marshall P •BOOTEE'S* Jeugd K.N.V/.B.-Sectie Zaterdag voetba I PLIEGER KEUKENS IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN •fbt -ó&éteïc sAoes poolt allen mee, het is voor a.f.c. daarna duidelijk de toon aangaf. Na 2 dreunen tegen de AFC-doellat, die tot in A'dam-Noord te horen waren, gaf linksachter Jan Jobse met een afstand schot de roodzwarten de leiding en 5 minuten later vergrootte Arthur Redde ring, na een listig hakballetje van Jacq. Schot, de voorsprong (2-0). Na de rust was er van voetbal geen sprake meer en toen de DESTO-ploeg inzag, dat winnen moeilijk zoniet onmogelijk werd, ver wisselden enkele leden van dit team de voetbalsport voor het o, zo edele catch- as-catch-can. Dat ze hierin bedreven wa ren ondervonden enige AFC-ers terde ge. Een penalty was het gevolg van één dezer matineé-voorstellingen. De straf schop werd echter door Rob Brouwer gemist. De doelman had evenwel te vroeg bewogen en Paul Meyer deed het nu beter. Nadat de DESTO-rechtshalf van de scheidsrechter een kwartier eer der dan normaal het schuim van zijn mond mocht afvegen in de kleedkamer, deelde de referee wederom een penalty uit; nu was Rob Brouwer door een won derlijk mooi uitgevoerde o-soto-gari ge veld. De pas vader geworden Paul Meyer (van harte, Paul) faalde deze keer van 11 meter (verdomme, Paul) en 5 minuten later kwam aan deze zeer onvriendelijke 2e helft een einde, nadat DESTO even voor tijd de eer had gered (3-1). Meer toeschouwers Het 2e zaterdagelftal behaalde in Den Helder een prachtige overwinning op het zeer sterke HCSC. Over dit team en de overige, die nog aan de competitie moe ten beginnen, zal ik u in de volgende Schakel meer berichten. Verder hoop ik, dat u de velden op zaterdagmiddag wat meer zult bevolken (Bij SDVB stonden ca. 650 toeschouwers te kijken) en dat u dit seizoen zult genieten van het ieder seizoen weer beter wordende zaterdag middagvoetbal. HANS LOONSTIJN Het nieuwe seizoen is weer van start, en vele competitie-dagen staan ons nog te wachten. De eerste zijn inmiddels al voorbij, met wisselend succes. De J.C. heeft enige wedstrijden kun nen organiseren alvorens wij de compe titie ingingen. Deze wedstrijden hebben ons een overzicht gegeven van verschil lende nieuwe spelers, en de ons reeds be kende, maar intussen een jaar ouder ge worden jongens. Zoals jullie echter zullen begrijpen, duurt het enige tijd voordat de juiste op stellingen zijn gevonden. Wij vragen dan ook begrip van jullie voor eventuele op stelling van verkeerde spelers op een ver keerde plaats in een niet juist elftal. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Alle opstellingen zijn of waren voor lopig. Als één van jullie denkt op de niet juiste plaats in een niet juist elftal te spelen, stel je dan in verbinding met je leider of de J.C. Denk er echter aan dat training en nog eens training, met volledige overga ve, een der middelen is om in een hoger elftal te komen, daarom!! „Bezoek regelmatig de training". Dus wij spreken af: er wordt niet ge mopperd maar overleg gepleegd met J.C. of leider. Wij wensen alle jeugdleiders een pret tig seizoen toe, met hun elftal, en zijn hun dankbaar dat zij deze toch op zich hebben willen nemen, en wij hopen op een prettige samenwerking. Aan alle jon gens wensen wij prettige en sportieve wedstrijden toe, en een succesvol seizoen met een goede plaats op de ranglijst. Zorg er voor dat jullie steeds op tijd zijn, denk aan afschrijven, zonder dat wordt het zwarte lijst 2,50 boeten en 14 dagen niet spelen. Als je wegblijft zonder bericht, du peer je ook je medespelers, de scheids rechter en de tegenpartij om nog maar niet te spreken van de minder correcte houding t.a.v. de club. Nogmaals aan allen: prettig seizoen. W. Bückert secretaris jeugdcommissie Doordouwer Er kwam eens een knaap uit Zuid-Twee. Die zwoegd'in het dertiende mee. Hij had van z'n leven. Geen bal ooit gedreven. Nu speelt hij in A FC 2. Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 De sectie zaterdag amateurvoetbal maakt een moeilijke tijd door: de com petitie organisatie dient in de komende jaren afgerond te worden. Nog weet men niet exact wanneer en hoe het geheel perfect georganiseerd zal zijn. Maar wel staat reeds vast dat in 1970 het geraamte voor een volwassen competitie vol tooid moet zijn. Dat geraamte laat zien 2 eerste klasse afdelingen, 4 tweede klasse afdelingen, 8 derde klasse afdelin gen en 16 vierde klasse afdelingen. Ech ter voor deze pyramide-opbouw gereali seerd zal zijn heeft men nog wel enkele problemen op te lossen. Elk district na melijk behoort op zich goed georgani seerd te zijn evenals de daarbij behoren de afdelingen. Een normale promotie- en degradatie regeling, d.w.z. automatische promotie der kampioenen en degradatie van de twee laagsteindigende clubs is nog vrij wel in geen enkel district aanwezig. Tot op heden kent men in vrijwel elk district verzwakte degradatie, d.w.z. alleen de laagst eindigende club degradeert en zelfs dat is in het verleden niet altijd ge beurd. Dit heeft tot gevolg dat elk jaar het aantal clubs in de zaterdagcompetitie van de bond is toegenomen, en dat ook elk jaar de top breder wordt. Dit zal nog voortduren tot 1970, waarna, uit de dan zeer brede top van vijf tweede klasse af delingen, een eerste klasse van twee af delingen met elk tien clubs wordt ge vormd. Voor die tijd echter zullen som mige districten hun competities in de AMSTERDAM BEVERWIJK LEEUWARDEN derde en vierde klasse zo gaan organise ren dat een pyramide tot stand komt. In West I zijn momenteel 53 clubs in de derde en vierde klasse. Om hier tot de gewenste pyramide te komen zal er een vierde afdeling in de vierde klasse gevormd moeten worden, die het eerste jaar tenminste 36 clubs moet bevatten, terwijl voor een duurzame competitie toch minstens 10 clubs per afdeling die nen uit te komen. Voor West I betekent dit in de komende drie jaren versterkte promotie uit de afdelingen voor tenmin ste 7 clubs. Op dezelfde wijze redenerende hebben West II, Noord, Oost en Zuid I het mi nimale aantal clubs reeds in de compe titie, echter de verdeling over de derde en vierde is nog niet volmaakt. Zelfs is er in het district Oost een te groot aantal vierde klassers, hetgeen temeer be vreemdt omdat de afdelingen in het Oosten veelal zeer weinig clubs over hebben. West I en West II moeten nog een vierde klasse afdeling extra vormen, Oost zal één vierde klasse afdeling onge daan moeten maken, dan is het geraam te gereed. Na 1970 zullen de dan be staande klasseafdelingen van 10 clubs geleidelijk worden uitgebreid tot 12 clubs, hetgeen men in 1981 voltooid hoopt te hebben. JEFTHA 4

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 4