Van de brug Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redaktie: H. de Bie, Camera Obscuralaan 216. Amstelveen, tel. 0 2964-1 8278 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3, Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer, Kanaalstraat 132. Telefoon 180710, Amsterdam -w 47e Jaargang november 1967 No. 4 De competitie De afgelopen maand gingen twee zonda- gen verloren door integrale afgelasting, terwijl de daarop volgende zondag voor West I 1ste klasse geen pro gramma werd vast gesteld i.v.m. het vier-bondentoernooi te Schagen. Voor het Amsterdams elftal werden niet min der dan 5 AFC'ers gekozen, t.w. Kui kens, Lonnee, Draisma, Röhrig en Husers. Onze jongens deden het zeker niet slecht, maar konden toch niet ver hinderen dat het Noordhollands team, waarin enige ZVV'ers uitblonken, met 3-0 zegevierde. Voor de competitie leed ons eerste zijn eerste nederlaag tegen ZVV, waarmede het ongeslagen record verloren ging, maar tevens de ban werd gebroken. ZVV beschikt over enige bij zonder snelle en goede voetballers, die bovendien met grote inzet spelen. Wij zien dan ook in deze club een ernstige concurrent voor de titel. Van Hillegom werd thuis gewonnen, maar het vertoon de spel, hoewel technisch knap, kon toch geen bevrediging schenken. Werd de te genpartij, die inderdaad niet sterk was, onbewust toch onderschat? Enfin, een elftal kan niet een geheel seizoen onaf gebroken in topvorm spelen. Willen wij echter aan de top blijven, dan zal er toch in de komende wedstrijden uit een ander vaatje getapt moeten worden. Van de zes kampioenen van verleden jaar was AFC op 19 november overigens de enige winnaar: namelijk met 2-0 van Hillegom. Unitas en Sneek speelden gelijk, Minor en zelfs landskampioen Middelburg verloren, terwijl Rheden niet in het veld kwam. Het tweede wisselt goede met matige en slechte resultaten af, maar heeft nu in elk geval het midden van de ranglijst bereikt. Dit elftal heeft zeker de capaci teiten om verder te stijgen. Ons derde doet het heel goed en is nog lang niet kansloos voor de titel. Het vierde speelt wisselend, maar onder leiding van Frans Kat heerst er in dit elftal een prima geest, die nog tot grote daden kan leiden. De promotie van onze zaterdagelftal len is toch wel wat snel gegaan en voor al het eerste zal moeite hebben zich te handhaven. Aan goede wil ontbreekt het niet, maar hier spreekt de leeftijd een woordje mee. De bondsvergadering stond helaas niet op het peil, dat wij van een dergelijk lichaam mogen verwachten. Bovendien was de zaal in het Sportcentrum te Zeist, met achterin het buffet, volkomen ongeschikt voor dit doel. Hoewel West 1 de contributieverhoging met grote meer derheid had afgewezen, waren de ove rige districten van een andere mening, zodat deze verhoging een feit werd. Dit betekent dat een seniorspeler met ingang van het seizoen 1968/69 3,bonds- contributie gaat betalen i.p.v. 1,75. Bij ons is deze bijdrage hoewel indi vidueel verschuldigd begrepen in onze contributie. Het bestuur zal zich over deze kwestie nader beraden. Mijlpalen Een zeldzaam, wellicht uniek, feit had plaats op 17 september j.l. Onze nestor Jacques van Ooy herdacht die dag n.l. het feit dat hij vijftig jaar geleden tot erelid van de AFC werd benoemd! Wij verheugen ons met Jacques bijzonder over dit zeldzame jubileum en hopen dat hij nog enige jaren in ons midden zal mogen blijven. Onze Jacques vond in dit feit aanleiding ons jubileumfonds voor het 75-jarig bestaan met een belangrijke gift te gedenken, waarvoor bestuur en leden hem buitengewoon erkentelijk zijn. Verder bereikte ons lid Henk v. d. Grampel de 70-jarige leeftijd, waarmede wij hem hartelijk gelukwensen. Henk, nog vele goede jaren in gezondheid. November was ook een droeve maand In één week tijds ontvielen ons eerst onze donateurs de heren F. G. Caviët, J. B. Sellmeijer en R. J. N. A. Solka- mans, waarvan vooral de laatste tiental len jaren lang altijd present was bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal. Donderdag 9 november bereikte ons het schokkende bericht van het plotseling overlijden, midden onder zijn werk, van ons aller vriend Henny Timmerman. Zijn vriendelijkheid en altijd beheerst op treden deden hem slechts vrienden tellen onder de grote AFC-schare. Zijn trouwe echtgenote en zijn zoon zijn wel zeer zwaar getroffen door dit onherstelbaar verlies. Onze innige deelneming gaat uit naar hen, alsmede naar de families Sol- kamans, Sellmeijer en Caviët. Mogen zij die zijn heengegaan in vrede rusten. Wij zullen hen niet vergeten. HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 1