ïcdi Redactioneel Relaas Resultaten van de groene velden DE SELL KEUKEN poolt allen mee, het is voor a.f.c. Nog steeds niet onder de indruk van de bereidwilligheid bij de seniorencap tains om een artikeltje voor hun club blad te schrijven, doet het mij veel ge noegen dat deze „Schakel" een artikel telt over onze allerjongste jeugd: de pu pillen. Ik mag u beslist eens aanraden zaterdags naar de De Boelelaan te komen wanneer deze groep voetballer tjes onze velden bevolken. In tegenstelling met de twee vorige „Schakels" vindt u dit keer geen arti kelen over het wèl of niet voortzetten van het A.R.O.L.-Bekertoernooi. Het be stuur heeft deze materie nog onder han den en heeft in dank, zo werd mij verzekerd, het voorstel van George Wij nand, dat in de vorige „Schakel" werd gepubliceerd, ter bestudering aangeno men. Zover ik heb mogen vernemen, is het niet uitgesloten dat ons toernooi (in welke vorm, dat valt nog te bezien) in ieder geval tot in ons jubileumjaar (1970) blijft gehandhaafd. Ik zou dit een gelukkige gedachte vinden. Over drie jaar zou dan op een bijzondere wijze af scheid van het toernooi kunnen worden genomen, bijvoorbeeld door het laten deelnemen van een aantal voormalige winnaars van de A.R.O.L.-Beker. Een geschikt en, volgens mij, een attractief evenement in het kader van de jubileum viering. Deze jubileumviering lijkt nog ver weg, maar desondanks is de jubileum commissie al enige tijd met de voorbe reidingen doende. Een plan om een aan tal werkcommissies te benoemen, is door het bestuur goedgekeurd. Het is de be doeling om met ingang van januari 1968 geregeld in de „Schakel" melding te maken van de bijzonderheden over het komende jubileum. Het zal u duidelijk zijn dat de jubileumcommissie uw hulp nodig heeft bij het organiseren van de diverse evenementen. Eén dezer dagen (misschien is het al gebeurd) zal de kwestie „reclamebor den op de velden" ter sprake komen in de Amsterdamse gemeenteraad. Tot dus ver had het voor de verenigingen, die gemeentevelden bespelen, financieel ge zien weinig zin om reclameborden op hun velden te laten aanbrengen omdat driekwart van de opbrengst naar de ge meente zou gaan. Als het idee wordt gerealiseerd om driekwart van de op brengst ten goede van de clubs te laten komen, mits de reclameborden vanaf de openbare weg niet duidelijk waarneem baar zijn, verandert de zaak misschien. Hoe onze Stichting staat ten opzichte van reclameborden in ons sportpark is mij nog niet bekend. gebr. plieger heerlen, amsterdam Het aantal amateurspelers dat dit jaar door clubs uit het betaalde voetbal werd aangetrokken, is aanmerkelijk lager dan het vorig jaar. Vorig jaar versterkten 123 amateurs de gelederen van de semi- profs, dit jaar slechts 68. Ook het kapi taal dat dit jaar op de transfermarkt omging, lag aanmerkelijk lager dan in 1966. Dit seizoen veranderden 158 semi- profs van club. Hun gezamenlijke trans- ferwaarde was 2,5 miljoen gulden. Vorig jaar moest voor 132 spelers 3,5 miljoen gulden worden betaald. Thans zijn ruim 1200 spelers contractueel aan een club uit het betaalde voetbal verbonden. We gaan december weer tegemoet. De gezellige maand met de kienavond (vrij dag 22 dec.), de jeugdkienmiddag (zater dag 16 dec.), het kerstdiner (2e kerstdag 26 dec.) en dan als afsluiting het optre- de Italiaanse keuken Imp gebr. plieger heerlen, amsterdam den van Thomasvaer en Pieternel op Nieuwjaarsdag. Dit keer met teksten van Pim Adriaansz. Afgelopen zondag werd door het eerste elftal de tweede nederlaag van dit sei zoen geincasseerd. Alkmaarse Boys won met 1-0. Z.V.V., A.F.C. en Alkmaarse Boys hebben nu ieder 13 punten uit 9 wedstrijden. Z.V.V. staat bovenaan dankzij een beter doelgemiddelde. AFC staat tweede en