Van de brug No. 3 Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redalctie: H. de Bie, Camera Obscuralaan 2 1 6. Amstelveen, tel. 0 2964-1 8278 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-w. 47e Jaargang oktober 1967 Amsterdam, 15 oktober 1967. ,/öfe' AFC Zilver meeuwen 20, AFC 2Spartaan 2 31, UW 2—AFC 3 0— 3, ZES punten uit het maximum. AFC bovenaan in de eer ste klas met drie punten voorsprong drie wedstrijden op nummer twee! Het is haast te mooi om waar te zijn. Maar het wordt elke week moeilijker. Elke tegenstander is er op gebrand om ons de eerste nederlaag toe te brengen. Zelfs landskampioen Middelburg is al gestruikeld! Een troost is, dat met alle waardering voor de prachtige resul taten ons eerste en tweede elftal nog niet in topvorm steken. Nog worden er teveel eenvoudige kansen gemist en wordt het tempo gedrukt door te veel gepriegel. Het kan dus nog beter en dat zal nodig zijn om de steeds groeiende tegenstand de baas te blijven. Intussen, hoeden af voor onze jongens voor de tot dusver geleverde prestaties. Maar tegelijkertijd met twee benen op de grond blijven staan en ons goed realise ren dat élke club in onze afdeling ons kan doen struikelen ook de onderste. Wat leeft er in de voetbalpolitiek? Oktober en november zijn de maan den waarin de voetbalvergaderingen niet van de lucht zijn en een bondsofficial geen enkel vrij weekeinde heeft. Enkele punten die de gemoederen speciaal bezig houden zal ik wat nader belichten. Verhoging hondscontrihutie In de jaarvergadering van 11 novem ber a.s. zal het bestuur van de K.N.V.B. een desbetreffend voorstel indienen. De verhoging is nogal ingrijpend. Voor AFC zou deze een bedrag van ongeveer 700.uitmaken. Nu worden deze voorstellen eerst behandeld in de zes districtsvergaderingen. West I heeft het voorstel met grote meerderheid verwor pen, hoofdzakelijk omdat de KNVB in haar begroting de toto-inkomsten buiten beschouwing laat. Telt men deze mee, dan is er van een tekort geen sprake. Vermoedelijk zullen ook de overige dis tricten onder deze omstandigheden wei nig voor deze verhoging voelen, al thans de amateurverenigingen niet. Bij de semi-profclubs ligt dit wel wat anders, aangezien zij veel minder leden hebben en dus maar weinig meer zouden hebben te betalen. Niettemin is de algemene ver wachting, dat dit voorstel in de bonds vergadering niet zal worden aangeno men. Vergoeding bij overgang van amateurspelers naar semi-profclubs Hierover zijn weer vele woorden, maar niet zo veel wijze, gesproken. Hoofdzaak is dat er een rem komt, waardoor een semi-profclub zich nog wel eens zal be denken om een groot aantal amateurs aan te trekken a raison van 3.000. per stuk, in de hoop er een paar voor het tienvoudige te kunnen verkopen. Vrij wel elke amateurvereniging vindt 3.000.te laag. Maar aangezien het een reglementswijziging betreft, waar voor 2/3de meerderheid wordt vereist, betekent dit dat ten minste aannemen de dat alle 48 amateurstemmen vóór een verhoging worden uitgebracht 1/3 de of 16 stemmen van de semi-profs nodig zijn om een dergelijk voorstel te doen aannemen. En dat zie ik voorlopig niet gebeuren. Hoofdklasse amateurs Het bestuur van West I wil nogmaals een enquête houden over dit punt. Ik heb daarop namens onze club bepleit, dat het bondsbestuur dat het recht heeft de competities in te delen tot instel ling van een hoofdklasse besluit, omdat dit een middel is om de kwaliteit van het amateurvoetbal op een hoger plan te brengen. Maar dan geen hoofdklasse over het gehele land, maar twee of drie, zoals dhr Klein namens JOS voor stelde om al te verre reizen te ver mijden. Bovendien zal dan niet kunnen worden ontkomen aan een bijdrage van de KNVB voor reizen uitgaande boven een bepaalde afstand. Laat men dit aan de clubs over, dan is er nauwelijks een stem van de 4de, 3de en 2de klassers en van een deel van de 1ste klassers te verwachten omdat die de weg naar de top langer zien worden.

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 1