Uit het hoge Noorden Fa. FRED SAX Nol Kuikens Vrijbloed Transport J. SUURBEEK BequnstiQiriG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö om half twaalf binnen, want zondag morgen tien uur is het aantreden tegen landskampioen Middelburg"! Ik heb echt wel even opgelet, hoe de toestand om 12 uur was; het was net als in vroegere tijden. (Wie lette er toen op ex-speler? - Red.) Er waren er een paar te laat, die toch kans hebben gezien zon der deursleutel of kamersleutel hun slaapappartement te bereiken. Hoe moet ik anders verklaren, dat Ernst Huisman een gescheurde broek had?! Het zij hun gegund. Het ontbijt was zondagmorgen wel erg vroeg, zei Gerard van Dijk, die diep onder de indruk was van het schone Zeeuwse land, maar daarover aan het ontbijt weinig zei! De laatsten zullen de eersten zijn, zal hij gedacht hebben. En daar gaan we de wei in om tien uur en reeds na twee minuten heeft Frits Röhrig voor een 10 voorsprong gezorgd. Dat geeft de burger moed. Na de roerige zaterdagavond was dit ech ter een tè vlotte start, want na 2 x 25 minuten spelen stonden we 31 achter. Middelburg sloeg ons evenals in de kam pioensfinale: iets pittiger, iets sneller, iets doortastender. Goed om te onthouden. Om twaalf uur was het aantreden te gen gastheer Vlisingen, die zelf inmid dels van Minor had gewonnen. Deze wedstrijd wonnen we met 31 met mooie, ja zelfs zeer mooie doelpunten in de vorm van gedecideerde schoten van back(!) Ernst Huisman (goed mee op gekomen), Frans v. d. Bor (niet minder mooi) en Frits Röhrig. ietwat gelukkig tegen de doelman van het Ned. Amateur team; vlak voor het einde werd het 31. Tevreden mannen! Daarna kregen we Minor uit Nuth (kampioen Zuid II) te gen ons. Ondanks vermoeidheid werd via een goede goal van Jos Kenna met 10 ruim verdiend gewonnen. Middelburg speelde gelijk tegen Vlis- singen en werd prijswinnaar met 5 uit 3 punten, wij werden 2e met 4 uit 3, Vlis- singen 3e met 3 uit 3 en Minor 0 uit 3 vierde. De finale ten aanschouwe van ca. 3.000 bezoekers tussen de rivalen Mid delburg en Vlissingen was aantrekkelijk voor het publiek en ook voor ons; een 11 was het resultaat. Vast staat echter, dat Middelburg over alle wedstrijden het beste team was. Die tellen weer zwaar mee in de competitie. Genoegelijk was het commentaar aan te horen tussen Middelburgse en Vlis- singse supporters. Daar zijn wij Amster dammers dikwijls nog kinderen bij. Wat kan men daar elkaar heerlijk opjutten. Heel mooi was een opmerking aan ons adres van één van die rasechte Middel burg-supporters, die, ook thans weer ge wapend met twee bierflesjes in zijn zij zakken, ons toevoegde; „als jullie veld in Amsterdam zo goed zou zijn als jullie borreltjes dan zouden jullie ook beter voetballen". Een pittige opmerking! Een charmante ontvangst volgde, niet minder dan in het Brittania-Hotel voor onze bestuurderen, gevolgd door een diner voor alle ploegen met dames, voor zover aanwezig, want AFC had besloten in verband met de kosten alleen met mannen op reis te gaan. Ook daarvan hadden we geen spijt. Al stellen we het op de allerhoogste prijs, dat een paar heren en dames supporters ons kwamen verrassen met hun bezoek bij de wed strijden. Het was een mooie tafel met o.a. Bur gemeester en Wethouder van Vlissingen en de President-Directeur van „de