ülarshall IP Resultaten van de groene velden BOOTEE'S On dit en datjes JrMïM,I fÉg IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN "ftfc -óeèbeh. sAoes BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS houöt öe schakel in statiö Reeds nu 3 Kampioenen en zes teams in de K.N.Y.B. Vreugde Het grote plezier over het opnieuw be halen van het afdelingskampioenschap wordt elders beschreven, vandaar dat ik onmiddellijk overga op het Tweede. Dit team heeft ons toch ook vreugde gebracht, zij het vreugde op ouderwets niveau. II werd n.l. ondanks de 1-0 ne derlaag tegen De Spartaan gevrijwaard van degradatie. Volewijckers 3 en Velox 3 zijn hier de kinderen der rekening. Het derde is uitgespeeld en behaalde de derde plaats met 20-26. S.D.W. 2 is hier de gedoodverfde kampioen. (Merk waardig, dat ook Z.V.V. 2 kampioen van een afdeling is geworden. S.D.W. en Z.V.V. zijn kennelijk sterke vereni gingen). Het vierde elftal ziet bijna met stijve nek omhoog naar de strijd tussen Arse nal en Meerboys, die uitvechten, wie kampioen zal worden. In de afdeling van het vijfde werd S.L.T.O. kampioen en ons team op een straatlengte derde (19-21). Het zesde is veilig doch als het zevende zondag niet van W.V.H.E.D.W. heeft gewonnen dan lijken de rapen gaar. Tezamen met T.I.W. worden dan lagere regionen op gezocht. Ons achtste team kan A.F.C. (met Cl en C4) nog meer glorie schen ken. Weliswaar moest de belangrijke thuis wedstrijd tegen De Meer op het veld van de tegenstander worden gespeeld. Maar nu reeds weten wij allen weer meer. J.l. zondag werd een aantal thuiswedstrijden in evenzovele uitwedstrijden omgezet, omdat t.b.v. A.C.C. het tweede en derde veld rust moet worden gegund en omdat het vierde veld onbruikbaar is vanwege de inzet van de Honkbalcompetitie in casu het A.B.C.-Tournooi om de Hans Volkers Trophee. IX behaalde met 23 uit 16 de derde plaats. Wilskracht is hier primus. Het tiende, het elfde en het dertiende zijn goede middenstanders en slechts het Medeleven Met het behalen van het kampioen schap van onze afdeling leefden vele vrienden mee. Op de instuif troffen we voorzitter, captain en andere vertegenwoordigers van .I.O.S., De Spartaan, Ajax, A.C.C., A.B.C., Purmersteyn, Zeeburgia, D.C.G., Hillegom, U.V.V., District Amsterdam van de K.N.V.B., Groninger Amateurs benevens Kon. Ned. Honkbalbond, Scheidsrechters Vereniging Amsterdam, Gemeentelijke Inspectie voor Lichame lijke Opvoeding, Arsenal, Blauw Wit. Bloemen ontvingen we van Ajax, A.C.C., A.B.C., De Spartaan, Blauw- twaalfde laat het afweten met twee pun ten uit 21 uur voetbal. Een gemid delde van één op tien mag voor een ben zineverbruik aardig klinken; in A.F.C. dient zulks tot de onmogelijkheden te be horen. Enfin in september 1967 kunnen de goede voornemens gerealiseerd wor den. Jeugd Onze A-één bracht het warempel tot de tweede plaats achter Ajax. De rood witte volgelingen van Jaap van Praag behaalden 28 uit 18 en onze makkers 26 uit 19. Met uitzondering van de reeds ge noemde teams van Cl en C4 behoort de hele A.F.C.-jeugd tot de minder of meer goede middenmoot. Was dit een jaar van stabilisatie? Dan houden we ogen en oren open voor het volgende seizoen. A2 (18-12), A3 (14-13), A4 (11-8). De B 1 blijven goede wedstrijden spelen en klommen daardoor op naar de vierde plaats met achttien punten uit zeventien wedstrijden. B2 (17-11), B3 (15-12), B4 (15-15). C-afdeling Met twee goede kanshebbers stevenen we ook hier op het einde van de compe tities af. Cl met zelf 20 uit 13 ziet boven zich De Spartaan en Z.S.G.O. die beide 22 uit 14 behaalden. En daar onze mede strijders beide koplopers nog thuis ont vangen zit hier alles nog in. C2 (15-7), C3 (16-16), C5 (13-10), C6 (15-11) en Cl (15-10). C4 behaalde uit 15 wedstrijden 26 punten en kan nog gelijk komen met Herenmarkt dat evenveel punten haalde uit 14 wedstrijden, ook al doordat de tegenstander ons in eigen omgeving komt opzoeken. Een volgende keer ga ik u verblijden met de volledige standenlijsten en zo mogelijk met nog wat meer kampioenen. J. T. S. Wit, Arsenal, Jacques van Ooy en Rinus Michels. Voor onze voorzitter van D.C.G. bij monde en handen van voorzitter Ve- ringa jenever met Underberg en een ge schenk voor alle spelers. J.O.S.' voor zitter Berger bracht een enveloppe met inhoud mee. Telefonisch werd A.F.C. gelukgewenst door T.O.G., Alkmaarse Boys, C.V.V. en de Heer Pauw competitieleider West I. Telegrammen en brieven werden ge zonden door Zilvermeeuwen, Zwarte Schapen, H.B.S., K.H.F.C., Quick (H), Z.A.C., Volewijckers, O.V.V.O., Familie Briedé, Hans Vlietman, J. Hoven (nestor der Amsterdamse sportjournalisten) en Tinus Koeslag namens de visclub der blauwvingers. Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 AMSTERDAM BEVERWIJK LEEUWARDEN Aan alle nu reeds hier A.F.C.'s dank. En dan te denken dat dit pas de oogst was tot dinsdagavond. Goalgetters Ons eerste team, dat dank zij de goal van Ronald Prins tegen Hillegom weer kampioen werd, deed dit met de doel- cijfers 35 voor en 17 tegen. Sterke ach terhoede, redelijke voorhoede mag de conclusie luiden. Frits Röhrig pakte er 15, Jos Kemna 7, Kees Gehring 6, Ronald Prins 4, Her man de Waal 2, Nico van Til 1. Thuis maakten we er 19 en uit 16. De tegen partijen schoten bij ons 9 keer raak en buiten behoefde Nol Kuikens slechts 8 keer naar het witte schotje. Speelden wij uit wat beter dan thuis? En ligt dit dan misschien aan de vaak zeer onbehoorlijke en afbrekende critiek, die sommige onzer oudere „roodzwarte medestrijders" onze jongens durven toe voegen? Topscorers Van de K.N.V.B. elftallen voert Jacques Schot de rij aan met 22, gevolgd door Ronald Prins 16, Frits Röhrig 15, Rudy Frie 13, Kick van der Velden 11 en Ben Slaap (junior natuurlijk) 10. Verzoek Voorlopig verzoeken Brandweer en G.G.D. de A.F.C.-leden hun auto's niet voor het toegangshek te parkeren. Tevens vraagt men op de oprijlaan niet het visgraatpatroon toe te passen doch de wagens parallel aan het grasperkje en hek te plaatsen. 3

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 3