marshall IP BOOTEE'S Redactioneel Relaas Persvers IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN poolt allen mee, het is voor a.f.c. Het zal u vermoedelijk direct opgeval len zijn dat de rode kaft van uw club blad iets anders is dan voorheen. Een kleine tekening van een voetballer gaat de komende jaren de kaft sieren. Deze tekening, een ontwerp van ons lid Lex Rimini, is namelijk het jubileum vignet van AFC, waarmee wij nu al uw aan dacht willen gaan vestigen op het grote gebeuren dat onze vereniging in januari 1970 te wachten staat: het 75-jarig be staan. De AFC-Schakel is niet het eerste drukwerk waarop de aandacht van de AFC-er op het jubileum worden geves tigd. Sinds een aantal jaren gebeurt dit al achter op de lidmaatschapskaart, een idee van onze 2de penningmeester Otto van Rijn. U zult in de komende twee jaar steeds veelvuldiger met uw neus op het jubileumfeest worden gedrukt in de AFC-Schakel, waarmee de jubileum commissie hoopt te bereiken dat u in januari 1970 volkomen ,in' bent voor de viering van het 75-jarig bestaan van uw club. Eigenlijk behoort u dit gevoelssta- dium al veel eerder te hebben bereikt, omdat voor het realiseren van de jubi leummusical uw medewerking beslist no dig is. Elders in deze Schakel leest u meer over de voorbereidingen van het jubileum. Der traditie getrouw was het op Nieuwjaarsdag stamvol op ,Goed Ge noeg'. Handdrukken, kusjes en glaasjes nippen en als piece de resistance de nieuwjaarswens. Dit jaar met dezelfde executanten: Jan Snelleman als Thomas- Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 AMSTERDAM BEVERWIJK LEEUWARDEN vaer, Ems a Cohen als Pieternel en Cor van Peperzeel aan de piano. Maar met een andere auteur: Pim Adriaansz in Bob Wildeboer als zodanig opgevolgd. Omdat onze hardvochtige' penningmeester geen extra pagina's toestaat voor het afdrukken van de wens, moet ik mij tot een klein overzicht be perken. Pim Adriaansz heeft bij de sa menstelling van de wens een andere koers gevaren dan Bob Wildeboer deed. De nieuwe auteur zocht het kennelijk in het chronologisch weergegeven van hetgeen in 1967 gebeurd was. Bob Wildeboer zocht het meer in ,achtergrondnieuws, in leuke voorvallen, die voor een lacheffect konden zorgen, waarmee niet gezegd is dat de wens van Pim Adriaansz van elk humor ontbloot was. Ik denk hierbij aan de zeer aansprekende tekst op de me lodie van ,Mijn oude opa' over de snedi ge Mets, de eerdige Steensma, de vlijtige Schroder, de zuinige Hurwith en de goed typende Gré Zwart. Wat betreft de keu ze van de melodieën kan worden gezegd dat ze minder tot meezingen noodden dan de melodieën van Bob Wildeboer. Uitgezonderd dan het liedje ,In janu ari waarin de AFC-er belooft het drinken te zullen matigen. Het minder meezingen door de aanwezigen was met name het geval bij de moderne melodieën bijv. ,De Bostella' die kennelijk een han dicap vormden voor good old Thomas- vaer, van wie men moeilijk kan verwach ten dat hij zich nog aan het beatrhytme zal kunnen of willen aanpassen. Zelfs de zoveel jeugdiger Pieternel, charmant en hartveroverend als steeds, had er nu en dan moeite mee. Gegeven dus deze omstandigheden, daarbij in aanmerking genomen dat de presentatie, zowel door Thomasvaer als door Pieternel, andere jaren beter is geweest, mag het debuut van Pim Adriaansz als verdienstelijk worden beschouwd. H. DE BIE Slimme vondst Gelezen in het Vrije Volk van enige tijd geleden: De