BOOTEE'S On dit en datjes Ang. Uilkema Van een aangetrouwde IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN poolt ALlen mee, het is voor A.f.c. Aangetrouwde (I) Veel hebben wij, A.F.C.-ers, de laatste jaren niet van haar pennevruchten kun nen genieten. En dat is jammer. Bij mijn weten (weet ik veel?) is aangetrouwde, soms ook wel Lotte Nesenberend ge noemde, de enige vrouwelijke medewer ker van ,,de Schakel" geweest. Natuur lijk, Aty Scheepstra, Loes van Poorten etc. hebben een enkele keer een duit in de zak gedaan. Maar toch liet Lotte een lege plek achter. Altijd met onze hoop, dat het een tijdelijke lege plek zou zijn. Elders in deze aflevering staat het al ler, aller laatste stukje van haar hand. Ze laat dat stukje samenvallen met het, enkele maanden geleden gevierde, af scheid van Jaap van Hel. Derhalve krijgt dit artikeltje een pietsie een persoonlijke toon. And so what? Lotte heeft het recht verkregen om ten afscheid dit privilege op te eisen. Aangetrouwde (II) Wij vroegen vaak aan Lotte Nesenbe rend om een stuk voor ..De Schakel". („Dat gaat moeilijk", zei zij, „want ik heb geen dochters"). „Dat gaat moeilijk" zei zij, „want ik ben niet meer zo inside informed". Het zij zo. Uw redacteur is niet inside informed over de watersport. Laat-ie nu toevallig wel weten, dat Lotte verleden week bij na verdronken is. Ze stapte van de ene boot op de andere. De andere boot, de hare, dreef ietwat af. Nebbish. Iedereen leeft nog. Aandacht ..Druk een reep chocolade af op de plaats van foto's en vloek in de tekst". „Dan pas krijgt een redactie aandacht. Dat stond, geloof ik, al in „Schuil". Ongelijk, denk je dan. Maar neen. Nog steeds staan er auto's vlak voor het hek. Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 Vrienden en vriendinnen, mogen we 1 nogmaals vragen om de doorgang voor Politie, Brandweer, G.G.D. en leveran ciers niet te belemmeren. Adjé Mogen wij uit naam van Ad van Dijk een aanmerking op A.F.C.'s zakenmen sen plaatsen? Daar gaat-ie dan. Geen en kele roodzwarte strijder was tot dusverre op de Wereldtentoonstelling in Montreal. En nog weet onze (West-duitse) corres pondent niet, dat A.F.C. kampioen is. Wie gaat hen inlichten voor het kampi oenschap van Nederland? Dag cn Nacht Verwondert u zich vaak over de breed sprakigheid der vaderlandse voetbalver slaggevers. Terwijl er toch zo weinig in staat over hetgeen u had verwacht. Wel nu wij stellen u enigszins tevreden. Sneek A.F.C. en A.F.C.Unitas. Het spel van A.F.C.! Nacht en Dag. Hoera, Dag! Schande Een der „vroegste" Nederlandse och tendbladen houdt een enquete onder ken ners over de verruwende voetbalsport. Piet zegt dit en Klaas zegt dat. Men vraagt ons niet om een oordeel. En te recht. Maar mogen we even? HongarijeNe derland 21. A.F.C. (Cl)—Z.S.G.O. (Cl) 2—2. Na afloop dezelfde onverkwikkelijke tonelen. Er wordt door de speler(tjes) en door de omstanders, misschien vooral door de omstanders een veel te grote waarde aan de (voetbal)-overwinning gehecht. En dat is ook wel weer te begrijpen. In de week voelt men zich onbehaaglijk. Er wordt een Coen-tunnel gegraven, maar nu moet men kwartieren wachten voor het scheepverkeer door de Zaan. Men ontdekt aardgas, maar de gebrui ker brandt telkens zijn vingers. De ver keersagent bij het museum weet er geen bal van. Den Haag ontslaat onze eigen burgemeester. En als dat nodig was ge weest, hadden we hetzelf willen doen. Nou, dan? Dan geven we toch met zijn allen het paard van de schilleboer, (Alias de rechtsbuiten van Z.S.G.O., Alias de Hon garen), een schop. Herdenking (Dit jaar). Op 3 mei herdachten A.F.C., A.B.C. en A.C.C. aan de voet van het monument op „Goed Genoeg" de ons in de oorlog en in Indonesië ontvallenen. De onderscheidene besturen en vele ouderen eerden Je nagedachtenis aan on ze clubgenoten door het neerleggen van bloemen bij het monument, waarop ten eeuwige dage de namen van hen, die hun leven gaven, staan uitgehouwen. Stil ging een ieder zijns weegs. Zestig Met vele vrienden vierde voorzitter Henk Kappelhoff zijn eenenzestigste ver jaardag. Eigenlijk zijn zestigste. Als hij had gezegd zijn vijftigste, had den we het ook geloofd. Voor de buiten staanders klinkt het misschien ietwat Reguliersbreestraat 59 - Amsterdam-C. vreemd, maar het moet toch gezegd. Het verjaardagsgeschenk zit al maanden te gen het plafond. Vandaar, dat A.F.C.-ers elkaar zo goed verstaan. J. Tj. S. Lieve Jan Tjalling! Dit zou dan m'n laatste stukje voor on ze „SCHAKEL" zijn! Dan gaat er toch wel even wat in je om; het was zo'n leuk contact met alles wat met A.F.C. samengaat, het was zo'n draadloos pret hebben met elkaar Die grote „persvrijheid" en gastvrij heid van de „SCHAKEL" behoren tot de prettigste gestes, die ik ooit in mijn leven ondervonden heb. Ikzelf heb ervan genoten mezelf op die gekke manier te kunnen uiten. Ik ben mijn Redacteuren en de vele, vooral oudere „fans" dank baar voor het plezier, dat zij mij ge gund hebben. Maar toch laat ik het nu graag aan de jongeren over om te vertellen, wat er in hun omgaat, ze zitten er meer IN! Overbodig te zeggen, dat A.F.C. nét zo in m'n hart blijft als de laatste bijna 40 jaar Knuf knuf op elke wang van je OUDE AANGETROUWDE. Lotte Nesenberend

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 2