Mixed Pickles V/an binnenuit Aug. Uilkema BequnstiGinq van onze aövepteeRöens, houör. öe schakel in stanö (vc rvolg) Mijlpalen Ik las, dat Hans de Bie plaats heeft gehad om enige mijlpalen te planten op de voetbalwegen van A.F.C. die Chris Schroder in kaart heeft gebracht. Dan mag ik hier enige cricket-mijlplaatsen vermelden die A.C.C.ers in de loop van dit seizoen passeerden. Henk Rikse rekende zijn 100ste wicket in, boekte zijn 2.000ste run voor A.C.C. in competitie wedstrijden en zijn 2.500ste run voor A.C.C. H. Dukker scoorde voor A.C.C. zijn 1.000ste run, D. Oostra nam zijn 100ste wicket en F. Dukker zijn 50ste. Voor A.C.C. als vereniging was het ook een gedenkwaardig jaar. De wedstrijd tegen H.C.C. was namelijk de 400ste wedstrijd van A.C.C. in de eerste klas. Hiervan wonnen onze mensen er 174 (8 met inings-) en verloren er 148 (9 met innings). 60 wedstrijden eindigden in een draw, 2 in een tie. 16 wedstrijden waren ongeldig. Nu de totalen: A.C.C. scoorde in 442 ininngs 54.748 runs voor 3.675 wickets, de tegestanders scoorden in 446 innings 50.695 runs voor 3.612 wickets. A.C.C. deed 1.595 vangen, waarvan 5 van substitutes, 80 man werden gestumpt, 208 man werden uitgerund. Interessant is dus, dat A.C.C. haar 400 wedstrijden in de eerste klas met een positief saldo afsloot. Uit de statistische gegevens van Chris Schroder bleek, dat A.F.C. in de 1.254 competitiewedstrijden die zij sinds de oprichting speelde, óók een positief saldo overhield. (1.368 punten, doelcijfers 2.7732.473). Dit is alles bij elkaar veel beter dan onze bij een nederlaag nogal gauw in de put zittende leden en supporters zich zullen hebben gerealiseerd. In aansluiting hierop is het misschien ook wel aardig eens na te gaan wat de beste totalen zijn van de A.C.C. batsmen. Dat Wally van Weelde met 6.530 runs nog steeds veruit aan de top staat zal niemand verbazen. Dick de Baare staat nr. 2 met 5.399 runs en Henk van Weelde nr. 3 met 3.243 runs. Voor A.C.C. II bleek Lou van Kranendronk de primus inter pares met 2.083 runs. Nummer 2 is onze A.F.C.-voorzitter Henk Kappelhoff met 1.880 runs en nummer 3 staat Piet Nauta met 1.837 runs. Wat een sportvreugde ligt er verankerd in die ogenschijnlijk zo dorre cijfers! J. W. Op een ver stukje tribune zit ik een beetje (transcendent) te mediteren. Het septemberzonnetje schijnt mild, de lucht van pas gemaaid gras en het gedraaf van de jongens in de malse weide stimuleren het binnentreden in hoge mate. Een nieuw seizoen, weer eentje, de hoeveelste? Niet terug kijken, daar wordt je oud van. Alhoewel. Uiteindelijk ben je een product van je herinneringen, wanneer je iets gaat denken, zeggen, schrijven dan grijp je terug op wat ge weest is. Van wat moet komen, weet je niets, er kan zoveel gebeuren. In 1970 een man op de maan, in 1980 de eerste demonstratie-partij: Maan-comb-A.F.C.- comb., (aan de achterkant schijnen toch op mensen gelijkende wezentjes te wo nen, ja ja). In '80, over dertien jaar, wat is het nog? Dan spelen ze al honderd jaar voetbal. Zal wel een feestjaar wor den, net als wij in '70. Dan bennen we vijfenzeventig, moet je nog peulen? Hoe speelden ze voetbal in 1895? Met een bal natuurlijk. En met snorren, pracht snorren, opgepunt, zwierig en gezagheb bend. De bruinvergeelde foto's van wel eer. Ze keken ernstig, er was nog geen fo tograaf die ze kon laten lachen. De ar men gekruist over elkaar, schouder aan schouder, de broeken bevallig op de knieën, de punten van de laarsjes om hoog en als enige concessie, dat het hier toch ging om een stel heren, die een spel bedreven, de jongsten keurig ge drapeerd in het gras. Soms, en dat was de limit, eentje olijk steunend op een el leboog. Toch waren het kerels. Zij ga ven elkaar deftig een hand na een doel punt maar ze zaten ook met hun voeten in de sloot na afloop en ze dronken de zelfde oudjes en jonkies als wij. En wer den ook aangeschoten, dronken of wat dan ook. Vals meezingen aan een piano, die mishandeld werd door iemand, die wel effe een stukkie zou spelen. En die Elly van Piet stiekum in d'r bil knepen etc. Zo zie ja maar weer, voordat je het weet zit je vergeelde foto's van drie kwart eeuw geleden te bekijken. Dat heb je als je gaat mediteren, een sport, die weer modern is geworden. Vroeger deed je dat in een klooster, nu gewoon op een stuk tribune, een heel klein beetje terzij de. Meer is niet nodig. Goed Genoeg ligt toch in een van de beste geluidstrog gen en zo'n monster, die het zwerk scheurt, doet je weer buiten staan en daar lopen ze weer, anno '67, nu zonder snor (op een paar na), de broeken hip, maar allemaal in hetzelfde shirt van 1885: rood met een zwarte V. De V van Victorie, die recentelijk nog haan heeft gekraaid. Nummer twee van de lage landen, de op een na de beste van onze moerasdel ta. Die vreselijk hoge pyramide van ple- zierspelers en dan net onder dat topje zaten de kerels van toen en nu. Want die van nu hebben geleerd van die van toen, van degenen, die de club deden geboren. Een lange sliert van jaren, een eindeloze lijst van namen, van goeie, ma tige en slechte voetballers. Kijk, daar lo pen er elf, zo maar een willekeurig elf tal. Het zoveelste, uitkomende in de zo veelste klas van de onderafdeling. De bal maakt vreemde capriolen en de bewegin gen van de elf zijn overeenkomstig. Toch is de inzet volledig; de gezichten vertel len je dat het menis is, ondanks dat ze slechts gehonoreerd worden met een schouderklopje als alles goed is gegaan. Daar komt 't weer bovendrijven, zo'n dekselse wereldse gedachte, het nadeel van het mediteren in een geluidstrog. Doorgaan of naar binnen wippen? Hup naar binnen: het onderwerp prof./plezier is al zo afgekloven. Klop. klop, hebben de kwabben nog iets belangrijks af te scheiden? Nietwaardig ik, is er nog iets te melden, dat enige aanspraak op druk inkt verdient? Natuurlijk niet. CHARLIE Reguliersbreestraat 59 - Amsterdam-C. De volgende „Schakel" verschijnt vrijdag 27 oktober. Willen de heren aanvoerders van de seniorenelftallen uiterlijk maandag 16 oktober een artikeltje over hun team inleveren bij: H. de Bie, Camera Obscuralaan 216, Amstelveen. Ook van de jeugdcom missie wordt graag een artikel ver wacht. Beslist niet later dan 16 ok tober. Deze uiterste inleveringsda tum geldt natuurlijk ook voor andere schrijflustigen in onze vereniging. 7

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 9