icdi De laatste nul Jubileum 1970 KEUKEN Carnaval op „Goed Genoeg' Begunstiging van onze aöveuteeRöeps houöt öe schakel in stanö g*br. plleger Heerlen, amiterdtm spelen echter is de eerste wereld ten on der gegaan en als wij niet oppassen zal ook de tweede wereld hieraan bezwij ken. Nu wordt er vaak gezegd, dat de jeugd met een goede sportbeoefening is gebaat. Ik ben het daar niet mee eens; ik houd mij aan het Bijbelwoord, dat zegt het koninkrijk Gods te zoeken. Wie dat doet zal alles worden toegeworpen'. Een fractiegenoot van de hr. Bisschop, ene heer van Veen, motiveerde zijn te genstand op die manier: .Voetballen is gekkenwerk. Ze schop pen mekaar de benen kapot en moeten dan op een brancard van het veld ge dragen worden. Wij als raadsleden mo gen de sportverdwazing niet in de hand werken. Wij moeten geen sportvelden aanleggen'. Vervolgens keerde de heer Van Veen zich tot de burgemeester: ,En nu, meneer ik waarschuw u. Ik geef u een zeer ern stige waarschuwing. Eens zult u van uw daden rekenschap moeten afleggen'. Wat betreft het zwemmen kwam het volgende aan de orde. Burgemeester Haverkamp merkte op, dat naar zijn mening ook de aanleg van een zwembad de belangen van de jeugd van Staphorst dient. Dat er belangstel ling voor bestaat wordt jaarlijks bewe zen, want heel wat Staphorster jongeren gaan zwemmen in de omliggende ge meenten, waar wel zwembaden zijn. De heer Bisschop: ,Ik heb me laten vertellen, dat ze dan maar zo nakend ge mengd in het bad springen. Het moet verschrikkelijk zijn'. Burgemeester Haverkamp: ,U hebt zich wel wat op de mouw laten spelden, want er wordt in Nederland niet naakt ge zwommen'. De heer Bisschop: ,Ze zeiden nakend en ze zeiden gemengd'. De afgezanten van de SGP hadden het over sportverdwazing. Zou hun standpunt geen geloofsverdwazing zijn? Vrijdag 23 februari vieren we carna val op ,Goed Genoeg'. Klokslag 9 uur 's avonds maakt prins carnaval zijn in trede met zijn ,raad van vijf'. Wie is dit jaar .prins nooit genoeg van Goed Ge noeg'? Zeg tegen uw vrouw: ,Mien, waar is m'n feestneus' en trek vrijdagavond 23 februari naar het carnavalsfeest aan de De Boelelaan! Alaaf! Ze moeten eerst de vingers en tenen geteld hebben en daarna door twintig hebben gedeeld denk ik wel eens als de H.H. sportverslaggevers ons het aantal toeschouwers van een wedstrijd meede len. In het verslag maar vaak nog ster ker bij de karakteristieken slaat men ons om de oren met ronde cijfers, die soms, wanneer je met eigen ogen de schare hebt mogen aanschouwen en waarbij je de capaciteit om de bewuste grazige weide maar al te goed kent, om te gillen zijn. Hoe, heb ik mij dikwijls afgevraagd, hoe komen de heren tot zulke wonder lijke getallen. Is het zo, dat de verslag gever inkwestie tijdens de rust even de penningmeester opzoekt of bij diens aan wezigheid een official en dat deze bij het desbetreffende verzoek z'n vinger nat maakt, in de lucht steekt en gedeci deerd zegt: „43.300, maar rond het maar af naar boven, dat staat beter, maak er maar 45.000 van." De journalist krab belt het cijfers neer, bedankt vriendelijk en gaat terug naar de perstribune. Een collega neemt deze moeite niet eens, zuigt slechts enkele seconden op z'n bal pen, maakt een paar schildergebaren om het juiste perspectief te krijgen, knikt goedkeurend en schrijft 38.000. Wat maakt het uit, met die drie nullen op het eind heb je een ruime marge en ik ge loof dat dit de kern van de zaak is, onze lezers kunnen het toch niet meer natel len. Even terzijde. Wist u dat wij juist met deze drie nullen vaak, waarschijnlijk onbewust, gediscrimineerd worden als amateur. Plotseling weet men iets nauw keuriger het aantal te geven: „750, 1250, 450." Natuurlijk, zegt u, zo'n paar men sen zijn toch makkelijk te tellen. U ver geet de laatste nul, men telt niet, men schat en men kan dat ook beleefd doen. Waarom worden wij niet op 3 nullen afgerond, dan is men tenminste konse- kwent met dit dwaze gedoe. De laatste nul, daar gaat het om. Waarom kan het in Engeland wel? Waarom weten onze maandagkranten 53.471 toeschouwers te melden bij Li verpool-Wolves, 42.788 bij Arsenal-Co ventry en 63.455 bij Manchcester U.