Zaterdagvoetbal Quo vadis DE SELL KEUKEN PLIEGER KEUKENS poolt allert mee, het is voor a.f.c. (rebr. plieger beerlen, amstardam Joop Bakker t Op 8 april j.l. is Joop Bakker overle den. Hij was pachter van onze buffetten aan de Wandelweg en maakte de over gang mee naar „Goed Genoeg". Vooral de spelers die toen deel uitmaakten van de hogere elftallen zullen met veel ple zier aan Joop Bakker terug denken. A.F.C. wenst mevrouw Bakker en haar kinderen de kracht om het verlies van hun echtgenoot en vader te kunnen dragen. Uitstel De aprilmop, die vorige maand niet mee kon blijft liggen tot volgend jaar en „De Lichtcirkel" die nu niet mee kan komt een volgende keer. Deze volgende keer zal zijn 26 mei 1967. Mogen wij, redactieleden, kcpij vóór of op 16 mei van scribenten verwachten. Jan v. d. Pijl 75 Op 3 april was Jan van der Pijl (De Witte) vijf en zeventig. Onze ex-pachter (voorganger van Joop Bakker en Anema) heeft gedurende vele jaren voor ons A.F.C.-ers gezorgd in de oude knusse boel aan de Wandelweg. Op zijn ver jaardag heeft bijna half A.F.C. aan hem gedacht. Overstelpend waren de tele foontjes, telegrammen, brieven en ge schenken. Mieps en Jan van der Pijl danken alle verzenders uit de grond van hun hart. A.R.O.L. Aan het A.R.O.L.-tournooi, dat dit jaar wordt gehouden op 2 en 3 septem ber, nemen deel Zeeburgia, Neptunus bekerhoudster), D.W.V., H.B.S., U.V.V., C.V.V., Z.V.V. en A.F.C. Omtrent lo ting e.d. houden we u vanzelfsprekend op de hoogte. J. T. S. Dat wij, Zatten I kampioen geworden zijn, zal inmiddels tot u doorgedrongen zijn. Waarom we dat geworden zijn zult ti zich misschien afvragen. Misschien Ook niet. Maar zo wèl, heeft u zich mis schien ook afgevraagd, waarom niét dat leuke jonge elftal met die hardlopende verzorger met spons en die in zwart pakje gestoken grensrechter, of dat mo dern voetbal spelende ploegje, dat twee maal in de week trainde en altijd min stens twee verklede reserves bij zich had? Waarom wij? Tja nou ja, als 't onder ons blijft, ben ik bereid 't u uit te leggen. Trachten we het spel te ontleden, be staat voetbal uit tactiek, techniek en conditie. Naar gelang de aanwezigheid van techniek en conditie, kun je de tac tiek aanpassen. (Bent u er nog?) Bekijken we nu de spelers van Zatten I, hebben ze stuk voor stuk techniek. Overgehouden uit hun jeugd of gewoon geboortig meegekregen. Voor de rest imitatie als vorm van intimidatie. Ik heb hier al eens eerder op gewezen. We kun nen niet allemaal een goede voetballer zijn, maar we kunnen wel allemaal een goede voetballer lijken. Je kunt bijv. de manieren en gelaatsuitdrukkingen van een crack bestuderen en imiteren, je kunt 't zelfde merk schoenen dragen. Allicht, dat je nog wat meer opsteekt. Genoeg hierover. Technisch konden we ons red den. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Komt conditie. Lucht, gebrek aan lucht, gebrek aan zuurstof, te kort aan macht, terugval van de techniek. Tij dens vrijwel elke wedstrijd neem je je voor te gaan trainen. Maar in 't midden van de week, als 't weer regent of waait, of er is een leuk stuk op de TV, wil je nog wel eens uit je luie stoel omhoog komen, maar dan ook alleen maar om de krant te pakken en er weer lekker in terug te zakken. Dat bracht onze instel ling mee. 