Anne On dit en datjes drukkerij joh. meijer A.F.C.-ers Denkt om de laatste loodjes poolt allen mee, het is voor a.p.c. Vert. J. G. DE VRIES, WETERINGSCHANS 59 AMSTERDAM, TEL. 235041 I. Galavazi Redacteur Hans de Bie komt in de volgende Schakel d.m.v. „In de Licht cirkel" uitvoerig terug op de 75-ste ver jaardag van Galli en al wat daaraan voorafging. Dank Wim Biickert, onze hardwerkende, en thousiaste secretaris van de Jeugdcom missie vertoefde enige tijd in het Zieken huis en heeft daar van de zijde van A.F.C. en A.F.C.-ers veel goeds onder vonden, waarvoor hij zeer dankbaar is. Van deze dankbaarheid heeft hij in een briefje aan U allen getuigd. Helaas heeft Uw redactie dit stukje 6f niet ontvangen óf weggemaakt. Wims dank blijft en A.F.C. wenst hem geluk met zijn herstel. Weg Café Eylders, dependance van Klaver Vier en nog veel meer gaat een verlies lijden. Kassier Wim Jurriaans, donateur en trouw supporter van A.F.C. gaat er, na vele jaren activiteit, nu hij de 65 heeft bereikt, een streep onder zetten. Zijn vrienden hebben dit afscheid nog wat luister bijgezet door aanbieding van een geschenk. Wim nog vele jaren in goede gezondheid is de wens van A.F.C. Bruiloft Als Corrie en Teun Wiggemansen feest vieren dan doen ze dat goed. Jo Wijnand stipt deze festiviteit reeds aan in zijn rubriek. De familie, vrienden, de Amster damse Kegelwereld en A.F.C. was er. Loes en Ger Stallmann droegen een door Tonny ten Oosten geschreven schets voor en later deed Tootje van Nek ook een grote, zeer gewaardeerde duit in de zak. Corrie en Teun nogmaals gefeliciteerd en nog vele jaren. Carnaval Iedereen was er. Groentevrouwtjes. Haremdames. Sheiks. Spanjaarden. Dui velinnen en Duivels en niet te vergeten l'rins Nooitgenoeg en zijn gevolg. De prij zen kwamen goed terecht, maar och wat was het moeilijk. Het charleston-echtpaar uit de twintiger jaren, de boertjes van buten, alles was buitengewoon. Het klap stuk van de avond was de binnenkomst van de Hill Billie Family. Molly en Jan de Vries, Mieke van Dijk en Jacques Kik kert imiteerde niet. zij waren het. Hope lijk tot volgend jaar. Pech Op 26 februari stond de competitie in West 1 A stil i.v.m. het vierbonden-tour- nooi. Enigen onzer stonden in het Am sterdamse team opgesteld. De sportieve successen waren niet groot genoeg om een ereplaats te behalen. Jammer, maar erger is het aan Kees Gehling overkomen ongeval. Bij een botsing met de keeper der te genstanders brak hij zijn kuitbeen. A.F.C. wenst Kees van harte spoedige beter schap. Kopij Wordt ingewacht voor of op 14 maart Uitbreiding Naast de reeds bestaande tijden, zal de sociëteit geopend zijn op maandag vanaf twee uur en op dinsdag van 2-7 uur. J. T. S. Voluit: Klias Anne Borger, geb. 26 febr. 1784, gest. 12 okt. 1820. In 1807 te Leiden gepromoveerd in de godgeleerd heid, in 1815 daarin hoogleraar, vervol gens 1817 hoogleraar Grieks. Volgde al op 36-jarige leeftijd zijn 2e echtgenote in de dood. Niet om zijn grote begaafdheid als theoloog.filosoof, noch als literair feno meen in Grieks en Latijn, maar om het onderstaande versje vraag ik uw speciale aandacht. Mijn goede vriend Le Marché, de beste die ik heb, die blijkens doorsie pelende berichten blijkbaar in stilte ge geven, maar niet tot hem gerichte, kritiek-vanwege-zijn-gerijmel aan zich ziet voorbijgaan, vraagt gaarne openbaarheid. Deze al dan niet gefundeerde kritiek op het door hem geproduceerde (niet gemak kelijke) omarmend rijm, meestal volgens schema a/b a/b, staand, slepend, afglij dend en bijna altijd gekruist in rijmregels van 7 en 8 voeten, moet toch voor dit zijn welontwikkeld auditorium zonder in spanning te volgen zijn. Zo meent hij. Oef! Terug naar Anne Borger. Eens werd deze door zijn vrouw èn zijn vriend ver gezeld naar de diligence die hem naar Leiden zou voeren. Reeds met de voet op de treeplank, zo wil het verhaal, wend de hij zich om en gaf voor de vuist het volgende vierregelige rijmpje weg 'k Zal me in deez' wagen wagen. Die zal mij naar Leiden leiden. God zal hen met plagen plagen Die in anders weiden weiden. Ziet u, dat was nog eens rijmen! Was bovendien stafrijm tevens. Ja, ja, ik weet het, het was dan ook voor 1820... CALVUS kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 07 10 8

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 8