Van de brug Terug, op tijd U Vrijbloed Transport 'K Voor de derde maal in zeven jaar en voor de tweede keer j in vier jaar in de eerste klasse heeft AFC het kam pioenschap van zijn afdeling behaald. Hebben wij nu zo'n geweldig elftal? Ik geloof dat iedereen wel met mij eens zal zijn dat dit niet het geval is, al hebben wij natuurlijk enkele zeer goede voetballers. Maar dit kam pioenschap is toch wel hoofdzakelijk be haald door grote homogeniteit, volledige inzet in vrijwel alle wedstrijden en een sterke mentaliteit. Lang heeft het er naar uitgezien dat DCG de erepalm zou weg dragen, maar de gecombineerden verlo ren in de eindspurt te veel punten, terwijl ons elftal gestaag doorging met punten verzamelen, wèl veel gelijk speel de, maar nooit verloor. Daarom een ere saluut aan spelers, trainer Gé van Dijk die onze club voor de derde maal naar de top heeft geleid en E.C., van wie Cor Kerker en Ton van der Valk eveneens voor de derde maal als elftal commissielid een kampioenschap van het eerste mogen meemaken. En dat bete kent vermoedelijk een unicum in onze historie! Van de spelers is Albert Tak de enige, die van de drie kampioensploegen deel uitmaakte, terwijl Jaap Draisma, Jos Kemna (ondanks twee gebroken benen!) en Nico van Til ook deel uit maakten van de in 1963 zegevierende ploeg. En nu volgt dan het kampioenschap van Nederland. Zoals Cor Kerker te recht opmerkte: het werk is pas voor 50 gedaan! In 1963 eindigde ons team, ondanks enkele goede resultaten, onderaan, zij het met miniem verschil. Er werd echter over het algemeen goed gevoetbald, met uitzondering van het laatste deel van die slijtageslag. Dat het goed, maar ook héél slecht kan gaan is in een tijdsverloop van vier dagen be wezen. Donderdag 19 april werd in een trainingswedstrijd (van een uur) tegen een volledig Ajax een door iedereen on mogelijk geacht gelijkspel (00) behaald en vier dagen later ging onze glorie kansloos met 31 ten onder tegen VVB! Wèl een anti-climax! Maar één die ons elftal, voor zover nodig, weer met de benen op de grond zal hebben gebracht. Onze verdediging is nu een maal het sterkste deel van het elftal en wanneer die eens steken laat vallen maar wie zal ze dat kwalijk nemen na talrijke uitnemende presaties dan is onze voorhoede niet in staat het getij te doen keren. Niettemin, met 100% inzet kan het een stuk beter en daar houden we het op. Hoe de kampioenscompetitie wordt ingedeeld is op dit moment nog niet bekend. Zaterdag I, II en III kampioen èn gepromoveerd! Onze hartelijke gelukwensen aan deze drie elftallen èn aan de zaterdag-voetbal- VOOR AL UW commissie met dit prachtige, haast unie ke, resultaat. De promotie van Zaterdag II betekent tevens, dat wij als enige club in Nederland, ZES elftallen in de K.N.V.B. hebben. Ziekenboeg Kees Gehring en Rocus Hoogendoorn zijn gelukkig weer vrijwel hersteld, doch Jules Theeboom liep een nierverwonding op. Gelukkig gaat het goed met hem en wij hopen hem spoedig weer op AFC te zien. Onze donateur en oudspeler Ben Roode heeft een ernstige en uiterst pijn lijke enkelbreuk. Ben, wij wensen je een spoedig, maar vooral algeheel herstel toe' HENK KAPPELHOFF Kort na het feestelijk jaardiner toen nog gevreesd mocht worden, dat een ware winter potentiële mogelijkhe den kon bieden heb ik mij door een laffe kortsluiting in de rug enige maan den in het warme nachtleger mogen terugtrekken. Gelijk de beren, het voor jaar wachtende. Velen uwer, gealarmeerd door de plotselinge kommervolle resultaten van uw en mijn dertiende elftal, hebben mij een bezoek gebracht, hetgeen ontegen zeggelijk deugd deed. Uw eerst gestelde vraag „hoe voel je je nou?" beantwoord de ik aanvankelijk oprecht met „als een beer", hetgeen dan tot enig misverstand aanleiding gaf, want wederopstelling in onze dertiende poort bleek vooralsnog prematuur. Onmiskenbaar zat er iets halfhartigs in de aard van mijn aandoening, waar voor ik mij zelfs een beetje schaamde. Ik had namelijk het gevoel u enigszins teleur te stellen. Ik weet nu hoe een zwaargewicht bokskampioen zich moet voelen, als hij na een verwoestend ge vecht in het hospitaal ligt te genezen van een zweertje aan de twaalfvingerige darm. U zult er ongetwijfeld begrip voor kunnen opbrengen, dat het mij liever was geweest u bij bezoek een ferm stuk gips toe te steken als bewijs van een volwaardige en sportief voltooide in- TRANSPORTEN EN VERHUIZINGEN ZWANENBURG - IJWEG 40 Tel. (02907) 57 54 spanning. Ik mocht echter slechts flauw tjes naar mijn rug wijzen, hetgeen mij een weinig martiale vertoning leek. Neen, ook in bed is een sportieve hel denrol blijkbaar niet voor mij weggelegd. Maar uw medeleven heeft mij ge sterkt. Ik heb mij gelaafd aan uw ver halen. Bijvoorbeeld over de neef van uw tante, die na een gelijkwaardige in convenient nu al weer behendig over de drempel wipt, na vijftien voorafgaande maanden „plat" dan. En over uw oud oom, thans in dezelfde omstandigheden, die weliswaar nimmer meer mag tillen, maar nu toch maar met enige vrucht postzegels vergaard. Goed, ook ik heb de consequenties aanvaard en zal niet meer zwaar tillen. Voortaan dus in de sociëteit geen lood zware bekers chocomel meer geheven, maar slechts kleine kelkjes twinkellicht vocht. Terwille van de conditie! Maar ondanks 12 weken hernia (een naar woord, dat mij altijd aan margarine doet denken) draaide de wereld gewoon door en A.F.C. I heeft het kampioen schap in IA ten slotte maar gepakt, omdat D.C.G. het nutteloze van verder verzet inmiddels terecht heeft ingezien. Ook ik was blij de jongens van het eer ste elftal allemaal de hand te mogen drukken. Zoals het behoort eerst die van captain Nico van Til. Maar onmiddellijk daarna die van doelman Kuikens, een van mijn leerlingen. Nauw merkbaar drukte ik iets steviger door en ik zag Nol even trillen. Het was duidelijk dat hij me had begrepen AD ONDERDELAT Ronald Prins kopt ons kampioen ANP foto cliché welwillend geleend door Dagblad Het Parool poolt allen mee, het is voor a.f.c.

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 2