- Chelsea? Het kan hier natuurlijk ook, het kost alleen een klein beetje moeite. Misschien vraagt u zich af of er geen belangrijker dingen zijn dan het aantal bezoekers per wedstrijd, het verandert toch niets aan het voetballen zelf. U hebt gelijk, het is onbelangrijk. Maar naar mijn weten is hier nog nooit iemand bij stil blijven staan en dat wil ik nou doen. Gewoon maar even stil blijven staan. Het kan natuurlijk wel exact en men kan de heren verslaggevers nog tijdens de rust of hoogstens gedurende de twee de helft het juiste bezoekcijfers opgeven. Opgegroeid in de vermaaksindustrie, ver maak verkoop je meestal via een kaartje, meen ik te weten dat het kan. Wanneer bij mij in het theater een voorstelling „d'r-in-zit", zoals we dat noemen (onge veer 10 a 15 min. na aanvang van de hoofdfilm), geef ik u 5 minuten later het aantal bezoekers op, gespecificeerd per rang. Een theater is geen stadion, dat geef ik toe, edoch het principe blijft hetzelfde. Men werkt van een bloc of rol, waarop 500 kaartjes zitten. De num mers lopen van 001-501, van 501-1001 enzovoort. Men heeft een borderel, waarop het beginnummer staat vermeld en waarop na de verkoop het eindnum- mer wordt genoteerd. Voorbeeld: Man in loket voor, om maar wat te noemen, vak A, onoverdekte zitplaatsen. Begint te verkopen met 001 of, dat maakt allemaal niets uit, met het nummer waarmee hij de vorige keer is opgehouden, b.v. 012354. De man gaat verkopen en verkoopt tot eindcijfers 833 of om het andere geval te nemen tot 013186. Hij heeft dus verkocht 001- 833 832 plaatsen of 012354-015186 832 plaatsen. Of men nu aan één of aan twintig loketten verkoopt, na slui ting, dat zal toch wel na een half uur gebeuren, hoogstens tot aan de rust kan men op alle verkooppunten het totaal opmaken. Deze, één man kan het doen, worden verzameld en opgeteld. Voorverkoop weet men reeds een halve dag van tevoren, want dat is de uiterste termijn waarop de voorverkoopadressen hun niet verkochte plaatsen moeten te rugbrengen. Vaak nog eerder, zeker bij belangrijke wedstrijden. De niet ver kochte voorverkoopplaatsen gaan per vak terug naar het betreffende loket en worden als voorraad op het borderel ge boekt. Totale voorraad minus restant is verkoop, is aantal bezoekers. In de rust maar toch zeker gedurende de tweede helft moet het voor elke sta dion- of sportparkadministratie mogelijk zijn het precieze aantal bezoekers op een keurig briefje aan de perstribune door te geven. Het is een kwestie van tellen en dat hebben we allemaal, dat neem ik ten minste aan, geleerd toen we nog maar nauwelijks de schoolbanken beroerd had den. CHARLIE Onder bovenstaand kopje zullen de ko mende jaren in het clubblad berichten verschijnen over de voorbereidingen van de viering van het 75-jarig bestaan van AFC in januari 1970. Een viering waar bij de hulp van vele AFC-ers nodig is. Hulp in de vorm van adviezen, hulp in de vorm van het zich beschikbaar stel len voor bepaalde werkcommissies, hulp ook in de vorm van het te zijner tijd meewerken aan de jubileummusical. In verband hiermee zou de jubileumcom missie het op prijs stellen nu al te de Italiaanse keuken Imp, gebr. plieger Heerlen, amsterdam 3

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 3