Schelde". Prijsuitreiking persoonlijk door de schenkers van de prijzen, een leuk gebaar. Heel hartelijk dank aan voorzit ter Buts, aan penningmeester v. d. Vliere (die zondagavond „de grote vijf', die bleven, begeleidde), aan toernooisecreta- ris v. d. Eyk voor wat zij tot stand brach ten en hoe zij hun gasten ontvingen. Een compliment waard. Met 21 man waren wij naar Vlissingen gegaan in een bus plus de privéwagen van 2e penningmeester Otto van Rijn. 16 man vertrokken zondagavond weer naar Amsterdam. Ik kreeg wel de indruk, dat het hun speet terug te moeten. Vijf „oudjes" (mag ik dat zeggen?) bleven om nog een paar dagen eraan vast te knopen, nl. „om de belangen van AFC intensief te bespreken". Want dat gaat zo als twee bestuurderen en twee E.C. leden onder toezicht van een Erelid (daartoe aangewezen door zijn collega's Ereleden!) onderweg zijn. Maandagmorgen gingen de grote „5" Vlissingen verlaten; een paar prettige sportherinneringen rijker, een paar mop pen meenemend van Jacky uit de Brit- tania-bar, die zei (a la Max Tailleur) over 10.000 moppen te beschikken. Wij gingen naar Knokke en Le Zoute, een heel andere (Belgische) wereld met haar gezellige boulevard. Hotel opgezocht, gezwommen, gezond, geluncht, midget golf gespeeld met Otto van Rijn als win ner tegen de verwachtingen van voorzit ter Kappelhoff in. En dan een genever te bestellen op een heerlijk zee-boule vard-terras, waarop de kelner zegt alleen „Bokma" te hebben en deze in lominade- glaasjes met vierdubbele portie brengt! 's Avonds in het Casino (niet te ge loven, maar wij hebben niet gegokt), wel een beat-show meegemaakt. Ik begin achter te lopen in de tijd en mijn reisge noten ook wel, want dat gedoe en dat muziekgeweld werd ons als Cabaret show te gortig. Dinsdags een kijkje genomen in Blan- kenberge en Ostende, op naar het mooie Brugge en via Gent-Antwerpen-Moerdijk weer naar het Noorden. Een vlot diner als slot in Oegstgeest, dat wij aanboden aan Otto van Rijn, die op zijn rustige wijze financieel alles geregeld heeft en alle afstanden gereden heeft. Dat was het slot van vier prettige vakantie- en sportdagen, waarbij ik be- lof aan voorzitter Kappelhoff, aan onze chauffeur, aan Cor Kerker en Tonnie v. d. Valk niet meer het gaspedaal te gebruiken zonder hun toestemming. Wij hebben veel gedebatteerd en ik breng gaarne hulde aan de steun, die ik van onze drie reisgenoten ondervond in de puntige gesprekken met onze altijd aanvallende voorzitter. Als het kan tot een volgend keer. EX-SPELER P.S. Schrijver dezes verzoekt zijn reis genoten bij een volgende gelegenheid niet zoveel te praten, want het is vermoeiend steeds te moeten antwoorden! Tot onze verrassing kwam deze brief bij ons binnen: Geachte redactie, Terwijl aan mijn rechterzijde een klein glaasje Claeryn staat te staan, dat tot drinken noodt, heb ik mij achter m'n Underwood gezet om u vergiffenis te smeken. Om amende honorable te doen, zogezegd. VOOR AL UW ZWANENBURG Tel. (02907) 57 54 TRANSPORTEN EN VERHUIZINGEN IJWEG 40 N.Z. Voorburgwal 1 41 Amsterdam, telefoon 247272 OFFICIAL REMINGTON DEALER Remington Cicero I. 235.- Geulstraat 1 5, Amsterdam-Z. Tel. 71 21 90 Voor rijwielen en bromfietsen naar MOBYLETTE EEG PEUGEOT - I Vertrouwde service - P U C H MAGNEET 9

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 9