Alkmaarse Boys derde. Zondag komt A.F.C. tegen J.O.S. in het veld. Winnen, natuurlijk, want kampioen worden we toch wel! HANS DE BIE Slechts 50% van de competitie in deze maand kon wegens de ongustigc weers omstandigheden doorgaan. Voor de zon dag KNV B-elftallen leverde dit 14 pun ten uit tien duels op. Het eerste is niet meer ongeslagen (nederlaag tegen ZVV), het dertiende blijft een serieuze kampi oenspretendent door 7 wedstrijden win nend te beëindigen. Het 2e staat met 9-9 op de vijfde plaats (van de 12) en heeft een schitte rende prestatie geleverd door het nog ongeslagen Elinkwijk 3 met 3-1 uit te kloppen. Welke lieden beweren ook weer, dat 3e elftallen van een profclub bij de standaardamateur afdelingen moe ten worden ingedeeld? Spartaan en VVB sluiten de rij met 9-5. Het 3e draait voor het zoveelste jaar achter elkaar weer eens bij de eerste drie mee. 1. OVVO 8-13; 2. AFC 8-12; 3. DCG 8-11. Het vierde staat relatief slechts 2 punten achter op Blauw-Wit 2 9-13; 2. Pancra- tius 8-11; 3. SLTO 9-11; 4. DEM 8-10; 5. Haarlem 8-10; 6. AFC 8-9. En als wij „gouden bal" Frans Kat mogen ge loven gaat het 4e kampioen worden. In de AVB draait het 5e in de le klasse gelukkig weer in de bovenste helft mee en staat met 9-11 op de 4e plaats achter Animo: 8-13. Het 6e elftal zal ook beslist geen moeite hebben de de gradatie te ontlopen, daar zij geheel bo venaan staan 8-12, terwijl Rood Wit en Ahrends verwoede pogingen doen langs zij te komen. Het zorgenkind van de B- Kommissie is het 7e. Dit staat geheel onderaan in gezelschap van ZPC. Hier heeft men echter geen houvast aan, daar 2 ploegen degraderen. Het 8e stond tot voor afgelopen zondag op de derde plaats, maar aangezien deze heren het nodig vonden om van de onderste te verliezen zijn zij iets afgezakt. Zak ech ter niet te ver af!! C-Commissie zit met grote problemen Het komt menig keer voor, dat men praktisch zonder keepers zit. Een veld- speler trekt de trui dan maar aan. Waar schijnlijk is dit de verklaring voor de vele tegendoelpunten, die bij de lagere senioren worden gescoord. Ook in de elftallen 5 t/m 8 is dit probleem aan de orde. Bij de thuiswedstrijden moet een keeper van deze elftallen menigmaal 2 wedstrijden achter elkaar spelen. Het 9e blijft zwak draaien 7-3. 10e staat 3e met 6-8, 11e staat midden in 8-5; 12e op de een na onderste plaats 8-2; 14e 4-2 op de laatste plaats. Het 13e staat le; 2. Spartaan 5-8, KBV 7-8. Doelpunten 37-7. Zatte li zijn het winnen zat? Zat het in de zatten? Doordat de zatten zat zijn? Door wederom alleen nederlagen te boeken komt de rode lantaarn al aardig in het zicht. Vooral de grote nederlaag tegen mede-degradatiekandidaat Wart- burgia 7-1 springt wel erg in het oog. 9 gespeeld 4 punten 35 tegen en 12 voor is toch wel erg beschamend. PVWA 8-5; WARTBURGIA 8-5; AFC 9-4; VVOP 9-4; SDCP 9-3. Zatten-twee draait aardig mee en behaalt steeds een puntje binnen AFC 2 8-6; Geuzen 6-5; NDSM 8-4; AP 8-2. Het 3e heeft geen problemen 6-5 in de middenmoot. ZATVIER 6-7 in de bovenste helft; ZATVIJF raakt ingespeeld en staat met 4-4 al heel aar dig tegen het midden aan. Gouden ballen winnen! Het gouden ballen elftal van 1967 heeft de belangrijke thuiswedstrijd tegen het gouden ballen elftal van 1960 (Zui delijke Wandelweg) met 5-4 gewonnen. Met vertrouwde oude gezichten als Hu- bert Briede (laat maar gaan 5 x), Cees Bouwens, ook weer eens op AFC, Rocus Hoogendoorn, een van de beste spelers van het hele veld, Henk, de witte, van Dam, en de Oostzaanse Roode, liet het 1960 elftal uitstekend voetbal zien. Op sommige momenten zelfs beter dan „1967". Dat Rolf Feeser soms prima aanvoelt wanneer het fout gaat, bleek 2

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 2