-SCHAKEL V/an de brug d.n. .>te A F. C. Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. A.B Redaktie: J. T. Steensma. De Boelelaan 467. Amsterdam - z.. tel. 424941 H. de Bie. Camera Obscuralaan 216, Amstelveen, tel. 0 2964-1 8278 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer, Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdani-w. 46e Jaargang mei 1967 No. 10 Waren wij in 1963 in de kampioens wedstrijden niet meer dan een gevaarlijke outsider, dit jaar heeft ons eerste vriend en vijand ver rast door als num mer één te eindigen van poule A met de prachtige cijfers: 4 3 1 0 8—4 7 Een resultaat dat behaald is door een team, dat zich in elke wedstrijd volledig heeft ingezet, door een stel leuke jon gens die heel goed met elkaar overweg kunnen; bekwaam geleid door E. C. en trainer. Begonnen werd met de uitwed strijd tegen Sneek, onder moeilijke om standigheden. Een hobbelig, springerig veld en een harde diagonaal over het veld staande wind. Geen beste wedstrijd, de minste van de vier, die niet onverdiend, maar wel wat gelukkig met 21 werd gewonnen. Die eerste klap was een daalder waard, vooral toen Sneek de week daarop, met AFC als toeschouwer, Unitas in Gorin- chem met 10 (in de laatste seconden, er werd niet eens meer afgetrapt) klopte. Weer een week later speelde AFC een beste wedstrijd tegen Unitas op Goed Genoeg, voor een vrijwel uitverkocht huis. Wat een leuk gezicht was dat, als vervlogen AROL-dagen. Wij wonnen wel verdiend met 20, waarvan de tweede wederom in de laatste minuut tot stand kwam. Na afloop bij AFC alleen maar blijde gezichten, niet alleen door de over winning, maar meer nog door het ver toonde aantrekkelijke spel. De eerste helft van de poule-wedstrijden zat er nu op. Afgesproken was dat de club met het geringste aantal punten Unitas nu eerst een thuiswedstrijd zou krijgen. En dus trokken wij de volgende zondag naar Gorinchem. Al spoedig stonden wij met 10 voor, er volgde prompt een tweede goal, die echter op advies van de neutrale grensrechter werd afgekeurd we gens buitenspel. Dit bracht onze jongens van de wijs. Uni tas werd sterker en zette in de tweede helft alles op alles. Onze anders zo be trouwbare achterhoede stond af en toe vreemd te schutteren, maar de tijd ging voorbij en het bleef 10. Toen een doorbraak op rechts van Unitas. Van Til redde door een sliding, maar een AFC-er kreeg de bal verkeerd op zijn schoen en passeerde zijn eigen keeper onhoudbaar. Dus 11, een resultaat waarmede wij nog zeer tevreden mochten zijn, daar Unitas, over de gehele wedstrijd geno men. zeker niet de mindere was. Met 5 punten uit 3 wedstrijden ston den wij er prachtig voor. Weer een week later trok Unitas naar Sneek. Won Uni tas dan werd AFC onbereikbaar. Indien Sneek won hetgeen geschiedde zou de laatste wedstrijd AFCSneek de be slissing moeten brengen. Zo vol als bij deze laatste wedstrijd is het op Goed Ge noeg nog nooit geweest. Ruim 5000 men sen omzoomden ons veld; uren tevoren begon de toeloop van het publiek al en een half uur vóór de aanvang waren de tribunes reeds geheel gevuld. De pen ningmeesters stonden te likkebaarden en zij waren niet de enigen. In een niet grootse, maar wel uitermate spannende wedstrijd, waarin alle spelers zich met volledige overgave in de strijd wierpen, behaalden wij een verdiende overwinning, al moesten er twee strafschoppen aan te pas komen. Aangezien Middelburg in poule B bovenaan is geëindigd (na in de eerste twee wedstrijden slechts één punt te hebben behaald) wordt nu in twee wedstrijden, thuis en uit, uitgemaakt wie zich kampioen van Nederland mag noe men. Bij een gelijk aantal punten, volgt een beslissingswedstrijd op neutraal ter rein. Toen ik elf jaar geleden voorzitter werd, heb ik enkele richtlijnen op papier gezet. De eerste daarvan was: AFC moet de sterkste amateurclub van Nederland worden. Wij zijn er nu dicht bij! Toen wij kampioen van onze afdeling werden, betekende dit 50 pet. Nu we de poule gewonnen hebben staan we op 75 pet. Nu die laatste 25 pet. nog. Wij rekenen er op, dat iedereen die maar even kan, meegaat naar Middelburg. Zoals Maso- pust heeft gezegt: een voetbal is rond en biedt vele mogelijkheden. Maar wij heb ben vertrouwen in ons elftal. Ik hoop dat de beste zal winnen, maar ook dat die beste AFC zal zijn. Spelers van het eerste voor de laatste maal in dit sei zoen: GOOD LUCK. HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 1