V/an de brug Zien wij U ook op de Nieuwjaarsreceptie Leuk 1895 i Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redaktie: H. de Bie, Camera Obscuralaan 2 16, Amstelveen, tel. 0 2964-18278 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 TypografieDrukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-w. 47e Jaargang december 196" No. 5 t» Het jaar 1967. Al weer een jaar bijna voorbij. On- voorstelbaar gauw. Bij het schrijven van het laatste artikel voor de Schakel in 1967 begin je te mij meren over alles wat dit jaar aan de club heeft gebracht. Het is weer een goed jaar geweest voor de AFC, waarin wij hebben geroken aan het kampioenschap van Nederland. Mid delburg was net iets sterker, maar met grote voldoening mogen wij op de kam pioenscompetitie terugzien, waarin ons elftal steeds beter ging spelen en waarin veel ervaring werd opgedaan. En nu staan we weer aan de top van de ranglijst. Een prestatie van belang, want op een kampioenschap volgt zo dikwijls een terugslag. Kijk maar naar Unitas en Minor. Zelfs landskampioen Middelburg moet op het ogenblik met een iets bescheidener plaats op de rang lijst genoegen nemen. Maar wij zijn er nog lang niet. De competitie heeft door de weersgesteldheid een wel wat onre gelmatig verloop. Zo hebben we al twee maal gespeeld tegen Alkmaarse Boys en JOS, terwijl wij DCG, Spartaan en SDW nog in het geheel niet ontmoet hebben. Deze drie clubs behalen de laat ste weken opmerkelijk goede resultaten en aangezien iedereen zich tegen de kam pioen van verleden jaar extra inspant zal ons elftal het nog zwaar te verduren krij gen. Over het tweede elftal kunnen wij nog niet juichen. In 1968 kunnen beslist veel betere resultaten behaald worden. Het derde doet het daarentegen uitstekend en heeft goede kampioenskansen. Een pittig elftal met een uitstekende geest, evenals trouwens het vierde waarin captain Frans Kat zijn jongens dikwijls tot grote daden inspireert. Mogen we derhalve tevreden zijn over de resultaten van het bijna achter ons lig gende jaar, van 1968 verwachten wij veel. Moge het een goed jaar worden voor onze gehele club, waarin wij uiter aard ook betrekken de cricketers en de honkballers, Stichting en Sociëteit. Toch kunnen goede resultaten alleen verkregen worden indien iedereen zijn uiterste best blijft doen. Er zit iets benauwend in de grote bloei en groei van de laatste jaren. Bomen groeien nu eenmaal niet tot in de hemel. Op voorspoed volgt tegenslag. Aan ons allen de mooie taak om de zeer gunstige periode die wij nu mogen me demaken zo lang mogelijk te laten du ren. Ziekenboeg Helaas is onze oude vriend Sijmen Wit onze oud-Schakelredakteur is 77 jaar zeer ernstig ziek. In gedachten toeven de oudere leden aan zijn ziekbed. Jacques Kohier is geopereerd in de Ziekenverpleging Prinsengracht en zal geruime tijd rust moeten houden. Wij vergeten hen toch niet? Onze allerbeste wensen voor een spoedig beterschap. Gerard van Poorten ligt in het St. Lu cas ziekenhuis en zal eveneens geruime tijd rust moeten houden. Bezoek zeer welkom! Jaarwisseling Hoewel ik velen ditmaal op Nieuw jaarsdag de hand hoop te mogen druk ken wil ik alle leden prettige feestdagen en een zeer goed 1968 toewensen, zowel in privé als in zaken. Moge het ook een heel goed jaar worden voor onze goede oude, bijna 73-jarige, club. HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 1