Heinekeit JjfyL '7^k! De zatten Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Kritische opmerkingen Deze maand wil ik allereerst iets in het algemeen naar voren brengen. Men hoort nl. in AFC-kringen nogal gauw bepaalde kritische opmerkingen ten aan zien van het zaterdagvoetbal met be trekking tot het vertoonde spel. Daarbij moet men natuurlijk niet vergeten, dat wij een afgescheiden afdeling vormen van het grote (zondag) AFC, en dat onze zaterdagvoetballers (en zeker het eerste en tweede elftal) spelen tegen ploegen met een gemiddelde leeftijd van 22 a 23 jaar, voetballers, die daarbij zo'n 2 of 3 keer in de week een pittige training vol gen. Zoals een ieder, die op zaterdag middag niet alleen in de Sociëteit ver toeft, maar ook wel eens de ogen in de richting van de groene velden laat gaan, weet, ligt deze gemiddelde leeftijd van onze afdeling aanmerkelijk hoger. Het lijkt me nuttig dit verschijnsel in ogen schouw te nemen, alvorens al te harde kritiek te gaan spuien. Bovendien spelen onze eerste 3 teams een klasse hoger dan vorig jaar, daar ze in 't afgelopen seizoen de kampioenseer verwierven. Het eerste op retoer De vaandeldrager van AFC-zaterdag maakt moeilijke tijden door. Resultaten blijven uit, het spel gaat helaas ziender ogen achteruit, maar wat erger is, de sfeer, die zo kenmerkend was voor dit team, is niet meer 100%. Natuurlijk gaat een gezellige sfeer samen met resultaten, maar de huidige situatie eist een verbe tering. Tegen DOSC kregen onze jongens hun le nederlaag op eigen terrein te slik ken. Een ernstige handicap was het niet meespelen van de beste man. Rocus Hoogendoorn, die voor herhaling onder de wapenen moest. Ondanks deze teleur stelling had AFC de gehele eerste helft een zeer duidelijk overwicht, hetgeen echter niet in doelpunten uitgedrukt kon worden. Verschillende opgelegde kansen werden gemist door de voorwaartsen en na het le doelpunt van DOSC, in de tweede helft gescoord, was het ook niet verwonderlijk, dat de ploeg het beetje zelfvertrouwen geheel, kwijtraakte. Bij een stand van 03 wist AFC pas te scoren uit een vloeiende combinatie tussen Gerrie Smit en Kick van der Velden. De week daarop moest een wederom gehavende ploeg naar het bovenaan prij kende Geinoord. In Vreeswijk zagen zo'n 700 toeschouwers (Ja, u leest het goed) de onzen gedurende de le 45 minuten Geinoord bijzonder goed partij geven. Met een straffe wind in de rug zetten de AFC-ers knappe aanvallen op, maar ondanks een AFC-offensief viel het eer ste doelpunt toch aan de andere kant. Door slecht wegwerken van één der ver dedigers kon de uiterst gevaarlijke ex-in- ternational-Geinoord-midvoor de score openen. Even daarna nam Gerrie Smit, na goed voorbereidend werk van Cas Tromp, de bal ineens op de slof en bracht zodoende beide partijen weer op gelijke voet. Helaas was voor ons nu de koek op, want de reeds genoemde mid- voor „begon deze middag voor zichzelf" en bracht de stand binnen een kwartier op 41. Na de pauze werden de AFC- ers geheel overklast door de kampioens pretendent, die uit 6 wedstrijden even zoveel overwinningen behaalde. De de fensie, met uitzondering van uitblinker Hoogendoorn. maakte nu een zeer on stabiele indruk, hetgeen in de einduitslag tot uitdrukking kwam, 61. De grote deceptie kwam echter tegen het zeer laag geklasseerde VVOP. De Buitenveldertse gastheren speelden een zeer povere partij voetbal ten overstaan van ca. 20 mensen (ja, u leest het nog steeds goed. AFC-ers). Het werd een verpletterende 60 neder laag tegen 'n uiterst matig spelende ploeg uit Voorthuizen, die alleen in hun lin kerspits Kamphorst een uitgesproken goede speler bezaten. Deze jongen ke gelde 2 ballen en schoot er 1 achter doelman Henk de Bruyne. Hij was echter het enige lichtpunt in deze trieste ont moeting. Het Tweede: een tomeloze energie Dit elftal, met een kern van oudere spelers, is een genot om te zien spelen. Deze jongens spelen met een tomeloze energie en brengen iedere wedstrijd weer een volledige inzet in hun spel. Door dit feit konden zij de moeilijkste uitwed strijd tegen het Helderse HCSC winnend afsluiten. De verdediging met doelman Jip Vogel en spil Bob v. d. Bergh aan het hoofd, verdiende een extra-vermel ding en niet te vergeten sneltrein Karei Baarschers, die tot grote vreugde in de allerlaatste seconde de strijd besliste (4 —3). Thuis, op 16 september, zag een wat toenemend aantal toeschouwers SIZO ten onder gaan met de duidelijke cijfers 61. „Mercedes-Kareltje" (Baar schers) drukte d.m.v. 3 schitterende, knalharde treffers zijn stempel op deze match. Fred Bergman (2x) en Peter v. d. Heydt completeerden de 6 goals. Zonder Chris Schroder, die deze dag vader werd van een 2e zoon, lieten we in A'dam- Noord 2 zekere punten liggen. Ondanks het veel beter veldspel liet men veel te veel kansen onbenut en 20 minuten voor tijd brak de weerstand van het weer ijzeren duo Vogel-B. v. d. Berg en dit be tekende 10. Twee minuten voor het einde bolde het net nog een keer achter Jip Vogel. Met de moeilijke opgave het onaan tastbare IJmuiden op eigen veld te be strijden, trokken de AFC-ers naar de oude vissershaven. IJmuiden had nog el ke wedstrijd met 6 a 7 doelpunten ver schil in zijn voordeel beslist. De eerste helft vertoonde uitstekend spel van de roodzwarten en het middenveld was in handen van Ton Nooy en het uit het eer ste gerecruteerde tweetal Arthur Redde ring en Cas Tromp. De 00 ruststand was dan ook niet onverdiend en mede te danken aan zeer energiek verdedigen, van wie Rein Akkerman (voor het eerst weer in het 2e opgesteld en een onmogelijke wedstrijd spelend, tenminste z'n toestand op de avond tevoren op de „Beach-in" in aanmerking genomen) een extra pluim verdiende. Na de pauze vielen 2 echt „schlemielige" goals tegen zwaar op de maag en we mochten ondanks de neder laag tevreden zijn met het resultaat. Een volgende maal komen de resteren de 3 elftallen aan de beurt. Deze teams staan er vrij goed voor en vooral het 3e elftal speelt een zeer aannemelijke partij voetbal. Het aantal toeschouwers bij het AFC-zaterdagvoetbal is nog steeds rond uit teleurstellend te noemen, (ik bedoel hier niet speciaal het le team mee) en de hoop mag dan ook gewettigd blijven, dat wij velen onder u de voor ons liggende maand eens langs de lijn mogen ont moeten. HANS LOONSTIJN

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 7