marshall v Redactioneel Relaas BOOTEE'S De zatten KEUKEN IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN /éi -óeèbeïi s^oes pooLt MLen mee, het is voor a.f.c. Er is sinds het verschijnen van de vo rige Schakel' niet zo erg veel gebeurd met de elftallen van AFC. De weersom standigheden stonden dit niet toe. Reden waarom u in dit blad geen verslagen aantreft van de aanvoerders. Vaste me dewerkers Chris Schroder en Hans Loon- stijn zijn wel in de pen geklommen. Chris met zijn .Resultaten van de groene vel den' en Hans als berichtgever over de zatten. Zoals Chris in zijn rubriek ver telt, zullen zijn pennevruchten in het januari-nummer ontbreken. Zijn .drukke bezigheden buitenshuis', die hij als reden voor zijn absentie opgeeft, slaan op een verblijf in het ziekenhuis, waarin Chris de volgende maand wordt opgenomen om een maagoperatie te ondergaan. Van zelfsprekend wensen wij ons actief lid veel sterkte toe, nu al van harte beter schap en een spoedig ontslag toe als ge nezen man uit het Diaconessen-zieken huis op de Overtoom. Over de zaak Piet Keizer is al heel veel geschreven. Ook Joop Wijnand doet dit in zijn .Mixed Pickles'. Een bijdrage waarin onze M.P.-chroni- qeur stelt dat profs niet door amateurs mogen worden berecht en amateurs niet door profs. Toch kan ik een gevoel van onbehagen niet geheel onderdrukken als ik in de kranten, voor de radio en de te levisie veel over de zaak Piet Keizer lees, hoor of zie. Voor vele voetbal-sup porters en met name voor de Ajax- volgelingen is Piet Keizer een soort volksheld geworden. De miskende onschuld, de zwaar ge strafte sportieveling, het voetbalgenie dat zo in de verdrukking is gekomen. Een tendens dus van ,die zielige jongen die de dupe is geworden'. Hetzelfde was het geval met Johan Cruyff vorig jaar. Toegegeven dat de strafcommissie van de KNVB misschien in de zaak van Piet Keizer niet juist heeft gehandeld, maar we moeten er toch wel voor waken dat door het vele geschrijf en het vele ge praat over de gevolgen van zo'n zaak de laakbare handeling zelf niet mag worden verdoezeld. En dat is met de zaak Piet Keizer gebeurd. Het gevoelsaccent werd te veel gelegd op ,die inkonsekwente stommelingen van de strafcommissie (de man in de straat)', .machteloze woede' (voorzitter van Praag van Ajax), groot onrecht aan Ajax' (De Telegraaf), ,club wordt de dupe' (Faas Wilkes). Wat ik dus bedoel is: de oorzaak wordt verge ten en er wordt enorm veel gezanikt over de gevolgen, waardoor de betrok kene (in dit geval Keizer) in plaats van een voetballer, die niet sportief heeft gehandeld het stempeltje krijgt van ,die gebr. plieger heerUn, Amsterdam arme jongen, toch'. Een soort martelaar dus omdat hij in een sportontmoeting blijk heeft gegeven niet altijd als een sportman te handelen. Een belachelijk staaltje van club- chauvinisme las ik enkele weken gele den in het Amsterdamse advertentieblad .Wiering's Weekblad'. Onder de kop ,Ajax-supporters, stort een protestgulden' hadden enige Ajax-supporters een mede deling op de voorpagina van dit blad laten plaatsen dat gericht was tegen de sportjournalist Nico Scheepsmaker. De ze had in het televisie-programma ,NTS- Sport' gezegd dat Feyenoord dit seizoen kampioen zal worden. En dat schijnt niet te mogen. Het artikel vermeldt immers: ,Geen Ajax-aanhanger gelooft in deze sterrenkijkerij. Zelfs buiten de Ajax-kring lacht men erom'. Het artikel spoort de Ajax-supporters aan om massaal te pro testeren en een protestgulden te storten. ,Op de dag dat Ajax kampioen wordt, zal de voorzitter van Ajax worden uit genodigd om in overleg met zijn spelers en trainer te bepalen voor welk goed doel in Amsterdam deze protestguldens zullen worden bestemd', zo vertelt het artikel verder. Het feit dat de protestguldens worden aangewend voor een liefdadig doel ver doezelt mijn inziens toch niet deze erge- lijke vorm van blinde clubchauvisme. Ik neem aan dat het bestuur van Ajax niets met deze protestactie te maken heeft. Dat het .Wiering's Weekblad' zijn redac tie kolommen voor een dergelijk verhaal openstelt, begrijp ik niet. Als de redactie van dit advertentieblad iets aan sport wil doen, laat er dan eerst voor worden gezorgd dat de sportagenda er in eens een keer juist staat vermeld. Van DCG wonnen we met 3-0, waar mee een oude traditie werd verbroken. AFC blijft dus leiden in de afdeling A van de eerste klasse. AFC gaat dus weer hoge ogen gooien voor het kampioen schap. Een prettige gedachte om „oud en nieuw te vieren". HANS DE BIE Weinig schokkends Door de vele afgelastingen, die deze maand plaatsvonden, is er in de diverse ranglijststanden weinig schokkends ge beurd. Het eerste elftal leed helaas we derom 2 nederlagen op eigen terrein en is nu eenzaam drager van de rode lan taarn geworden. De geest in de ploeg is gelukkig sterk verbeterd, hetgeen vooral in de wedstrijd tegen het sterke SDVB tot uiting kwam, welke wedstrijd schle mielig' met 21 door de onzen werd verloren. Toch ben ik ervan overtuigd, dat de situatie (nog) niet hopeloos is, en dat, indien een ieder zich inzet voor behoud in deze zeer zware afdeling, wij voor degradatie behoed kunnen blijven. Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 AMSTERDAM BEVERWIJK LEEUWARDEN Het tweede wist de enige wedstrijd tegen degradatiekandidaat AP met een (door omstandigheden) sterk gewijzigd elftal met 23 te winnen. Het 3e heeft door al deze toestanden een behoorlijke veer moeten laten. Toch zien we in onze re gionen een kampioenspretendent, nl. het vierde, dat, mede dankzij een bijzonder goede sfeer in de gelederen, naar de tweede plaats is opgerukt. Wanneer Ber- tus van Manen c.s. het echter op deze manier blijven rooien en zaterdagschut- ter Cor v. Haren (via bolletje-pijltje) het net blijft vinden, kan dit elftal de kam pioenseer voor zich opeisen. De wed strijd van het 5e, die tegen HBOK werd gestaakt, won deze maand een Oscar' voor voetbalhumor. Het Eerste Onze vaandeldrager verloor zijn beide wedstrijden met de voor dit elftal zeer dragelijke cijfers 12 en 23. De 21 nederlaag kwam erg ongelukkig tot stand. SDVB, op de 3e plaats vertoevend, kwam met reclame op de trainingspakken (ja, u leest het goed) de AFC-Zatten even verpulveren. Het pakte anders uit. In een 1333 opstelling met Rocus Hoo- gendoorn als uitblinkende ausputzer tra den de AFC-ers de Barnevelders tege moet, onherkenbaar in spel in vergelij king met de afgelopen wedstrijden. De achterhoede zat eindelijk dicht, op het middenveld speelden vooral Rob Brou wer en Rob Dukker een goede partij, maar de voorhoede had 't (logisch) door gebrek aan mankracht erg moeilijk. De SDVB-ers namen toch een voorsprong door een slippertje achter, maar de mee 2

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 2