Amsterdamse amateur eerste klas- ser AFC is in zijn zeer lange voetbalcar rière al wel enkele keren afdelingskampi oen geweest, maar het zo begeerde doel het landskampioenschap werd nog nimmer bereikt. Ook het vorige jaar, toen Middelburg de Amsterdammers een zeer resolute Zeeuwse voet dwars zette, bleef AFC weer op de drempel steken. Dat verdriet de Amsterdammers zeer. Zij hebben er echter iets op gevonden. Een soort pleister op de wonde. In de kantine hebben ze een foto van AFC's eerste' van het vorige seizoen opgehan gen en deze voorzien van het trotse op schrift: .Kampioen van Noord-Neder land'. Als het niet zo onelegant klonk, zouden wij zeggen: ,Wie niet sterk is, moet slim zijn'. Maar knap gevonden is het wel. Het volgende jaar hangt de foto van het huidige elftal er misschien naast met dezelfde trotse vermelding. Lang haar En in een ander dagblad lazen we dit bericht: De 17-jarige Wim Haagsma is van de training bij de N-amsterdamse eerste-di- visieclub De Volewijckers verwijderd. Oefenmeester Jacobs meent dat de haar dracht van de jonge Haagsma onhygië nisch is, hetgeen op weerstand stuit bij zijn medespelers. Wim Haagsma speelde in een juniorenelftal van De Volewijck ers. Sinds kort maakt hij echter deel uit van het derde seniorenteam. De oefen- meester heeft verscheidene malen de jon ge Haagsma verzocht zijn haar te laten inkorten. Een paar andere spelers gaven gehoor aan het verzoek van de heer Jacobs, maar Haagsema heeft tot nu toe niet ge reageerd. Hij draagt de haren tot over zijn schouders. Afgelopen week was vol gens de heer Jacobs de maat vol. Hij ver wijderde Haagsma, wiens vader voorzitter is van de jeugdcommissie, van de trai ning. Volgens voorzitter Ph. K. Corstens heeft De Volewijckers nog geen defini tieve beslissing in deze affaire genomen. Als gevolg van deze kwestie heeft Wim Haagsma dit weekeinde niet gevoetbald. De vader vertelde dat zijn zoon er ech ter over denkt, zijn haar toch maar iets te laten afknippen, ondanks het feit dat de heer Jacobs zich een recht heeft aan gemeten, dat hij niet bezit'. De oefenmeester is vastbesloten geen langharige, en dus ook Wim Haagsma niet, meer op de training van De Vole wijckers toe te laten. Desgevraagd ver klaarde hij: ,Ik mag van mijn spelers toch een bepaalde discipline eisen. Hij maakt deel uit van een voetbalgemeen schap, waarbij een ieder zich zo goed mogelijk heeft aan te passen. Tijdens de trainingen is mij duidelijk gebleken dat bepaalde jongens niet een oefening sa men met Haagsma doen. Het lijkt mij bepaald geen genoegen de haren, die kletsnat zijn van transpiratievocht, van een ander in je gezicht te krijgen. Ik kan toch slecht van de andere jongens eisen dat zij zich bij Haagsma aanpassen'. De heer Haagsma Sr. heeft zich in middels buitengewoon opgewonden. ,Waar haalt de heer Jacobs het recht van daan?' vraagt hij zich af. ,Er staat niets over lange haren in het verenigingsregle ment'. Sportverdwazing of geloofsverdwazing? Kortgeleden was er in de gemeente raad van Staphorst een discussie over de noodzakelijkheid van het aanleggen van een aantal sportvelden en een zwembad. Een vertegenwoordiger van de SGP (Staatskundig Gereformeerde Partij) ene Bisschop toonde zich een tegenstander van deze uitbreiding van sportakkommo- datie en argumenteerde dit als volgt: Brood en spelen zijn heden ten dage aan de orde van de dag. Aan brood en 2

Schakels (clubbladen) | 1968 | | pagina 2