't Was n.l. één van de redenen om op zaterdag te gaan spelen, niet meer te hoeven trainen. Onze commissie, bestaande uit de dit jaar als een komeet omhoog gekomen organisator en leider Fred Bergman, Cas Tromp en Pim Adri- aansz, vond er wat op. Organiseerde vriendschappelijke wedstrijden op woens dagavond. Maar werkzaamheden, studie en lichte blessures brachten helaas niet steeds het hele elftal op de been. Maar goed, aan de conditie werd gewerkt. Volgde daarop, 't aanpassen van de tac tiek. Vier-twee-vier bleek niet te voldoen. Te druk achter en te stil voor. Vier-vier- drie met opkomende halfs, kostte teveel lucht. Zodat we heel geraffineerd weer stop- perspil gingen spelen. Extra attentie voor voldoende mankracht in de spits, terug getrokken buitenspelers. Rugdekkingge- vende backs, die ook vrij waren om in de aanval te gaan en over de hele linie trachten gegroepeerd voetbal te spelen. Korte tikjes in de breedte om stuk voor stuk de linies van de tegenpartij op te rollen. Geen lange halen in de lengte, want dat kost lucht. Ziehier in 't kort onze tactiek. Natuurlijk lukte dat de ene keer beter als de andere, maar naarmate we de juiste opstelling vonden en de mannen met de zachte voeten hun plaat sen vonden, ging het beter en beter. Willen wc het elftal nog éénmaal aan de vergetelheid ontrukken. Henk de Bruyne, rustig bekwaam, soms te beschaafd keepend, werd vooral tegen het einde van het seizoen vrijwel onpasseerbaar. Jan Jobse, bij vlagen zeer goed, was een uitstekend schakelende linksback. Captain Joling was de rots in de branding, robuust en betrouwbaar. Helaas was hij de laatste weken door vertrek naar Italië niet meer beschik baar. Rechtsback en invaller-captain Rob Dukker schrijft deze nabeschouwing veelbelovend, maar dat zal hij altijd wel blijven. Cees Smit en Paul Meyer, resp. ver dedigend en aanvallend zeer sterk. resp. omgekeerd wat minder, maar beiden toch geweldige steunpilaren van het team. Joe Milner en Kick v. d. Velden vormden een linkervleugel waar elke tegenstander de handen aan vol had. Beiden uitstekende voetballers. Midvoor Jaques Schot was helaas te wisselvallig. Hele goede wedstrijden, zijn acht (8) goals tegen de A.B.N. zullen hij en wij niet licht vergeten, wisselde hij af met zwakke partijen. Arthur Reddering heeft door omstandigheden als blessures, op schuivingen in de opstellingen, z'n aan staande en definitieve vaderschap, niet die glansrol gespeeld van voorgaande jaren. Wat niet wil zeggen, dat hij bij enkele belangrijke wedstrijden niet zou hebben voldaan. Integendeel, in door snee een goede rechtsbinnen. Rechtsbuiten Ger Smit heeft een van zijn beste seizoenen achter de rug. Dat zegt natuurlijk niet veel als je zijn an dere seizoenen kent, maar door de bank genomen was Ger zijn plaats meer dan waard, waarbij opviel dat hij altijd zeer goed bereikbaar was voor zijn medespe lers. Ook enkele zeer belangrijke doel punten wist hij op zijn naam te schrij ven. Tenslotte was Fred Bergman de eeu wige en op alle plaatsen betrouwbare invaller, met een dodelijk schot uit vrije trappen, Loek Beuke een prima voetbal ler voor één helft en Peter v. d. Heydt speelde goede en minder goede wedstrij den tot Milner voorgoed zijn plaats ver overde. De strijd is gestreden, kampioen en promotie, wat zal het nieuwe seizoen ons brengen? Reeds nu is bekend, dat enkele pro minenten onze gelederen willen verster ken. Zij zijn, mits dat ons zondagvoetbal niet schaadt, welkom. Als het inderdaad versterkingen blij ken, voorzie ik grote mogelijkheden. Voetballen voor je plezier, ongeacht 't resultaat is een farce. Plezier heb je al leen als het goedgaat, als je goed speelt. Waarom dan niet dat éne stapje meer, in de training, in de wedstrijd? De mogelijkheid in één jaar door te stomen naar de (hoogste) tweede klasse is dan niet denkbeeldig. In 1970 wordt een eerste klasse gevormd en ook dat stapje meer moet dan te halen zijn. Laat dat ons doel zijn. Na A.F.C., A.C.C. en A.B.C. ook de Zatten in de hoogste klasse? Wie zal het zeggen. Zatten waar heen, Quo-vadis? Rob Dukker. 4

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 4