JAC. SCHOT De Zatten 7 Onderhoud - verkoop Sarphatistraat 34 Amsterdam-centrum Telefoon 5 2 9 1 0 PLIEGER KEUKENS BequnstiqmQ van onze aöveRteeRöeRs houöt öe schakel in stanö ook nu. Rolf begon als linksbuiten in 1960 dat snel met 2-0 achterstond. Het tikkie-tikkie met Ben Roode ging aardig, maar Bennie dacht, dat als Rolf tikkie- tikkie riep, de bal de andere kant op moest. Rolf zocht dus na de rust het elftal van 1967 maar op. Een rondje van Rolf maakte echter alles toch weer goed. Een herhaling van dit soort wed strijden moet beslist gehandhaafd blij ven. Een schone taak voor het bestuur der Gouden Ballen club (Nico van Til en Rob Duis), sorry Rob E. Duis. Wegens plaatsruimte kan geen over zicht van de jeugdstanden worden ge geven. Mochten de jeugdleiders willen weten hoe hun Junioren team er voor staat, belt u mij dan even (15 27 51). CHRIS SCHRÖDER Deze maand hebben vele spelers op hun voetbalzaterdag voor niets de reis naar AFC gemaakt en moesten zij te leurgesteld de terugreis aanvaarden. Maar zaterdag (18 november) kwamen alle 5 teams weer in het veld en had de commissie reden tot tevredenheid tot ca. half 6. Tot dan goede reultaten, maar op dat tijdstip kwam Rob Dukker als eerste van onze vaandeldragers vertel len, dat ze met 7-1 hadden gelijkge speeld, dus toen wisten we het wel. Het eerste verkeert in groot degradatiege vaar; zij heeft samen met VVOP 4 pun ten vergaard en ziet alleen nog SDCP met 3 punten onder zich. Het tweede draait lekker mee en zweeft in de mid denmoot. Ons derde is volledig in de running en heeft slechts 4 punten ach terstand op de koploper, PVWA. Het vierde elftal liet het lelijk liggen door een zekere overwinning uit handen te geven. De 3-3 uitslag tegen Arsenal bracht ons op 3 punten van no. 1, NDSM. Het vijfde, dat pas 4 wedstrij den achter de rug heeft, speelt met een gemiddelde van 1.00 en is een rustige middenmoter. Het Eerste Deze keer zeer weinig over ons „pa radepaard". U begrijpt, dat het „geen nieuws, goed nieuws" hier helaas geen opgeld doet, want de enige wedstrijden, tegen Altius (3e) en het laag geklasseerde Wartburgia uit, werden met resp. 4-0 en schrik niet7-1 verloren. Tegen Altius werd niet slecht gespeeld, maar het grote verschil zat 'm in het feit, dat de Hil versummers de kansen wel en de AFC' ers de zeer goede scoringskansen niet benutten. Over de laatste wedstrijd wil ik liever zwijgen en hier slechts 2 opmer kingen, onmiddellijk na afloop gemaakt, laten volgen. Leider Pim Adriaansz: „De enige, die deze wedstrijd constant op z'n eigen plaats te vinden was, was ikzelf." Rob Dukker: „Zonde, hè voor 't zelfde geld is de uitslag andersom." Het Tweede In een moeilijke wedstrijd heeft het reserve team een knap resultaat geboekt. Tegen no. 2 van de ranglijst, het zeer jeugdige, Helderse HCSC, werd met veel moeite een 3-3 gelijk spel behaald. Ger- rie Smit, een elftal lager dan voorheen, opende de score met een fraaie inzet en uit een sublieme pass van good-old Henk v. d. Bergh doelpuntte zaterdag-debu tant Carlo Piepers met een bekeken boogbal. Doelman Henk de Bruyne, die een voortreffelijke indruk achterliet, wist menig gevaarlijk schot te keren, maar kon niet voorkomen, dat voor de pauze de Helderse midvoor de achterstand verkleinde. Een kwartier na rust kwamen de gasten op gelijke voet en op een voor ons zeer schlemielige wijze namen zij een voorsprong (één van de verdedigers veroorzaakte per ongeluk op 6 meter van de doellijn bij een scrimmage ge vaarlijk spel, hetgeen een vrije trap en daaruit een doelpunt tot gevolg had). Het was weer aan de voor AFC uitzon derlijk goede inzet van de gehele ploeg te danken, dat in de allerlaatste