uren dat we niet aan de De Boelelaan vertoeven, allemaal de tijd en de gelegenheid voor. Carnaval En dan het carnaval. Heeft die pers en propagandacommissie de stunt uitge haald om de leiding van dit jaarfeest te verjongen. Een andere prins en andere vijf jolige zotten. Maar daarover meer in het openingsartikel dat ditkeer niet door voorzitter Kappelhoff is geschre ven omdat hij van de Zwitserse Alpen genoot op het moment dat de drukker Jan Meijer de pennevruchten voor deze Schakel moest hebben. Ondergetekende heeft zich met het schrijven van het openingsartikel belast. Als u er niet con tent mee bent, niet schieten alstublieft! H. d. B. „Ja, die man had gefloten, maar hij lag er al in zei de wat onderuitge zakte figuur in de fauteuil links voor me en hij nipte snorkend aan een bolvormig glas, waarin een goudbruine vloeistof be- hagelijk heen en weer klotste. Toevallig had ik ook zo'n glas in m'n hand en ik keek even van de buis naar het hoofd boven de stoel, dat hoofd behoorde al enige tijd toe aan m'n broer, die zo dui delijk hoorbaat genoot van het goudbrui ne spul. „En toen zei ik en keek weer naar de buis. „Hoi, hoi, hoi, hè jongetjes met de armpjes om mekaar, je kent dat wel, huppelend terug naar het midden. Goal, dachten ze, hahaha„En het was er geen?", deed ik moeite om z'n gedachten bij te houden. Op de buis werd een aanval over Moulijn ingezet; hij had de bal, stap, stap, voetje op de bal, tikkie terug naar Janssen, dan langs de grond de hoek in, Coen er achteraan, gelijk tijdig veroordeelden we de pass: „Te hard en Moulijn kwam achter de doellijn terecht. Het glas ging omzichtig naar de mond en weer terug naar het ta feltje zonder dat z'n ogen de buis loslie ten. De hand kwam weer terug maar nu met een sigaretje, dat achteloos uit mijn pakje was gewipt. Als goed gastheer hield ik een vlammetje bij, de hand maakte een vaag dank-je-wel gebaar en hij haalde de schouders op. „De man had toch al gefloten, zei ik je", deelde hij gelaten mee alsof hij converseerde met een onvolwaardige. „Dat heb ik je horen zeggen", stelde ik wrevelig, „er mankeert veel aan me, maar aan m'n oren nog niks. Hij had gefloten, maar hij lag er al in, dat zei je woordelijk. En toen gingen die jongens terug naar het midden want ze dachten, dat ze een doel punt hadden gemaakt. Dat heb ik alle maal gehoord maar aan je intonatie meen ik te mogen opmaken, dat het geen doelpunt was. Tenminste, zoveel dacht ik er van te begrijpen op dit mo ment „Dat is hele goeie cognac", zei hij vriendelijk, „je hebt er zeker een nieuwe krantenwijk bij", en hij verwisselde de sigaret voor het bolvormige glas. Op de buis stonden ze druk met elkaar te pra ten, er lag iemand op de grond, maar wie het was konden we niet zien. „Die jongen moet tegen Israël aangelopen zijn", vervolgde hij en wees met het glas in de richting van de tévé, „die geeft helemaal niet mee Ik knikte. „Dat zijn een paar lieverdjes, hoor, daar ach ter, loop er niet tegen aan, dat kost je je knoken", onderstreepte hij de situatie op de beeldbuis, „Betonnen-Rinus, IJze- ren-Guus „Het was dus geen doel punt", vroeg ik over de rand van mijn glas heen. Hij haalde de schouders op, keek even moeizaam terzijde, de hand maakte een geduldig gebaar en hij schud de het hoofd. „Neezei hij ver moeid, „het was geen doelpunt". De spe ler, die op het buisgras lag kwam over eind, wat applaus klaterde de huiskamer binnen, de scheidsrechter floot en de vrije trap werd genomen. De bal zeilde mooi voor het doel maar boven alles uit kwam de vuist van P.G. en het gevaar was geweken. „Die jongen proberen ze gewoon het doel uit te schrijven", merk te hij op, „alleen omdat „ie boven de dertig is". „Astronautenleeftijd", beves tigde ik, „tussen de dertig en de veertig ben je op de toppen van je Hij keek even om, iets sneller dan de vorige keer, en zei: „Hoe oud wordt jij nou, ik kan het niet meer bijhouden tegenwoordig, het gaat zo snel„Negenendertig", zei ik opgewekt. „Tuttuttutje zit wel tegen je top, hèen met kleine smakgeluidjes gleed de amberkleurige vloeistof naar binnen. „Hoe komt het nou, die man had toch gefloten, dat hadden die kerels toch moeten horen", probeerde ik de draad op te nemen. Hij hield het glas nu in de ene hand, de si garet in de andere, schonkte met de schouders tegen de rugleuning, zakte nog iets verder onderuit en vroeg: „Weet je weer ze speelden"? „Nou „In Bad hoevedorp grinnikte hij, „in Bulder- dorp, vat je, astronaut. D'r kwam net zo'n joekerd over en z'n fluitje werd weggebulderd, het was clean buitenspel". „Oh zei ik en liet de fles klokkende geluidjes maken in de twee glazen. Z'n gezicht draaide weer iets naar rechts, hij liet de buis niet los en zei: „Proost, op onze vooruitgang „Gezegend zij de vooruitgang", bevestigde ik en liet me ook onderuit zakken. CHARLIE VAN BREESTRAAT 3 (bij Concertgebouw) DINERS

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 4