minuut Carlo Piepers de eindstand op 3-3 be paalde. Het Derde Het derde elftal leed op 14 oktober tegen PVWA een onbegrijpelijke en on nodige nederlaag. Daar legio kansen door de AFC-voorhoede niet op hun juiste waarde geschat werden en slechts captain Hans Rooze tot een doelpunt kwam, werd de verder gelijkopgaande wedstrijd na 45 minuten spelen met 1-1 afgesloten. Na de rust kregen de AFC'ers storm tegen. PVWA werd oppermachtig, de konditie ging meespreken en enkele omzettingen in deze tweede helft deden het team geen goed. Toch wist eerst Hans Rooze uit een mooie pass van Daan Perton te scoren. Met nog 20 mi nuten te spelen presteerde AFC het om de wedstrijd met 7-2 te verliezen. Na een rustperiode van een maand trad dit elftal een kwartier later dan aangekondigd tegen Aalsmeer aan (een auto met 5 spelers van Aalsmeer was in de drukte van de Sint Nicolaasoptocht door de Amsterdamse politie vakkundig tot dichtbij A'dam-Noord geloodst.). Binnen een kwartier was het reeds 2-0 voor ons door doelpunten van Merkel- bag en Rooze en de gehele eerste helft bleven de gastheren in de aanval, ech ter zonder verder resultaat. Ook nu pak te het na de pauze anders uit. Aalsmeer, plastic uitvoering plaatstalen uitvoering dat steeds sterker op kwam zetten, stuit te evenwel op een zeer goed keepende Hans Buiskool. Dit gaf de ploeg een morele ruggesteun en bij een uitval wist Hans Rooze de Aalsmeer-doelman nog maals te passeren. De gasten liepen nu echter snel in tot 3-2 en met enkele hart kloppingen werd het einde toch met een overwinning gehaald. Het Vijfde Na 2 zeer enerverende wedstrijden bereikte ons laagste, gezelligste en vrien den-team, het vijfde, de doelcijfers 9-9. Tegen het nog ongeslagen V en V 8 werd toen in een ware Cupsfeer gespeeld. Met een enorme inzet, die aan fanatisme grensde, werd een 2-1 voorsprong opge bouwd en deze werd met hand en tand tot de rust toe verdedigd. Na rust sloe gen de V en V'ers letterlijk en figuurlijk toe. Linksback Wilco Geesink ging voor 10 tellen neer, na een magistrale, uiterst beheerst uitgevoerde, karateslag van zijn tegenstander-rechtsbuiten. De „wed strijd" ging mede door tal van dit soort incidenten met 4-2 verloren. Zaterdag twee weken geleden speelden de AFC'ers tegen Sport Vereniging de Telegraaf. In deze wedstrijd fungeerde onze alom Mannus de „Stille" als scheidsrechter. Binnen 20 minuten scoor den de Van der Meijden-boys 3 doel punten en met de rust was het al 4-1. Telegraaf-medewerker Henk Hendrikx, doelman bij AFC, die van medeplich tigheid wordt verdacht, werd op waar dige wijze door Donald Speelman ver vangen. Joop Stokvis, eindelijk weer pre sent deze middag, drukte zijn stempel op de wedstrijd. Door z'n als vanouds sluwe passes reet hij de defensie van de Gansen en Huizinga's open en zorgde hij bij een 4-4 stand met een van zijn be faamde knalharde schoten voor de win nende treffer. HANS LOONSTIJN Wederom, identiek aan het vorige sei zoen, maakt het zevende een zeer moei lijke begin-periode door. Nu, na 5 wed strijden, zijn wij de ongelukkige dragers van het rode achterlicht; 3 punten slechts vergaarden wij tot op heden, een zeer mager resultaat. Waar is dit falen dan wel aan te wijten, spelen wij dan wer kelijk zo slecht? Nee, beslist niet, er staat een zeer behoorlijke achterhoede in het veld met aan het hoofd onze spec taculaire doelwachter Rob Mul. Iets meer felheid en de wil om te winnen zouden vooral onze aanvallers best kun nen gebruiken, er worden nog te veel eenvoudige kansen gemist. Vandaar dan ook twee keer een 2-1 nederlaag die be slist niet nodig waren. De stemming in 3

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 3